Mobil İmza Kullanın, Korsanlara Paranızı Kaptırmayın!

İnternet korsanlarının son dönemde kullandığı yeni nesil virüsler, bilgisayar ve cep telefonlarına bulaşıp tek kullanımlık SMS şifrelerinin güvenliğini bile aşarak İnternet bankacılığında önemli dolandırıcılık olayları yaşanmasına neden oluyor. Son günlerde ülkemizde çok sık yaşanan dolandırıcılık olayları konusunda açıklama yapan Türkiye’nin lider e-imza ve mobil imza sağlayıcısı E-GÜVEN, İnternet bankacılığında yüksek teknoloji ürünü olan mobil imzanın kullanılmasının önemini vurguluyor.
Mobil İmza Kullanın, Korsanlara Paranızı Kaptırmayın!

İnternet korsanları, yeni nesil virüslerle kullanıcıların banka hesaplarından binlerce liralık paralar çalıyor. Yakın zamanda Türkiye’de de görülmeye başlayan yeni bir virüs yüzünden tek kullanımlık SMS şifrelerinin artık eskisi kadar güvenli olmadığını düşünen tüketicilerin sayısı artıyor. Korsanlar, bilgisayara sızmanın yanı sıra bu yeni virüsle cep telefonlarına da sızarak, tek kullanımlık SMS şifresini çalıyor ve bir anda kendi hesaplarına binlerce liralık para transferi yapabiliyorlar.

Türkiye’nin lider e-imza ve mobil imza hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, kullanıcıların güvenle İnternet bankacılığı kullanabilmesi için mobil imzayı tavsiye ediyor. Mobil imza sayesinde; kullanıcıların bilgisayarı ve cep telefonuna virüs bulaşmış ya da cep telefonu çalınmış olsa dahi, hesap sahibine ait olan mobil imza şifresi bilinmediği için online bankacılık hesabına kesinlikle giriş yapılamıyor. Mobil imza kullanımında şifre dışında telefon üzerinden “Parmak İzi” olarak adlandırılan eşleştirmeli güvenlik sistemi de mevcut. İnternetten banka hesaplarına giriş yapmak isteyen kullanıcılar, ilk olarak bilgisayarlarına ve telefonlarına aynı anda gelen rakamları karşılaştırıyorlar ve eğer aynı ise onaylıyorlar. Daha sonra mobil imza şifrelerini giriyorlar ve böylece hesaplarına giriş yapıyorlar. Kısacası korsanların, mobil imza kullanan bir kullanıcının hesabına erişebilmesi için telefonu ele geçirmesi yetmiyor.

Türkiye’nin ilk ve lider e-imza ve mobil imza hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN’in Genel Müdürü Can Orhun, konuyla ilgili şunları söyledi: “Online bankacılık konusunda hem sektörün hem de kullanıcıların en çok önem verdiği konu her zaman için güvenliktir. Bankacılık sektörü her zaman son teknolojileri kullanarak güvenlik konusunda en üst seviyeleri hedefliyor. Ama unutulmaması gereken nokta da korsanların-dolandırıcıların her gün yeni bir yöntemi-virüsü geliştirip kullanıyor olması... Ne yazık ki son dönemde ülkemizde de basına yansıdığı gibi bazen güvenli bankacılık uygulamaları bile aşılabiliyor. Bu duruma neden olan ve ülkemizde son zamanlarda ortaya çıkan bir virüsle tek kullanımlık şifrelerin bile güvenliğinin aşılabileceği ortaya çıkmış oldu. E-GÜVEN olarak kullanıcıların güvenle İnternet bankacılığına giriş yapabilmesini sağlayacak mobil imzanın, şu anda en üst seviye güvenlik sunduğunu hatırlatmak istiyoruz. İnternet korsanları, kullanıcıların ister bilgisayarına ister telefonuna sızsınlar, mobil imza şifresini bilmedikleri sürece hiçbir şekilde hesaba erişemiyorlar. Mobil imza sayesinde kullanıcılar hiçbir endişe duymadan güvenle İnternetten banka hesaplarına erişebiliyorlar.”

E-GÜVEN:

E-GÜVEN, Türkiye’de bilgi toplumuna giden yolda, bilgi güvenliği alt yapısının tesisinde önemli bir kilometre taşı olmak amacıyla 2003 yılında Faruk Eczacıbaşı ve Türkiye Bilişim Vakfı önderliğinde kurulmuş olan, Türkiye’nin ilk ve lider Elektronik Sertifika ve Mobil İmza Hizmet Sağlayıcısıdır. E-GÜVEN, sahip olduğu bilgi birikimi ve kurum kültürünün yanı sıra deneyimli ekibi, kalite anlayışı, iş etiği, inovasyon ve girişimci ruhu, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma yaklaşımı, güven ve açıklığa dayalı iletişim anlayışı ve toplumsal sorumluluk değerlerinin bilinci ile müşterilerine hizmet vermektedir. E-GÜVEN, kurumlara özel geliştirdiği projelerin yanı sıra, gelişen teknolojiye paralel olarak her geçen gün yeni ve kullanıcı dostu ürün ve hizmetleri kullanıcılarına sunmayı ilke edinmiştir. www.e-guven.com

 


Paylaş:

KONUT KREDİSİ