Yapı Kredi Richard Rumelt'i ağırladı

YapI Kredi
Yapı Kredi Richard Rumelt'i ağırladı

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi'nin (YKBA) düzenlediği, Akademi Zirvesi, stratejist, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Richard Rumelt'i ağırladı.

YKBA'nın dünyanın önde gelen ekonomistlerini ve düşünürlerini konuk ettiği konferanslar dizisinin 4'üncüsünün açılış konuşmasını yapan Yapı Kredi CEO'su Faik Açıkalın, kişi ve kurumları tarih sayfalarına taşıyan en önemli özelliklerden birinin aldıkları stratejik kararlar ve bunların hayata geçirilmesindeki başarı olduğunu söyledi.

Açıkalın, günümüzde stratejinin yönetimden planlamaya kadar her alanda öne geçtiğini dile getirerek, "Türkiye'yi 2023'e taşıyacak olan süreçte, Yapı Kredi olarak biz de belirlediğimiz alanlarda Türk finans sektörünün tartışmasız lideri olmayı hedefliyor ve akıllı büyüme stratejimizi uyguluyoruz. Özellikle bankamız açısından katma değer yaratan alanlarda seçici davranarak güçlü, sürdürülebilir ve kaliteli büyümeye odaklanıyoruz" diye konuştu.

Yapı Kredi ailesinin en değerli varlığının kaliteli insan kaynağı olduğunu da vurgulayan Açıkalın, konuşmasında katılımcılara YKBA'nın kuruluş süreci, vizyonu ve Azerbaycan'da kurdukları "Yapı Kredi Gardaş Akademiya" ile ilgili bilgiler verdi.

Richard Rumelt de "Fark yaratan stratejiler" başlıklı konuşmasında, hedef ve strateji olgularının şirketler için önemine değinerek, iyi stratejilerin püf noktaları konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Global krizden çıkış sürecinin ülke ekonomilerini kritik yol ayrımlarına getirdiğine vurgu yapan Rumelt, günümüzde stratejinin öneminin giderek daha da arttığına işaret etti. 

Bu süreçte, çıkış stratejisini doğru belirleyen ülkelerin tünelin ucundaki ışığı diğerlerine göre çok daha hızlı göreceği yorumunda bulunan Rumelt, zirve kapsamında içinde iyi strateji ve kötü stratejinin farkı ve öneminin de yer aldığı bir sunum yaptı.

Konferansa ekonomist, akademisyen ve bankacıların da içinde bulunduğu çok sayıda konuk katıldı. 


Paylaş:

KONUT KREDİSİ