Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Bien Duvar Karo Modelleri

2017 koleksiyonu oldukça dikkat çekici.
Mail At
Bien Duvar Karo Modelleri

Bütünlük duygusu arayışı mekanların karakterini belirliyor. Bien Seramik’in yeni trend banyolar için tasarladığı 40X120cm ebadındaki duvar karoları mekanın tasarım aşamasında büyük kolaylık sağlıyor. Özel ölçüde üretilen tasarımların kendi koleksiyonlarında banyoları şıklaştıracak, mekana hareket kazandıracak dekofon ve dekorları da mevcut.

 

Tasarımlarını belirlerken doğadan ilham alan Bien Seramik’in 2017 Koleksiyonu’nda yer alan 40x120cm duvar karoları zarif görünümlerinin yanı sıra pratik kullanımı ve kolay temizlenebilme özelliklerini de beraberinde getiriyor. Bien’in bu duvar karolarına en çarpıcı örneklerden bazıları Anabell, Emily, Garden, Antique Carrara ve Wild Onix Serileri…

 

ANABELL

Anabell Serisi mermer görünümüyle doğal taşın tüm zarafetini vaad ediyor. Büyük ebatlarda üretilen seri, mekandaki bütünlük duygusunu en üst seviyeye taşıyor. 40x120cm duvar karosu, 60x60cm ve 80x80cm teknik porselen karolardan oluşuyor. Anabell’in her bir karosunda ustalıkla ve özenle işlenmiş desenler, bir araya geldiğinde kusursuz bir ahenk oluşuyor.

 

EMILY

2017 yılının trendlerinden eşi benzeri olmayan bir tasarım Emily. Açık ve koyu tonda üretilen seri yüzeyindeki özel dokusu sayesinde yaşam alanlarına ‘’yaşayan bir malzeme’’ duygusu veriyor. Hareketli mekanlar oluşturmak isteyenler için 40X120cm ebadında olan seri farklı çizgisi ile banyolarınızı seçkin kılıyor.

 

GARDEN

Koleksiyon natürel mekanları sevenler için alternatifler sunuyor. Krema, smoke, chocolate renkleriyle ve zengin dekor alternatifleriyle banyolarınız sınır tanımıyor.

 

 

ANTIQUE CARRARA

Seri altın ve platin renklerinde tasarlanmış. 2 renk seçeneğinden oluşan koleksiyonun içinde yer alan özel dekor ve dekofon seçenekleri ile zarif ve şık banyoların imzası atılıyor.

 

WILD ONIX

Grinin tonlarında tasarlanan seri, kendi dekorlarıyla kullanıldığında sonsuz banyo seçenekleri oluşturuyor ve kendinize en yakın banyo tarzını bulmanıza kolaylık sağlıyor.

Still44 Seramik' ten Yeni Fosil Serisi

Bu seride herşey el yapımı.Still44 Seramik' ten Yeni Fosil Serisi

Seramik tamamen el yapımı ürünler tasarlayam Stil44, sonbaharın ruhuna uygun Fosil serisi ile romantik şıklık sunuyor.

 

Stil44, geçmişimize bir saygı duruş niteliğinde eski zamanların ikonik desenlerini yeniden yorumlayıp yeni sonbahar serisini sizlerin beğenisine sunuyor. Aynadan, sehpaya, tabureden tabakdan, vazoya, kaseden , süs objelerine kadar geniş bir yelpazede olan seri internetten de sipariş verilebiliyor.

 

Dünya ve insan için olmazsa olmaz dört maddenin; yani toprak, su, ateş ve havanın birleşmesine insan eli değerek oluşturulan seramik sanatının binyılların ötesinden günümüze, bugünden de geleceğe armağan olduğunu vurgulayan markanın yaratıcısı mimar Ayşe Elçi“Binyılların Mirası söyleminin arkasında duracak ürünler tasarlamaya ve özgün ürünlerimizi bu felsefe ile yaratmaya devam edeceğiz” diyor


Legrand Led Gece Lambaları Verimli Uyku Sağlıyor

Çocuk odalarının vazgeçilmezlerinden...Legrand Led Gece Lambaları Verimli Uyku Sağlıyor

Enerji verimliliği sağlayan Ledli gece lambası ile çocuk odalarına renk katan Legrand, okul döneminde gününü ders çalışarak geçiren öğrencilerin verimli şekilde uykuya dalmasını kolaylaştırıyor.

