Konut Kredisi ile ev almanın tam zamanı

Yeni Projelerde imkanlara paralel Konut Kredilerinde de uygun fırsatlar var.
Konut Kredisi ile ev almanın tam zamanı

 

Konut kredisi faiz oranları, konut alma kararını büyük ölçüde etkiliyor. Konut kredisi faiz oranları, şu anda ortalama yüzde 0.65 seviyesinde bulunuyor. Faizler düştükçe, ödenecek toplam tutar üzerinden belirlenen aylık taksitler de aşağı iniyor. Böylece, bir eve kira vermek ile kredi taksidi ödemek arasındaki fark da kapanıyor.

Konut kredisi faiz oranları, tüketicilerin konut alma kararını etkileyen en önemli unsurlardan biri. Konut fiyatlarının tamamını karşılayacak kadar birikmişi olmayan tüketiciler, konut kredisine başvuruyor. Eğer kredi faizleri yükselişteyse, konut alma kararı da bir süre erteleniyor. Bu nedenle, konut kredisi faiz oranlarının düşük seviyelerde olması, konut satışlarını da yukarı çekiyor.

Yakın döneme kadar ilk kez yüzde 5’in altına inerek rekor kıran faizdeki bu hareketin, tüketici ve konut kredilerine de kısa süre içinde yansıması bekleniyor. 2012’de ortalama aylık yüzde 1.22 seviyesinde olan konut kredisi faiz oranlarının şu anda ortalama yüzde 0.65’lere gerilemesi, konut alacakların kredi maliyetlerini oldukça aşağı çekiyor. Kredi maliyetleri aşağı indikçe, aylık ödenen kredi taksitleri ile kira arasındaki fark da kapanıyor.


Paylaş:

KONUT KREDİSİ