Odeabank Yapı Kredi Portföy Yatırım Fonu

Odeabank Yapı Kredi Portföy’ü Yatırım Fonu Dağıtım Kanalı’na kattı
Odeabank Yapı Kredi Portföy Yatırım Fonu

Türkiye’nin önde gelen portföy yönetimi şirketleriyle işbirliği yaparak “Yatırım Fonu Dağıtım Kanalı”nı kuran Odeabank’ın anlaşma yaptığı porföy şirketleri arasına Yapı Kredi Portföy de katıldı.

 

Türkiye’nin önde gelen portföy yönetimi şirketleriyle işbirliği yaparak yatırım bankacılığında bir ilke imza atan Odeabank, fark yaratmaya devam ediyor. Müşterilerine en karlı yatırım aracını sunmak üzere hareket eden Odeabank dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşlarından Fitch Ratings tarafından, uluslararası standartlarda portföy yönetimi alanında elde edilen en yüksek derecelendirme notunu (M1) alan Yapı Kredi Portföy ile işbirliği yaptı.

Varlık Yönetimi konusunda farklılık yaratmayı ve “yatırım” denince ilk akla gelen banka olmayı hedefleyen ve satışa sunacağı fonları 20 ayrı kritere göre analiz ederek değerlendiren Odeabank geçtiğimiz Nisan ayında İş Portföy, Ak  Portföy, Finans Portföy ve TEB Portföy ile anlaşmıştı. Yapı Kredi Portföy’ü de Yatırım Fonu Dağıtım Kanalı’na katan Odeabank’ın anlaşma yaptığı fon şirketi sayısı böylece 5’e çıkmış oldu.

 

Türkiye’de yatırım bankacılığında da müşterilerine kendilerini özel hissettirecek bir uygulamaya imza atan Odeabank “Yatırım Fonu Dağıtım Kanalı” ile Varlık Yönetimi’nde sektör lideri olmaya aday.

''Amacımız global ve yerel yatırım dünyasındaki yenilikleri Türk yatırımcısına en hızlı şekilde sunmak”...

 

Odeabank Bireysel Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Muratoğlu,  konuyla ilgili olarak “Biz bu yola çıkarken Türkiye’deki bireysel yatırımcıların ihtiyaçlarını en doğru şekilde tespit etmeye çalıştık. Çalışmalarımız sonucunda elde ettiğimiz ürünleri müşterilerimize sunarak farkımızı ortaya koyduk.’ dedi.

 

Muratoğlu “Amacımız global ve yerel yatırım dünyasında çıkan yenilikleri de Türk yatırımcısına en hızlı şekilde sunmak. Bu noktada müşterilerimizin taleplerine ve değişen yatırım piyasalarına göre özel yeni fonlar kurarak yatırım araçlarımızı çeşitlendirebiliriz” diyerek gelecek dönem için de sinyaller verdi.

Tek kanaldan seçme imkanı...

Cem Muratoğlu, sundukları bu hizmetin 3 ana nokta sayesinde farklılaştığına vurgu yaptı: “Fon sepetimiz ile müşterilerimize çok sayıda kurumun fonlarını tek kanaldan seçme imkanı sunuyoruz. Bunu yaparken fonları müşterilerimizin risk ve getiri beklentilerine uygun olarak sınıflandırıyoruz. Önemli hususlardan bir tanesi de listemizdeki fonları, yatırım stratejilerimize ve piyasa öngörülerimize uygun bir şekilde dinamik olarak yeniliyor olmamız.”

Odeabank Bireysel Varlık Yönetimi Hizmetleri Hakkında:

Varlık yönetimi hizmetlerini müşterilerin finansal varlıklarına daha fazla değer kazandırmak için verilen bankacılık ve yatırım hizmetleri olarak tanımlayan Odeabank, bu başlık altında müşterilerine sabit getirili yatırım araçları, hisse senetleri, türev ürünler, yatırım fonları gibi alternatif yatırım ürünleri sunuyor.

Odeabank Hakkında:

Bank Audi sal’in Türkiye’deki yüzde 100 iştiraki olan Odeabank 28 Ekim 2011’de Türkiye’de mevduat bankası olarak kurulma iznini aldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından 2 Ekim 2012 tarihinde faaliyet izni onaylanan Odeabank 533 milyon 520 bin TL. ödenmiş sermayesi ile faaliyete başladı. Odeabank’ın İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Gaziantep ve Adana illerinde olmak üzere toplam 16 şubesi bulunmaktadır. 

 


Paylaş:

KONUT KREDİSİ