 

Senin rengin hangisi?

Legrand; yeşil, mavi, mor, pembe ve beyaz renk seçeneklerine sahip Ledli gece lambası ile çocuk odalarının havasını değiştiriyor. Beyaz renkli gece lambasını istedikleri gibi boyayabilen çocuklar ise odalarında daha eğlenceli vakit geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

 

Prizden çıkarmanıza gerek kalmasın…

Prize takılıyken gün ışığını algıladığında elektrik tüketimini kesen Legrand Ledli gece lambası, karanlık ortamı hemen aydınlatabildiği için çocuk odalarında ve yatak odalarınızda rahatlıkla kullanılabiliyor. Uyandığınızda prizden çıkarılmaya gerek duymayan Ledli gece lambası, ortamı aydınlık olarak algıladığında içindeki sensör sayesinde elektrik tüketimini kesiyor. Ayrıca Legrand, enerji tasarruflu Ledli gece lambası ile çocukların ve yaşlıların güvenliğini üst seviyede tutarak onlar için uygun ve güvenli bir ortam sunuyor.  


Ferko Signature Türkiye'deki İlk Data Painting Sanat Eserine Ev Sahipliği Yapacak

Ferko’nun Levent’teki projesi Ferko Signature, ünlü sanatçı Refik Anadol’un Wind of İstanbul eseri ile Türkiye’deki ilk data painting sanat eserine ev sahipliği yapacak. Wind of İstanbul, Ferko’nun ortak sponsorluğunun üçüncü yılında, Contemporary Istanbul kapsamında sanatseverlerle buluşacak.Ferko Signature Türkiye'deki İlk Data Painting Sanat Eserine Ev Sahipliği Yapacak

25 yılı aşkın süredir modern tasarım anlayışı ve kaliteli üretim misyonu ile yurt içinde ve yurt dışında lüksün hayat tarzına dönüştüğü yapılar inşa eden Ferko, toplumların gelişiminin sanatla paralel olduğu inancıyla çok değerli bir sanat eserini Türkiye’ye kazandırıyor.

Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği Contemporary Istanbul ortak sponsorluğu kapsamında Ferko Signature için özel olarak tasarlanan Türkiye’nin ilk data painting eseri Wind of İstanbul’u sanatseverlerle buluşturacak olan Ferko, eserin sahibi Refik Anadolu da İstanbul’un merkezindeki projesi Ferko Signature’da ağırlayacak.

İstanbul’un Sanat Dünyası Ferko Signature’a Akacak

İstanbul’un prestij noktası haline gelen Ferko Signature’da medya sanatçısı, yönetmen ve araştırmacı Refik Anadol ile de yine Türkiye’de bir ilke imza atıldı. Ferko Signature için Türkiye’nin ilk data painting eserini tasarlayan sanatçı, “Wind of İstanbul” eserinde İstanbul’daki rüzgar bilgilerini yaklaşık 3x6 metrelik dijital bir tabloya sürekli değişen, interaktif resimler olarak yansıttı.

Sanatçı, bu eseri için bir yıl boyunca Atatürk Havaalanı'ndan toplanan 10 saniyelik aralıklarla zaman ve sıcaklık ile beraber rüzgar hızı, yönü ve şiddeti bilgilerini okumak, analiz etmek ve görselleştirmek için bir dizi yazılım geliştirdi. Ortaya çıkan sanatsal çalışma, İstanbul’un belirgin rüzgar karakteristiğine odaklanan 4 dinamik bölümden oluşuyor. Her bölüm, rüzgarın görünmeyen güzelliğini, rengarenk ve estetik bir tablo olarak ortaya çıkarıyor. Proje, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirirken rüzgar olgusunu ve doğanın güçleri ile yapılı çevre arasındaki görünmeyen şiirsel ilişkiyi araştıran kuşbakışı benzersiz bir deneyim sunuyor.

