Kasım ayı konut kredisi faiz oranları

Kredi faiz indirimlerinin devam ettiği Kasım ayında pek çok banka konut kredisi oranlarını yüzde 1'in altına indirdi
Kasım ayı konut kredisi faiz oranları
Merkez Bankası'nın borç faizindeki indirimin ardından başlayan kredi faizlerindeki indirimler Kasım ayında da devam ederek pek çok bankanın konut kredi faizlerini yüzde 1'in altına çekmesini sağladı.
2012'nin son döneminde, geçen ay gözlemlenen ciddi faiz oranı indirimine bu ay daha fazla banka katılarak Finzoom ortalama YMO endeksinin düşmesini sağladılar.
 
Kasım ayında gözlemlenen faiz indirimleri bütün bankaları kapsamasa da, geçen ay 2012 yılı için yakalanan en düşük faiz oranları bu ay da devam etti. Faiz oranları bir çok bankada 120 ay vade için %1'in altına inmiş durumda. Daha kısa vadelerde çok daha uygun faizli kredilerde sunulmakta. Bu dönem konut kredisi kullanmak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak gözüküyor. Ayrıca önceki dönemde bugüne nazaran daha yüksek faizle konut kredisi kullananlar içinde muhteşem bir refinansman fırsatı olabilir. Bütün bankaların konut kredileri faiz oranlarını finzoom.com adresinden inceleyebilirsiniz.
 
Kredi faiz oranlarındaki değişim
 
Ekim ayında %13,07 olarak gözlemlenen Finzoom Yıllık Ortalama Maliyet Oranı, Ekim ayında gözlemlenen faiz/masraf indirimleriyle %12,92 seviyesine geriledi. Kasım ayında 120 ay vade, 100.000 TL için endekse katılan bankalar arasında en düşük yıllık maliyet oranı %11,62 ile Garanti bankasına aittir.
 
 

Paylaş:

KONUT KREDİSİ