Türkiye İş Bankası 82’nci ormanını KKTC'de kurdu

Türkiye İş Bankası, “81 İlde 81 Orman” projesi kapsamında 82’nci ormanını KKTC'de kurdu.
Türkiye İş Bankası 82’nci ormanını KKTC'de kurdu

Türkiye’nin en büyük kurumsal ağaçlandırma çalışmalarından “81 İlde 81 Orman” projesini 2012’de tamamlayan Türkiye İş Bankası, KKTC'ye 35 bin 200 fidan dikti.

KKTC Ormanı, Türkiye İş Bankası tarafından TEMA Vakfı ile Kuzey Kıbrıs Orman Dairesi işbirliğiyle Lefkoşa Değirmenlik-Girne yolu üzerinde 22 hektarlık alanda kuruldu. Fidan dikim törenine İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali , KKTC’li yöneticiler, İş Bankası çalışanları, TEMA Vakfı gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, törende yaptığı konuşmada, İş Bankası’nın Türkiye’de gerçekleştirdiği sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi vererek, "81 İlde 81 Orman" projesinin devamında KKTC'de bir orman kuruyor olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Özince, 35 bin 200 fidanın İş Bankası olarak KKTC'ye kazandırdıkları en değerli varlıklardan biri olduğunu düşündüğünü kaydetti.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali de, İş Bankası’nın Kuzey Kıbrıs’taki varlığının 1955 yılında Lefkoşa’da açılan şube ile başladığını anımsatarak, İş Bankası'nın KKTC'de halen 15 şubelik geniş bir ağ ve 174 çalışan ile hizmet verdiğini söyledi. 

Türkiye İş Bankası, 2008 yılında başlattığı "81 İlde 81 Orman Projesi" ile 5 yıl içerisinde 81 ilde toplam bin 500 hektar alana 2 milyon 205 bin fidan dikmişti.


Paylaş:

KONUT KREDİSİ