Ferko olarak hayata geçirdikleri her projeye sanata olan tutkularını yansıtan dokunuşlar yapmaya özen gösterdiklerini belirten Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, ‘Refik Anadol, ülkemizi tüm dünyada temsil eden genç ve önemli bir sanatçı. Kendisinin daha önce tasarladığı, Wind of Boston eseri, Ferko Signature projemizde bize ilham kaynağı oldu. Refik Anadol ile bir araya gelerek eserin bir benzerini İstanbul çerçevesinde hazırlamaya karar verdik. İstanbul’u betimleyen oldukça özel bir eser oldu. Türkiye’nin ilk data painting eseri Wind of İstanbul’u Türkiye’ye kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz.’ dedi.

Ferko’nun sanatla ve sanatçıyla olan değerli bağını yakından takip ettiğini belirten Refik Anadol ise “Yapılarında yüksek tasarım ve deneyim kaygısı taşıyan, farklı ve görülmemiş deneyimler ile ilham dolu bir tasarım anlayışları mevcut. Burada bizleri buluşturan ortak noktamız sanat ve teknoloji oldu. Türkiye’de veri ile hayata geçen kalıcı ilk medya uygulamasını beraber gerçekleştirmenin keyif ve gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.


Art Deco Tarzı Mobilya Trendi Gençler Arasında Yükseliyor

Dekorasyonda son yılların en hızlı büyüyen trendlerinden bir tanesi olan art deco mobilyalar ağırlığını gün geçtikçe daha çok hissettiriyor. Özellikle gençlerin etkisiyle son zamanlarda bu tarz mobilyaların satışı ivme kazandı.Art Deco Tarzı Mobilya Trendi Gençler Arasında Yükseliyor

Fransa’da 1920’li yıllarda başlayan art deco akımı son dönemde dekorasyon ve mobilya dünyasını ele geçirmiş durumda diyebiliriz. Avangard’tan daha sade ama modern bir trendde olmayan bu tarz artık vazgeçilmez bir akım haline geldi diyebiliriz. Art deco tarzında geometrik desenlerin başrolde yer aldığını söyleyen Turgay Terzi, mobilya anlamında daireler, üçgenler, oval köşeler, keskin detayların yanı sıra koyu rengin, parlak lakenin, kadife ve saten kumaşların bu akımda öne çıktığını belirtiyor.

Bu Sezonun Trendi Sade ve Düz Hatlar

Yeni sezonda art deco tarzı mobilyalarda sade ve düz hatlı modellerin trend olduğunu vurgulayan Terzi, desenlerde tarzın ana teması olan geometrik şekillerin yanında maskülen detayların da yer aldığını kaydediyor. Terzi, “Ahşap detayların ince işçilikle birleştiği modellerde kumaş olarak mavi, turkuaz, mint renklerinin yanı sıra siyah ve beyazın tercih edildiği eklektik ürünlerin de bu sezon trend olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada yine art deco tarzının vazgeçilmezi olan parlaklığın yine gri, antrasit, siyah gibi koyu renklerden oluştuğunu görmekteyiz.” açıklamasını yapıyor.

Gençler Arasında Daha Popüler Hale Geliyor

Art deco’nun aslında bilinenin aksine orta yaş ve üstü tüketicilerin tercih ettiği bir tarz olmadığını söyleyebiliriz. Yıllardır sektörün içinde olan, modelleri ile yerli ve yabancı tüketiciyle çalışan Art Design Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Terzi, “Her ne kadar gençlerin modern bir tarzı benimsediklerini düşünsek de, art deco tarzını takip eden ve özellikle bu tür parçaları arayan bir genç kesim olduğunu vurgulamak isterim. Bu tarz onlar için aslında yaşam biçimlerinin de bir yansıması. Hatta bu yaş aralığının 19-30 olduğunu da söyleyebilirim".

