Türk Ekonomi Bankası Google Glass’a özel finansal uygulama geliştirdi.

TEB Teknolojiye yatırım yapıyor
Türk Ekonomi Bankası Google Glass’a özel finansal uygulama geliştirdi.

İSTANBUL (AA) - TEB açıklamasına göre, yeni teknolojik çözümlerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen TEB, sektörde bir başka ilke daha imza atarak Google Glass için geliştirdiği Türkiye’nin Glass’a özel ilk finansal uygulamasını kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Tüm işlemlerin sesli komutlar, hareket algılayıcılar ve dokunmatik alandaki parmak hareketleriyle yönetildiği Google Glass için geliştirilen CEPTETEB uygulaması da bu özellikleri barındırıyor. Kullanıcılar, TEB'in Google Glass uygulaması ile kredi kartı kampanyalarını takip edip, bulundukları noktaya en yakın TEB ATM ve şubelerini akıllı gözlükleri ile bulabiliyorlar.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, konuya ilişkin değerlendirmesinde, gelişen teknoloji ve değişen müşteri davranışlarını göz önüne aldıklarında artık mobil bankacılığı ana kanallardan biri olarak gördüklerini ifade etti.

Yakın gelecekte akıllı saat ve gözlükler olmak üzere giyilebilir teknolojilerin günlük hayatta daha fazla yer alacağını belirten Mendi, bu yıl dünya çapında 50 milyon giyilebilir ürün satılması beklenirken, bu rakamın 2018 yılında yaklaşık 500 milyon adede çıkmasının öngörüldüğünü bildirdi.

Mendi, şunları kaydetti:

"Mobil bankacılık alanında başta Google Glass akıllı gözlük olmak üzere farklı platformlar ve servisler ile giyilebilir teknoloji yatırımlarına devam edeceğiz. Teknolojiyi hizmete dönüştüren öncü banka anlayışıyla geliştirdiğimiz yenilikçi fikirler ile mobil bankacılık sektörüne değer katmayı, yeni devreye alınan her fonksiyon ve üründe müşteriler açısından en kolay ve pratik çözümleri sunmaya çalışıyoruz." 

 

Paylaş:

KONUT KREDİSİ