Dekorasyon dünyasının yeni trendleri neler olacak?

Buka Tasarım Müdürü Duygu Yarkadaş, merakla beklenen 2019 dekorasyon trendleri konusunda püf noktaları aktarıyor. 
Dekorasyon dünyasının yeni trendleri neler olacak?

Kozmetik ve moda gibi dekorasyon ve mobilya dünyası da sürekli kendini yenileyerek gelişiyor. Her yılın özel renkleri, ön plana çıkan dekorasyon akımları, evlerini yenilemek isteyenlerin seçimlerinde etkili oluyor. Modüler çözümleri, farklı tasarımları ve değiştirilebilir renkli kılıf sistemiyle sektörde fark yaratan Buka’nın Tasarım Müdürü Duygu Yarkadaş, 2019 yılında ön plana çıkacak dekorasyon trendleri konusunda bilgiler verdi.

Ev dekorasyonunda doğallığın 2019 yılında da varlığını hissettireceğini söyleyen Yarkadaş, “Doğayla uyum sağlayan ve aynı zamanda işlevsel olan mobilyaları dekorasyonda daha fazla göreceğiz. Doğallığın simgesi olan ahşaplar sıklıkla karşımıza çıkacak. Bulunduğu ortama samimiyet katan ahşabı özellikle indigo mavisi, hardal sarısı, yeşil ve tonlarının yanı sıra kırmızı, bordo ve kiremit tonlarıyla da kombin ederek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. El yapımı formları ve dokuları da görmeye devam edeceğiz” dedi.

Doğal dokular ilham olmaya devam edecek 

Sadeleşme akımıyla birlikte değişen hayatlara ve ihtiyaçlara cevap verebilen modüler mobilyaların ön planda olacağını vurgulayan Yarkadaş, yeni dönemin yükselen trendinin minimalizm olacağını söylüyor. Yarkadaş; “Hızlı tempolu şehir hayatının gereksinimleriyle birlikte modüler sistemler ve fonksiyonel mobilyalar önem kazanmaya başladı. Son birkaç yıldır devam eden endüstriyel akım daha doğal doku, renk ve çizgilerle yumuşayarak tasarımlara ilham olmaya devam edecek. Günümüzde kullanıcıların büyük kısmı artık kendi evlerinin benzersiz ve özel olmasını istiyor. Buka koleksiyonlarımızda yer alan modüler mobilyalarımızla kullanıcılarımıza bu özgürlüğü sağlıyoruz.”

Kadifenin cazibesi

Son yıllarda özellikle moda dünyasında popüler olan kadifenin yeni versiyonlarla ilgi görmeye devam edeceğini belirten Yarkadaş, çok büyük bir değişikliğe gidilmeden tek bir koltuğun ya da pufun kadife bir kılıfla değiştirebileceğini ifade ediyor. Tüm sezona ilham kaynağı olacak renklerin başında ise kırmızı, bordo ve kiremit tonlarının geldiğini belirtiyor.


Paylaş:

Dekorasyon
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48