Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Geleceğin şeflerinden 23 Nisan’a özel lezzetler

Mutfakların vazgeçilmez markası Emsan, bu 23 Nisan’da çocuklarıyla farklı bir aktivite yapmak isteyenlerin karşısına Griss Hard Stone Muffin Kek Kalıbı ile çıkıyor.
Mail At
Geleceğin şeflerinden 23 Nisan’a özel lezzetler

Çocukların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan muffinleri pofuduk olarak pişiren Griss Hard Stone Muffin Kek Kalıbı, çocukların 23

Nisan neşesini ebeveynleriyle birlikte yaşamasını sağlıyor.Geleceğimizi emanet edeceğimiz miniklerimizin en sevdiği lezzetler arasında yer alan muffinler, bu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Emsan’ın Griss Hard

Stone Muffin Kek Kalıbı ile hayat buluyor.Çocukların 23 Nisan neşesini ebeveynleriyle birlikte yaşamasını sağlayan ve mutfaklarda enfes bir tat hazırlamayı kolaylaştıran Griss Hard Stone Muffin Kek Kalıbı,mutfakların vazgeçilmez bir parçası oluyor. Yanmaz yapışmaz kaplaması, kolay çizilmez yüzeyi, leke tutmayan ve renk değiştirmeyen iç kaplaması ve üstün yapışmaz özelliğiyle, miniklerin sevdiği lezzetleri ustalıkla şekle döken Griss Hard Stone Muffin

Kek Kalıbı, ideal bir fırın kabı olarak büyük beğeni topluyor.Emsan, şık ve özel tasarımıyla kullanıcısına kolay kullanım ve temizleme imkanı sunduğu Griss Hard Stone Muffin Kek Kalıbı ile tüm çocukların 23 Nisan coşkusuna

ortak oluyor.

Emsan Griss Hard Stone Muffin Kalıbı: 85 TL

Küçük Mutfaklarınızı Daha Kullanışlı Hale Getirmek İçin İpuçları

Birçok mutfağın ortak sorunu dolap azlığı ya da var olan dolapların yetersiz olmasıdırKüçük Mutfaklarınızı Daha Kullanışlı Hale Getirmek İçin İpuçları

Birçok mutfağın ortak sorunu dolap azlığı ya da var olan dolapların yetersiz olmasıdır. Küçük mutfak dolaplarınızı daha verimli kullanmak için ipuçlarını sizler için derledik.

1.Derin dolaplarınızı bölmelere ayırabilirsiniz

Bazı mutfak dolaplarının içinde yalnızca bir adet raf vardır, bazılarında ise hiç yoktur. Mutfak dolabınızı daha verimli bir şekilde düzenlemek için yapmanız gereken ilk iş, dolabın içine kullanma amacınıza uygun şekilde raflar yerleştirmek olmalıdır. Mesela yüksek kavanozlar veya şişeler için yüksek bölmeler, bardaklar ya da baharatlıklar içinse daha alçak bölmeler tercih edilebilir.

2.Portatif raflar ve bölmelerden faydalanabilirsiniz

Portatif raflar, küçük mutfak dolaplarının en büyük kurtarıcılarındandır. Dolabınızı dilediğiniz zaman istediğiniz kadar bölmeye ayırmanızı sağlar. Daha geniş bölmeli bir dolaba ihtiyacınız olduğunda ise rafları sökerek dolabınızı rafsız olarak da kullanabilirsiniz. Tıpkı portatif raflar gibi taşınabilir küçük bölmeler de kocaman dolaplarınıza küçücük mutfak aletlerinizi düzenli bir şekilde yerleştirmenizi sağlayabilir. Mesela çatal, bıçak, çay kaşıkları ya da daha küçük mutfak aletlerinizi bu bölmelere koyabilirsiniz.

