HSBC Türkiye, “Uluslararası Büyüme Desteği” ile 1 milyar TL’nin üzerinde kaynak sağladı

HSBC
HSBC Türkiye, “Uluslararası Büyüme Desteği” ile  1 milyar TL’nin üzerinde kaynak sağladı

Türkiye’nin, Öncü Uluslararası Bankası olma stratejisiyle iktisadi kalkınmaya her anlamda destek olmayı hedefleyen HSBC Türkiye, kurumsal müşterilerine yönelik başlattığı “Uluslararası Büyüme Desteği” kampanyası ile adından söz ettiriyor. HSBC’nin dış ticaret alanındaki tecrübesi, uluslararası gücü ve bilgi birikimininin somut göstergesi kampanya kapsamında, küresel ticarette büyümek isteyen kurumlara 1.5 ayda 1 milyar TL tutarında kaynak sağlandı. Dış ticarette öne çıkmak isteyen kurumlara doğru ürün ve hizmet anlayışı ile fonlama ve danışmanlık sunan  “Uluslararası Büyüme Desteği” ile Türkiye’nin uluslarası ticarette aldığı payın artması ve Türk şirketlerinin bölgesel başarı hikayelerinin çoğalması hedefleniyor.

HSBC Türkiye’nin, Türk firmalarının dış pazarlardaki rekabet gücünü desteklemek amacıyla başlattığı “Uluslararası Büyüme Desteği” kampanyası kapsamında uluslararası ticarette büyümek isteyen kurumlara, 1.5 ayda 1 milyar TL’lik kaynak aktarıldı. İngiltere, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden sonra Türkiye'de de hayata geçen Uluslararası Büyüme Desteği, kurumların dış ticarette doğru ürün, doğru hizmet ve doğru finansman ile desteklenmesini amaçlıyor.

Uluslararası Büyüme Desteği’nin detaylarını paylaşmak üzere düzenlenen basın toplantısına HSBC Kurumsal ve Ticari Bankacılık'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Virma Sökmen, Ticari Bankacılık Grup Başkanı Burak Zeylan, Dış Ticaret ve Tedarik Yönetimi Birim Yöneticisi Toygun Özmen ve HSBC Türkiye Hazine ve Sermaye Piyasaları Satış Direktörü Fatih Keresteci katıldılar.

HSBC’nin bugün tüm dünyada her dakika 4,500’den fazla uluslararası ticaret ve alacak finansmanı çalışanı ile 1.000.000 dolarlık dış ticaret işlemine aracılık ettiğini ifade eden HSBC Kurumsal ve Ticari Bankacılık'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Virma Sökmen, dış ticaret finasmanından aldıkları %10 pazar payı ile dünyanın lider uluslararası bankası olduklarını vurguladı. Sökmen şöyle devam etti: Türkiye’nin Öncü Uluslararası Bankası olma stratejimiz kapsamında kurumsal ve ticari bankacılık alanında dış ticarette büyümek isteyen firmalar için ilk tercih edilen banka olmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, yaygın küresel ağımız, finansal piyasalardaki etkinliğimiz ve güçlü sermaye yapımızla, yurt dışı ile ticaret yapan firmalara kolaylıklar sağlamaya devam ediyoruz. Sadece doğru müşteriye doğru ürün ve çözümler üretmekle kalmayıp, kurumların ihtiyaçlarını dikkate alarak, uluslararası ticarete yönelik konferanslar düzenliyor, global bilgi birikimimizi ve deneyimlerimizi müşterilerimizle paylaşıyoruz. Bu kapsamda bu sene 9 Mayıs 2013 tarihinde “2013: Renminbi Yılı" adlı 2 günlük bir etkinlik düzenledik ve HSBC üst düzey yöneticileri ile Çin ile ticaret yapan kurumları bir araya getirdik. Mayıs ayında TİM Akademi 2023’ün sponsorlarından biri olarak TİM’in gerçekleştireceği sektörel seminerlerde yer alıyoruz. Kasım ayında da yine HSBC üst düzey yöneticilerinin katılımı ile İstanbul’da bir dizi önemli organizasyon hayata geçireceğiz. Ayrıca,  DEİK’in organize ettiği  ve bizim de sponsorlarından birisi olduğumuz "Grow with Turkey" Konferansı’nda yer alacağız. Bugün ise  global gücümüz ve uluslararası ticaretteki bilgi birikimimizin bir göstergesi olan “Uluslararası Büyüme Desteği”ni tanıtmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Sökmen sözlerine şöyle devam etti: “Uluslararası Büyüme Desteği” kapsamında dış ticarette büyümek isteyen müşterilerimiz için 1 milyar TL ayırdık. Temmuz ayında bir reklam kampanyasıyla duyurusunu yağtığımız bu  teşvik, müşterilerden gelen yoğun ilgi ve ihtiyaç doğrultusunda başlangıçta  açıklanan fon miktarını aştı. Böylece 1.5 ay gibi kısa bir zamanda doğru yönlendirme, doğru ürün ve fonlama ile HSBC Türkiye olarak uluslararası ticarette büyümek isteyen müşterilerimizin ticaret döngülerinde öne çıkmalarına destek olduk. Amacımız dış ticarette büyümek isteyen müşterilerimize çözüm ortağı olmak, Türkiye’nin uluslarası ticarette aldığı payın artmasına desteklemek ve Türk şirketlerinin bölgesel başarı hikayelerini artırmak. Bu kapsamda kampanya çerçevesinde dış ticarette büyümek isteyen kurumlara fonlama ve danışmanlık desteği sağlamaya devam edeceğiz”

Uluslararası Büyüme Desteği çerçevesinde HSBC, dış ticaretin finansmanındaki uluslararası liderliğini ve deneyimlerini de KOBİ’lere sunuyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler dış ticaret faaliyetleri kapsamında genellikle finansman ihtiyacı, uluslararası pazar tecrübesi, fiyat-maliyet ilişkisi yönetimi ve uluslararası mevzuat bilgisi gibi konularda danışmanlığa ihtiyaç duyuyorlar. HSBC Türkiye, müşterinin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek, her bir kurumsal müşteriye Uluslararası Büyüme Desteği ile gerekli finansmanı sağlıyor ve Uluslararası Müşteri Temsilcileri kanalıyla uluslararası pazarda ihtiyaç duyulan profesyonel danışmanlığı sunuyor.   

HSBC Hakkında
HSBC Grubu ülkemizde 1990 yılından bu yana faaliyet göstermekte olup, 2001 yılında attığı stratejik bir adımla yaygın bankacılığa geçiş yapmıştır. 2006 yılından itibaren ise, şubeleşerek büyüme stratejisi uygulamaya başlayan HSBC Bank A.Ş. toplam  62 ildeki  336 şubesi ve 6,000’in üzerinde çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Merkezi Londra’da bulunan HSBC Grubu bugün Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da faaliyet göstermektedir. HSBC Grubu, toplam 81’in üzerinde ülke ve bölgede, yaklaşık 6 bin 900 ofisiyle hizmet vermektedir. HSBC, dünyanın en büyük bankacılık ve finans hizmetleri sunan kuruluşlarından biridir.


Paylaş:

KONUT KREDİSİ