Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Nidapark Kayaşehir Projesi Azeri Yatırımcılarla Buluştu

Tahincioğlu, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşen 2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirdiği Nidapark Kayaşehir projesiyle katıldı.
Mail At
Nidapark Kayaşehir Projesi Azeri Yatırımcılarla Buluştu

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Azerbaycan gerek coğrafik konumu gerekse kültürel yaklaşımı ile Türkiye’ye çok yakın duran kardeş ülkemiz. Güçlü bir ekonomiye sahip olan Azerbaycan’da Azeri yatırımcılarımızla projelerimizi buluşturmak ve onların beğenisine sunmanın her iki ülkeye de önemli fırsatlar sunduğunu düşünüyoruz” dedi.

Gayrimenkul sektörünün başarılı oyuncularından Tahincioğlu, Bakü’de gerçekleşen 2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul Ve Yatırım Fuarı’nda Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirdiği lüks konut projesi Nidapark Kayaşehir'i görücüye çıkardı.

2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nın, Türkiye’nin emlak projelerinin yabancı yatırımcılara tanıtımı açısından önemli bir fuar olduğunu söyleyen Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Azerbaycan güçlü ekonomisiyle ve son yıllarda gayrimenkul sektörüne yaptığı yatırımlarla Türkiye için önemli bir coğrafya. Ayrıca ekonomik ve toplumsal dönüşümün de hızlı olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Pek çok Azeri kardeşimiz ülkemizi sık sık ziyarete geliyor; bunun en büyük nedeni sosyal ve kültürel olarak yakın coğrafyaların benzer insanları olarak yakın yaşam alışkanlıklarını paylaşıyor olmamız. Aradaki bu bağı her iki ülke için de fırsat olarak görüyoruz.Kardeş ülkeler olarak yapacağımız yatırımlar için birbirimizin kapısını çalmak herkesin kazandığı bir değer yaratmak çok önemli” dedi.

Projenin fuarı takip eden Azeri ve diğer yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gördüğünün altını çizen Özcan Tahincioğlu “Türk ekonomisine değer kattığımız projelerimizle yurtdışında gerçekleşen pek çok organizasyonda yerimizi almaya ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Nidapark Kayaşehir Projesi bölgede olan ihtiyacı karşılamak için fırsatlar sunuyor

Farklı bölümlerden oluşan Nidapark Kayaşehir projesinde her bölümün yerleşimi, mimarisi, yeşil alanı ve sosyal tesisiyle başlı başına bir proje gibi tasarlandı. Nidapark Kayaşehir’de konut olarak tasarlanan Nidapark Kayaşehir Yakut, Nidapark Kayaşehir Zümrüt, Nidapark Kayaşehir Elmas 843 dairesi ile konforlu, keyifli ve rahat bir hayatın kapılarını açıyor. Projenin yanında inşa edilen sağlık kent ve yakınında yer alan üçüncü havaalanı, bölgede önemli bir ofis ve sosyalleşme alanı ihtiyacı doğuruyor. Nidapark Kayaşehir'de yer alan ofis kulesi, 28 cadde dükkanı ve AVM, farklı yatırım fırsatlarını değerlendirme ve bu ihtiyacı karşılayan bir proje olarak öne çıkıyor.

Her biri farklı bir proje gibi tasarlanan konut blokları

Nidapark Kayaşehir projesi üç farklı konut etabı alternatifi sunuyor. 7 bloktan oluşan Nidapark Kayaşehir Yakut'ta 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 470 daire yer alıyor. Projeye özel olarak ayrılan sosyal tesisler, kapalı havuz, fitness, yoga, pilates, genç odası, sinema, buhar odası, hamam ve çocuk oyun alanlarıyla mülk sahiplerine huzurlu bir ortam vaad ediyor. Ayrıca süs havuzları, modern çardak alanları ve kış bahçesi mahalleri, estetik ve fonksiyonellik dengesini oluşturuyor. Nidapark Kayasehir Yakut'ta yan yana gelen dairelerde bile hiç bir duvarın bir biriyle temas etmemesi, tüm dairelerde müstakil ev konforu sunuyor. Nidapark Kayaşehir Zümrüt 2+1 ve 3+1 olmak üzere 319 daire 3 konut bloğunda yer alıyor. Proje, cadde dükkânlarının bulunduğu ticari ünite bloğu ve nitelikli peyzajlı parkıyla beğeni topluyor. Diğer bölümlere göre daha az katlı üç blokta 4+1 ve 5+1 olmak üzere 54 daireden oluşan Nidapark Kayaşehir Elmas, hemen önünde yer alan nitelikli peyzajlı parkıyla dikkat çekerken, parka bağlanan teraslar,yasam keyfini artırıyor. Her daireye iki araçlık otopark yeri ayrılan Nidapark Kayaşehir Elmas'ın az katlı bloklardan oluşması, sosyal tesislerin ferahlığı ve kullanım rahatlığını da öne çıkan özelliklerin başında geliyor.