3.Kapakları kullanabilirsiniz

Dolap kapakları sandığınız gibi yalnızca dolabın içini gizleyen nesneler değildir. Yapı marketlerde bulabileceğiniz metal askılıklar ve çubuklar gibi basit malzemelerle dolap kapaklarını da kullanılabilir alanlara dönüştürebilirsiniz. Bildiğiniz gibi tencere kapakları mutfak dolaplarımızda fazlaca yer kaplayan ve karmaşaya sebebiyet veren eşyalardır. Dolabınızın kapağına tencere kapaklarını yerleştirerek daha düzenli bir dolap haline dönüştürebilirsiniz. Yalnızca tencere kapağı da değil, tabak ya da havlu gibi mutfak eşyalarınızı da dolap kapaklarına koyabilirsiniz.

4.Dolapların tavanları kullanılmaya müsait

Tıpkı dolap kapakları gibi dolap tavanları da sandığınız gibi kullanışsız değil aksine daha da kullanılabilir alanlardır. Yapmanız gereken yalnızca dolabınıza farklı bir açıdan bakabilmek ve yapı marketlerden edinebileceğiniz aparatlar alıp dolabınızın tavanına monte etmek. Mesela barlarda olduğu gibi kadehlerinizi dolabınızın tavanına asabilirsiniz. Böylelikle hem farklı hem de kullanışlı bir dolap kazanmış olursunuz.

5.Köşe dolaplarını da verimli kullanabilirsiniz

Köşe dolapları, küçük mutfaklarda belki de en sinir bozan dolaplardır. Birbirine 90 derecelik açıla yerleştirilmiş dolap kapakları ile bu alan derin ama ulaşılması zor bir bölmedir. Bu geniş alanı verimli kullanmanıza olanak sağlayan özel sistemler sayesinde dolabın içine yerleştirdiğiniz mutfak gereçlerine kolaylıkla ulaşabilir ve köşe dolaplarını da kullanışlı bir alan olarak kullanabilirsiniz.

6.Lavabo altındaki dolapları değerlendirebilirsiniz

Lavabonuzun altında kalan dolaplar genellikle temizlik malzemeleri gibi ürünler için kullanılır. Mutfağınızın bu bölümünü değerlendirirken evyenin hemen altına yerleştireceğiniz bir metal çubuğa temizlik spreylerinizi asabilirsiniz. Çöp kutunuzu da saklayabileceğiniz bu dolaplara plastik kutular ya da gözler yerleştirerek temizlik malzemelerinize düzenli ve temiz bir alan yaratabilirsiniz.


Karaca Unique İle İhtişamlı Sofralara İlham Veriyor

İncinin doğallığını sofralarınıza getiren Karaca’nın estetik arayan kadınlar için tasarladığı Unique, Fine Pearl’ün benzersiz zarafetini özenle sergiliyor. Karaca Unique İle İhtişamlı Sofralara İlham Veriyor

Sofralarında şıklıktan vazgeçemeyen kadınların tercihi Karaca, muhteşem renk ve desenlere sahip Unique Yemek Takımı ile misafirlerinize eşsiz bir yemek deneyimi sunuyor.

Kelebeğin narin kanatlarından ilham alan Unique, Karaca’nın ihtişamını yansıtmasının yanı sıra estetik hatlarıyla sofralarınızda zarafetin sembolü oluyor. En özel davetlerde özenle sergilemeniz için tasarlanan Fine Pearl’ün yeni incisi, 86 parçadan oluşuyor.

İnsanların sevdikleriyle paylaşmaktan keyif aldığı anlara eşlik eden Karaca, Unique ile incinin zarifliğini ve enerjisini size sunuyor. Gerçek inci kullanılarak üretilen yemek takımı Unique, siz de sevdiklerinizle paylaşın diye sofralarınıza konuk oluyor.


Somfy Motorlu Pergola Çözümleri, Yaz Boyu Verandada Gölge Keyfi…

Yazın verandanızda, pergolanızın altında oturup içeceğinizi yudumlayarak günün tadını çıkarmak gibisi yok.  Somfy Motorlu Pergola Çözümleri, Yaz Boyu Verandada Gölge Keyfi…

Üstelik şimdi ev otomasyon sistemlerinin dünyaca ünlü markası Somfy’nin motorlu pergola çözümleriyle keyfinize yüksek konfor da eşlik ediyor.

