Ziraat Bankası ndan esnaf ve sanatkarlara ucuz kredi

ZİRAAT BANKASI
Ziraat Bankası ndan esnaf ve sanatkarlara ucuz kredi
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Ziraat Bankası'nın, Avrupa Yatırım Fonu ile başlattığı program çerçevesinde meslekte 5 yılını doldurmamış esnaf ve sanatkarlara ucuz kredi imkanı sunduğunu bildirdi.
Birsen, birlik binasında düzenlediği basın toplantısında, Ziraat Bankası'nın, meslekte 5 yılını doldurmamış esnaf ve sanatkarların gelişimine kaynak oluşturmak, finans sorunlarını çözmek için Avrupa Yatırım Fonu ile anlaşma yaptığını belirtti. Anlaşmanın, esnaf ve sanatkarlara ucuz kredi imkanı sunduğunu ifade eden Birsen, "Esnaf ve sanatkarlarımız, ucuz krediden yararlanıp işlerini genişleterek, 'yenilikçilik ve rekabetçilik' adı altında kendilerini yenileme imkanı bulacaklardır" dedi.
 
Birsen, kadın girişimcilerin yüzde 30, erkek girişimcilerin ise yüzde 20 indirimli faiz oranlarıyla kredi kullanabileceğini dile getirerek, şunları kaydetti: 

"Berber, kuaför, fotoğrafçı, saatçi, el sanatları, elektrikçi, terzi, oto tamircisi, demirci, unlu mamul üretimi, marangoz, mobilyacı, matbaacı ve lokantacı gibi meslek kolları, bu kredilerden hemen yararlanabileceklerdir. Bu mesleklerin dışında bir takım meslek kollarıyla daha fazla esnaf ve sanatkarımızın, bu kredilerden yararlanabilmesi için Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü'müz nezdinde çalışmalar yapıyoruz."

Kredi kullanmak isteyen esnaf ve sanatkarların bağlı oldukları odalara, birliğe ve Ziraat Bankası'na müracaat edebileceğini aktaran Birsen, "Her esnaf 50 bin liraya kadar kredi kullanabilecek. Bu erkeklerde 6 ay ertelemeli, 36 ay taksitli olacak. Bayanlar ise 1 yıl ertelemeli, 5 yıla kadar vadeli kredi kullanabilecek. Ayrıca şahıs firmalarından ek herhangi bir teminat alınmamaktadır. Ziraat Bankası yetkililerine, esnaf ve sanatkarlara ucuz kredi imkanı sunmaları sebebiyle teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Toplantıya, Ziraat Bankası Eskişehir Bölge Müdürü Kemalettin Bayat, Girişimci Pazarlama Müdürü Mahmut Sorulmaz da katıldı.

 


Paylaş:

KONUT KREDİSİ