Projenin sosyal tesisin içinde bay – bayan kapalı yüzme, havuzları, fitness salonları, saunalar, hamamlar, buhar odaları ve masaj odaları, kafeterya ve özel alanlar, çocuk kulübü, bilardo salonu ve genç oyun odası, açık alanda çocuk oyun alanları, çok amaçlı spor sahası (basketbol, voleybol, tenis) yürüyüş yolları, seyir terasları, çim etkinlik alanı, bitki sergi alanları, süs havuzları ve yapay tepeler, misafir otopark alanı, çok amaçlı salon (misafir ağırlama odası), mescit ve abdesthaneler gibi geniş alanlar yer alıyor. LEED kriterlerine uygun olarak projelendirilen Nidapark Kayaşehir, LEED adaylığıyla çevreye duyarlı olduğunu, verimlilik ve kaliteyi bir arada sunduğunu da ispat ediyor.

NİDAPARK KAYAŞEHİR PROJESİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN


Konutder Açıldı

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 677 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname (KHK), Resmi Gazete'nin bugünkü (22 Kasım 2016) sayısında yayımlandı. Konutder Açıldı

Bu kapsamda Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) de faaliyetlerine devam edecek.

15 Temmuz sonrası OHAL kapsamında kapatılan KONUTDER açıldı. KONUTDER’in yeniden faaliyete geçmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik şunları söyledi;

“KONUTDER’in kapatıldığını Resmi Gazete’de gördüğümüz andan itibaren,  derneğimizin kapatılmasında bir yanlışlık olduğunu her fırsatta dile getirdik. İlk günden itibaren de bu kararın düzeltilmesi için tüm resmi kurumlar nezdinde ve resmi yazışmalarla İçişleri Bakanlığına müracaatta bulunduk. Yine ilk günden itibaren de derneğimizin kapanmasında bir yanlışlık olduğu ve KHK’yla kapanan bir kurumun açılmasının yeni bir KHK’yla mümkün olacağı resmi kaynaklar tarafından bize iletildi. Biz de bu kapsamdaki ilk KHK’nın çıkacağı günü beklemeye başladık. Bu KHK da bugün Resmi Gazete’de yayımlandı ve KONUTDER açıldı. Mutluyuz. KONUTDER, bundan sonraki süreçte de, kaldığı yerden aynı şevkle, hem sektörümüzün hem de ülke ekonomimizin gelişmesi için çalışmaya devam edecektir.”   

KONUTDER üyeleri, bugüne kadar 250 binin üzerinde konutun inşasına imza attı. Türkiye ekonomisine yılda yaklaşık 3 milyar dolarlık bir katma değer yaratan KONUTDER üyesi firmalar, yaklaşık 50 bin kişiye de doğrudan ve dolaylı olarak istihdam sağlıyor.

www.konutder.org.tr

 


Büyükyalı İstanbul Azerbaycan RECEXPO Fuarı’nda!

Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat; İstanbul Kazlıçeşme’de Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesini; Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen “2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı”nda ziyaretçilerin beğenisine sundu.Büyükyalı İstanbul Azerbaycan RECEXPO Fuarı’nda!

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, “RECEXPO Fuarı, yatırımcı potansiyeliyle dikkat çeken bir bölgede gerçekleştirilen, önemli bir buluşma. Türkiye’deki yatırım fırsatlarıyla ilgilenen fuar ziyaretçileriyle bir araya gelmekten ve Büyükyalı’da sunduklarımızı paylaşmaktan dolayı çok mutluyuz. İçinde bulunduğumuz dönemin, Türkiye’de yatırım yapmak için çok uygun olduğunu buradaki yatırımcılara anlatacağız. Fuarın, Azerbaycan gayrimenkul sektörünün dinamiklerini yerinde görmek, bölge halkının gayrimenkul konusundaki tercih ve eğilimlerini doğru yorumlamak açısından büyük fayda sağlayacağını düşünüyoruz.” dedi.

