Teknosa dan kredi kartları yönetmeliğine ilişkin açıklama

Teknosa,Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasını içeren taslağa ilişkin, açıklama yaptı.
Teknosa dan kredi kartları yönetmeliğine ilişkin açıklama

Teknosa, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasını içeren taslağa ilişkin, "Öngörülen yeni uygulama kısa vadede genel tüketici talebini olumsuz etkileyebilecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Teknosa'nın, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, yatırımcılardan, BDDK tarafından açıklanan "Banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik taslağı"nda yer alan, kredi kartı ile yapılan alışverişlerde taksitlendirme sürelerine dair kısıtlamalarla ilgili sorular geldiği belirtildi.

Teknosa'nın görüşlerinin yatırımcıların bilgisine sunulmasının amaçlandığı kaydedilen açıklamada, "Öngörülen yeni uygulama kısa vadede genel tüketici talebini olumsuz etkileyebilecektir. Öte yandan, tüketicilerin modern hayatın ayrılmaz bir parçası olan elektronik, telekom ve bilgisayar ürünleri ile ilgili talebinin devam edeceğini öngörüyoruz" ifadelerine yer verildi.


Paylaş:

KONUT KREDİSİ