Yeni Evleneceklere Şık Dekorasyon İpuçları

Terzi bu arada evlenecek genç çiftlere can alıcı önerilerde bulunuyor: “Öncelikli olarak kullanacakları mekana uygun mobilya ve dekorasyon ürünleri seçimlerine dikkat etmeliler. Sadece ürün görseline odaklanarak seçim yapmaktansa ürün kalitesi ve ergonomisi de göz önünde bulundurulmalıdır. Seçecekleri ürünlerin showroom’daki duruşu ile kendi evlerindeki duruşu çok farklılık gösterebilir o yüzden profesyonel kişilerden yardım almalarında fayda var. Sadece ürün odaklı alım yapmamaları, evin genel dekorasyonunu kurgulayıp onun doğrultusunda mobilya ve diğer dekorasyon ürünlerinin, perde, halı, avize gibi aksesuarları da göz önünde bulundurarak alımlarını yapmalılar”


Arçelik TV'lerde ''Eskisini Getir, Yenisini Götür'' Kampanyası

Arçelik Televizyonlarda yenileme kampanyası başlattı. 30 Eylül tarihine kadar devam edecek kampanyada, Arçelik eski televizyonlarınızı alıp yenileriyle değiştiriyor. Kampanya kapsamında 4K teknolojisine sahip 4K teknolojisine sahip 4K UHD TV’lere 1000 TL'ye varan indirim fırsatı ile sahip olabiliyorsunuz. Arçelik TV'lerde ''Eskisini Getir, Yenisini Götür'' Kampanyası

Arçelik, televizyonunu değiştirmek isteyenlere yönelik yeni bir kampanya başlattı. 30 Eylül tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında eski televizyonlarını getirenler son teknoloji televizyonlara indirimlerle sahip olabilme şansını yakalayabiliyorlar. Buna ek olarak kampanyadan faydalananlara Bein Sports kanallarının da yer aldığı Digiturk paketini 3 ay ücretsiz kullanma şansı veriliyor.

Yenilikçi teknolojilerin lider şirketi Arçelik A.Ş, eski televizyonları üstün görüntü, güçlü ses, şık tasarım ve akıllı özelliklere sahip televizyonlarla değiştirme fırsatı sunuyor. 30 Eylül’e kadar sürecek kampanya kapsamında 4K UHD TV’lerde 1000 TL’ye varan indirime sahip olurken, Bein Sports kanallarının da dahil olduğu Digitürk paketlerinde ilk 3 ay boyunca ücretsiz izleme fırsatı yakalıyor.

Son Teknoloji Yeni Televizyon

Arçelik’in 40”,49”,55”, 65” ekran seçeneği bulunan 4K UHD TV’leri, 4K teknolojisiyle gerçeğe en yakın netlik. FHD’ye göre tam 4 katı daha detaylı görüntüler sunarken, HDR teknolojisi sayesinde üstün görüntü deneyimi ve Micro Dimming özelliğiyle de en karanlık sahnelerde bile en ince detayları ortaya çıkarıyor. Wide Color Gamut teknolojisiyle daha geniş renk yelpazesi ile en gerçekçi renkleri sunarken VPE ile de akıcı görüntü sağlıyor.

Arçelik 4K UHD TV’ler 2.199 TL’ den başlayan fiyatlar ile yanında “Filmin Yıldızı”, “Yıldız Dolu” Digitürk paketlerinde ilk 3 ay ücretsiz izleme avantajıyla kampanyadan yararlanmak isteyen tüketicileri mağazalarına bekliyor.


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Tuncay Mollaveisoğlu

Bir kağıt parçasına 700 bin TL!

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttıyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