Garanti Bankası'ndan IMEI ödemesine "e-Devlet" entegrasyonu

Garanti Bankası IMEI Ödemesi
Garanti Bankası'ndan IMEI ödemesine "e-Devlet" entegrasyonu

STANBUL (AA) - Garanti Bankası bir ilki gerçekleştirerek, Türksat’la yaptığı işbirliğiyle Garanti İnternet Şubesi’nde bulunan IMEI ödeme hizmetini, e-Devlet IMEI kayıt işlemleriyle entegre ederek, ödemelerin e-Devlet sitesi üzerinden kolaylıkla yapılmasını sağlıyor.

Garanti Bankası açıklamasına göre, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen entegrasyon sayesinde, kullanıcılar, yurt dışından getirdikleri cihazların IMEI kayıt işlemlerini, vergi dairesine ya da banka şubesine gitmeden sadece interneti kullanarak yapabilecek. www.turkiye.gov.tr adresinde "Garanti ile ödeme"yi seçen kullanıcılar, ödemeyi kayıtla eşzamanlı yaparak, IMEI işlemlerini kesintiye uğramadan tamamlayabilecek.

Garanti Bankası entegrasyonuyla ilk olarak IMEI ödemesinin devreye alındığı proje kapsamında, gelecek dönemde farklı ödemeler de gerçekleştirilebilecek. Garanti İnternet Şubesi’nin sunduğu kamu ödemeleri hizmetini e-Devlet Kapısı borç sorgulama ekranına taşıyan yenilik, işlem kolaylığını artıracak.

Kamu hizmetlerinin tek bir portaldan sunulmasını ve kullanıcıların devlet hizmetlerine elektronik ortamdan güvenli ve etkin erişimini sağlayan e-Devlet Kapısı uygulamasına, "www.turkiye.gov.tr" adresinden erişilebiliyor. Uygulama, vatandaşların pek çok kamu hizmetine tek noktadan ve tek bir kimlik doğrulamasıyla ulaşmasını sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, 16 yıldır Türkiye’de dijital bankacılıkta akla ilk gelen bankanın Garanti olduğunu belirterek, "Garanti’nin Türksat işbirliğiyle yeni bir ilke imza atmasından mutluluk duyuyoruz. Garanti İnternet Şubesini, Türkiye’nin bilgi toplumuna geçiş sürecinde bir kilometre taşı olan e-Devlet Kapısı’na taşıyarak, müşterilerimizin borç sorgulayıp eşzamanlı ödeme yapmasını sağlayacağız. Kişiselleştirilmiş ve kısaltılmış menü adımlarıyla çok daha kolay ve hızlı işlem olanağı sunan Garanti İnternet Şubesi, e-Devlet standartlarına uygun teknolojik yeniliklerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Türksat Genel Müdür Yardımcısı Cemil Sağıroğlu ise "e-Devlet Kapısı" projesi kapsamında Garanti Bankası ile ilkini gerçekleştirdikleri bu entegrasyon sayesinde vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak ödeme altyapısının hayata geçmesinden heyecan duyduklarını dile getirerek, "17 milyon kullanıcı sayısına sahip www.turkiye.gov.tr üzerinden çeşitli kamu hizmetlerini sunma, sorgulama ve bilgilendirme hizmetlerine ek olarak internet bankacılığı aracılığı ile elektronik ödeme kabiliyetinin de e-Devlet Kapısı’ndan sunulması ile uçtan uca sunulan hizmetlere yeni bir halka daha eklenmiş oldu" dedi.


Paylaş:

KONUT KREDİSİ