Büyükyalı’da fiyatlar döviz artışından etkilenmiyor…

Büyükyalı’da, Türk Lirası’yla yatırım yapma fırsatı sunduklarını söyleyen Keresteci, “Döviz kurlarında yaşanan artış yabancı yatırımcıların iştahını kabartırken, yerli yatırımcıların planlarını gözden geçirmelerine neden oluyor. Rekabetten farklı olarak, Büyükyalı’nın satış fiyatları her zaman TL bazında olacak, yatırımcılar döviz artışı ve kur dalgalanmalarından etkilenmeyecek. Bu durumda, dövizle satılan gayrimenkullere oranla çok daha kârlı bir satın alma imkânını elde edecekler.” diye konuştu.

Örnek dairelerin lansmanı 29 Kasım’da… 

Büyükyalı’nın örnek daire lansmanının 29 Kasım’da yapılacağını belirten Keresteci, “Örnek dairelerimiz hazır. Büyükyalı İstanbul projesinin, ‘iyi yaşam’ yaklaşımını odağına alan ve lüks kavramını yeniden tanımlayan örnek dairelerinin tasarımında, lüks konut ve otel tecrübesi olan ünlü iç mimarlarla çalıştık. İyi yaşamın tüm unsurlarını sunan, kaliteli, fonksiyonel ve verimli mekânlar yaratmak için uğraştık. Örnek dairelerimizin beğeniyle karşılanacağına ve vaat ettiğimiz iyi ve kaliteli yaşamı yansıtacağına eminiz.” dedi.


Therrapark Tarabya'da Kampanya ve Proje Detayları

Herkesten önce Yavuz Sultan Selim köprüsü manzarası eşliğinde unutulmaz anılarınız için avantajlı son 2 ayTherrapark Tarabya'da Kampanya ve Proje Detayları

Tarabya’nın incisi Therrapark Tarabya projesi 3. Köprü manzarasına en hakim yerleşim merkezi olarak dikkat çekiyor. Peyzaj çalışmalarına başlanan projede teslimler Ocak 2017’de başlıyor.

Büyüklükleri 220 ile 245 metrekare arasında değişen bahçe ve çatı dublekslerinin yer aldığı Therra Park Tarabya fiyatları ise metrekare bazında 6 bin 500 dolardan başlıyor. 16 bin metrekare alan üzerinde yükselen Therra Park Tarabya projesi 12 blokta toplam 48 duplex daire ve 1 adet 500m2 lik villadan   oluşuyor. Eşsiz boğaz manzarası ve doğayla iç içe mimarisiyle dikkat çeken Therra Park Tarabya kentin içinde, karmaşadan uzak bir yaşam sunuyor. İsmini, antik Yunan dilinde terapi anlamına gelen "therapeia"dan alan proje, bir yaşam projesi olarak tasarlandı. Manzaraya yönelik bir tasarımla inşa edilen proje Boğaz ve 3.cü Köprüye doğrudan bakan bir konumda.

Avantajlı bir konumda yer alan Therra Park Tarabya projesi Atatürk Havalimanı'na 30 kilometre, Boğaziçi Köprüsü'ne 14 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 7 kilometre, İstinye Park'a 3 kilometre, Maslak'a 4 kilometre, Levent'e ise 9 kilometre uzaklıkta.

Therrapark , Tarabya’nın sembolü olacak

Proje  Yetkilileri  ‘Therrapark, Tarabya için sembol bir proje olacak. Konut sahiplerinin her türlü ihtiyacını düşündüğümüz projemiz huzur, konfor, komşuluk, güven, sürdürülebilirlik, sağlıklı yaşam ve doğa temalarının harmanlanmasıyla tasarlandı.’ dediler ve sözlerini ‘Hem mimari hem mühendislik yaklaşımı ve zamanın ötesindeki vizyonumuzla yarının dünyasını bugünden kuruyoruz’ diyerek sözlerini noktaladılar.

Kalan konutlar için kişiye özel finansman seçenekleri sunulan projede konut sahipleri 3 ay gibi kısa bir zamanda konutlarını teslim alacaklar. 8500 metrekarelik alanı yeşil alanlara ayrılan projede açık ve kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odası, fitness, tenis kortu gibi sosyal olanakların yanında bequintessentially farkı ile 7/24 concierge hizmeti sunuluyor.


Günü birlik evler için flaş karar!

Günü birlik kiralanan evlerde de artık kimlik bilgileri kayıt altına alınacak.Günü birlik evler için flaş karar!

Genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanarak mevcut bilgi, belge ve kayıtları genel kolluk kuvvetlerine anlık olarak bildirmek artık zorunlu. Bunu yapmayana binlerce lira ceza var.

Günü birlik kiralanan evlerde de artık kimlik bilgileri kayıt altına alınacak.

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında günübirlik kiralık evler için mevzuat genişletildi. Genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmayanlara mülki idare amirlerince 10 bin lira, anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 5 bin lira idari para cezası verilecek.

HK’nın 1. Bölüm 2. Maddesinde şu ifadeye yer verildi:

“26/6/1973 tarihli ve 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 2’nci maddesinin birinci fıkrasına ‘bekar odaları,’ ibaresinden sonra gelmek üzere ‘günübirlik kiralanan evler’ ibaresi eklenmiştir.”

1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 2’nci madde böylece şu şekilde olacak:

“Otel, motel, han, pansiyon, bekar odaları, kamp, günübirlik kiralanan evler, kamping, tatil köyü ve benzeri her türlü, özel veya resmi konaklama yerleri ile özel sağlık müesseseleri, dinlenme ve huzur evleri, dini ve hayır kurumlarının sosyal tesislerinin sorumlu işleticileri, bu yerlerde ücretli veya ücretsiz, gündüz veya gece, yatacak yer gösterdikleri yerli veya yabancıherkesin kimlik ve geliş- ayrılış kayıtlarını, örneğine ve usulüne uygun şekilde günü gününe tutmak, genel kolluk örgütlerinin her an incelemelerine hazır bulundurmakDevlet İstatistik Enstitüsüne, talebi halinde vermek zorundadırlar.”

10 BİN LİRA CEZA!

Söz konusu düzenleme ile kanunun ikinci maddesinde sayılan özel veya resmi her türlü konaklama tesisleri, tüm kayıtlarını bilgisayarda günü gününe tutmak, genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanarak mevcut bilgi, belge ve kayıtları genel kolluk kuvvetlerine anlık olarak bildirmek zorunda. Genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmayanlara mülki idare amirlerince 10 bin lira, anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 5 bin lira idari para cezası verilecek. Bu fiillerin tekrarı halinde işletme ruhsatları iptal edilecek. Ayrıca bu maddeye göre verilen idari para cezaları, tebliğinden itibaren bir ay içinde ödenecek.

Kimlik Bildirme Sistemi bulunmadığından dolayı suçtan aranan şahısların yanı sıra bu evler terör örgütleri ve fuhuş çeteleri tarafından saklanmak ve suç işlemek maksatlı kullanılabiliyordu. 

milliyet.com.tr


Esas Gayrimenkul 16. Perakende Günleri’ne katılıyor

Esas Gayrimenkul 16. Perakende Günleri kapsamında sektör ile buluşmaya hazırlanıyor Esas Gayrimenkul 16. Perakende Günleri’ne katılıyor

Yeni uygulamaların ve perakende dünyasından güncel örneklerin gündeme getirilmesi amacıyla bu yıl 16. kez düzenlenecek olan Perakende Günleri etkinliğine, ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Esas Gayrimenkul yeni projeleri ve yatırımları ile katılım gösterecek.

2001 yılından bu yana gerçekleştirilen ve Türkiye perakendeciliğinin gelecek stratejilerini belirleyen 16. Perakende Günleri etkinliği; bu yıl 23-24 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. İki gün boyunca, kendi alanında üst düzey yöneticilerinin de yer alacağı 16. Perakende Günleri etkinliğine; Türkiye’deki ve yurt dışındaki yatırım fırsatlarına odaklanmış en yenilikçi şirketler arasında yer alan Esas Gayrimenkul de katılım gösterecek.

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Esas Gayrimenkul; Türkiye’de bulunan 4 Alışveriş Merkezi, 3 ofis ve 1 hastane yatırımı ile birlikte, Balıkesir, Adana ve Lüleburgaz’daki yeni projelerini de maketleriyle Perakende Günleri etkinliğinde tanıtmaya hazırlanıyor. Esas Gayrimenkul; inşaat aşamasında olan 3 Alışveriş Merkezi yatırımı ile 2018 yılının sonuna kadar toplam 360 bin m² kiralanabilir alana ulaşmayı hedefliyor. Bunlara ek olarak Esas Gayrimenkul’un; İngiltere’de toplamda 6 adet alışveriş merkezi ve 11 adet ofis binası, New York Manhattan’da da 1 adet otel ve 2 adet ofis binası projesi de bulunuyor.
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