Yazın özellikle güneşli günlerde tek ihtiyacınız olan, verandanızda gönlünüzce zaman geçirmenizi sağlayacak serin bir gölge… İşte bunun için pergolalar en ideal çözüm. Alanında lider Fransız markası Somfy, pergolaları teknolojiyle tanıştıran çözümleriyle yaz keyfinize konfor katıyor. Somfy’nin motorlu pergola sistemleri, uzaktan kumandanızın sadece tek düğmesine basarak ihtiyaç duyduğunuz kadar gölgeye sahip olmanızı sağlıyor. Sistem sayesinde gölgelikler, gölge ve güneş ışığını idare etmek için istediğiniz kadar iniyor, açılıyor ve gerektiğinde ayarlanıyor. Somfy motorlu pergola sistemleri, mükemmel ve yumuşak kapanış özelliği ile mekanizma ve kumaşın ömrünü uzatıyor. Motorlu pergolanızın kumaş gerginliği, bozulmadan uzun süre konumunu koruyor. Ürün çekici tasarımı ile dikkat çekerken pergolanızın kumaş cinsine bağlı olarak da yağmurlu havalarda atık suyun akıp gitmesine yardımcı oluyor. Hem sisteme bir engel takıldığında hem de pergolanızın kumaşı tam gergin konuma geldiğinde motor duruyor ve sisteminizi tamamen koruyor.

Sıcak bir atmosfer yaratmak istediğinizde; ışık kısma sistemli aydınlatma alıcısı, pergola veya bahçenizdeki aydınlatma seviyesini kontrol etmenize olanak sağlıyor. Ayrıca veranda ve iç mekan mobilyalarınızı UV ışınlarının zararlarından otomatik olarak korumak isterseniz, kablosuz güneş sensörü seçeneği de kolaylıkla pergola ya da bina cephenize monte oluyor. Dilerseniz, Tahoma box kurulumu ile pergolanızı diğer Somfy ürünleri ile birlikte kumanda etmeniz, evinizi bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefondan yönetebilmeniz de mümkün oluyor.  Yazın verandanızda, pergolanızın altında oturup içeceğinizi yudumlayarak günün tadını çıkarmak gibisi yok.


Bahçelerinizde Nisan Bereketi

Bahçeli bir eviniz varsa ya da evinizin balkonunda elinizden geldiğince bir şeyler yetiştirmeyi seviyorsanız Nisan ayı bahçelerinizi ve balkonunuzu yaza hazırlamaya başlamanın tam vaktiBahçelerinizde Nisan Bereketi

Bahçeli bir eviniz varsa ya da evinizin balkonunda elinizden geldiğince bir şeyler yetiştirmeyi seviyorsanız Nisan ayı bahçelerinizi ve balkonunuzu yaza hazırlamaya başlamanın tam vakti.  Toprağın tam anlamıyla ısınmaya başladığı şu günlerde ne gibi hazırlıklar yapılması gerektiğini ve hangi bitkileri ekebileceğinizi sizler için anlattık.

Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

İlk olarak bahçenizin ve toprağınızın yaza hazır olup olmadığını anlamalısınız. Kıştan kalan kuru yaprakları ve ölü çimleri bahar ayının gelmesi ile temizleyip, bahçenizin güzel görünmesinden ziyade toprağınızı temizlemek için atacağınız ilk adım olmalıdır. Ayrıca Nisan ayının ortalarında bahçenizdeki gülleri budamanız, çapalamanız ve gübrelemeniz yararlı olacaktır. Bahçedeki çimlerinizin bakımı için de amonyum nitrat uygulamak ve soğuktan zarar görmüş alanlara ara ekim yapmak, kurak bir yerde yaşıyorsanız sulamaya başlamak bahçenizi yaza hazırlamak için atacağınız ilk adımlar olacaktır.

Sebze Ekimi Yaparken Dikkat Etmeniz Grekenler

Hangi sebze ne zaman ekilir?” sorusu, özellikle acemi bahçeseverler için oldukça can alıcı. Daha önce ektiğiniz marul, maydanoz, soğan ve ıspanak gibi yeşillikleri Mart ayında düzenli olarak sulamaya devam etmelisiniz. Bu süreyi kaçırdıysanız eğer, üzülmeyin: Nisan ayının sonlarına doğru; kabak, mısır, salatalık ve fasulye tohumları ile yazlık fidelerinizi ekmeye başlayabilirsiniz. Lahana, karnabahar ve bamya dikimine de bu ay boyunca devam edilebilir. Ancak sebze tohum ve fidelerinize ilk ekimin ardından can suyu vermeyi ihmal etmeyin ki sağlıklı bir gelişim gösterebilsinler.

Çiçek Bahçenizi Hazırlamak İçin 

Baharın müjdecisi çiçekler, Mart boyunca en güzel zamanlarını yaşayarak bahçelerimizi şenlendirir. Mis kokulu sümbüller, rengarenk laleler ve zarif nergisler tam da bu zamanların çiçekleridirler. Çiçek türlerinin ekimi ve dikimi için en doğru zamanı yakalamanın kolay yoluysa, çevrenizdeki seraları ziyaret ederek, bahçeniz için açık havada yetişen çiçeklerden beğendiklerinizi tercih etmektir. Ayrıca petunya, kadife ve begonya gibi yazılık çiçek fideleri de Nisan ayında ekilen bahçe bitkileri arasındadırlar.

Meyve Ekimi ve Meyve Ağaçlarının Bakımı

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan kavun ve karpuzu keyifle tüketmek için hala geç kalmadınız. Mart ve Nisan ayları, bu iki meyvenin ekimi için en uygun zamanlardır. Bunun yanı sıra “Hangi meyve ne zaman ekilir?” sorusunu sormaktan ziyade, zorluk yaşamamanız adına hazır meyve fidanlarını tercih ederek dikimlerini gerçekleştirmek daha doğru bir çözüm olacaktır. Ekim ayından başlayarak Nisan ayının ortalarına kadar fidanlarınızın dikimini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Mart’ı geçirmeden ahududu, çilek ve meyve ağaçlarınızın diplerine malç yapmayı unutmamalısınız. Meyve ağaçlarınızı ilaçlayabilirsiniz ancak ilaçlama esnasında ağacın tam çiçekte olmamasına dikkat etmelisiniz.


Küçük Banyoları Kullanışlı Hale Getirmek Sizin Elinizde

Metropol yaşamının artmasıyla küçülen evler ve  evlerin küçülen bayoları hayatınızı zoralaştırmasınKüçük Banyoları Kullanışlı Hale Getirmek Sizin Elinizde

Metropol yaşamının artmasıyla küçülen evler ve  evlerin küçülen bayoları hayatınızı zoralaştırmasın. Eğer banyonuz küçükse, metrekarenizi büyütemezsiniz ama yaratıcı dekorasyon fikirleri ile banyonuzu daha kullanışlı bir yer haline getirebilirsiniz.

Küçük ve dar banyolar, beklediğiniz rahatlığı ve hayalinizdeki dekorasyon fikrini uygulamanız açısından sizi biraz zorlayabilir. Ancak birkaç küçük ip ucuyla küçük banyonuzu daha kullanışlı ve şık bir hale getirebilmek sizin elinizde. Banyonuzda harcadığınız zamanın kalitesini arttırmak için yeterli alana sahip olmadığınızı düşünmeyin. Küçük banyolar için yapılacak pek çok “büyük fikir” var.

İlk olarak küçük banyonuzun daha ferah görünmesini sağlamak için aydınlatma mobilyalarını olabildiğince bol yerleştirin. Banyonuzda tavan armatürleri ile birlikte aplikleri de kullanabilirsiniz. Açık tonlar banyonuzu olduğundan daha aydınlık ve ferah gösterecektir. Banyonuzda mutlaka koyu renkleri kullanmak, daha modern bir dekorasyon stilini yakalamak istiyorsanız da, geniş aynalar ve koyu rengi kıracak aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Daha ferah küçük banyolar için…

Küçük banyoları daha ferah ve geniş göstermek için olmazsa olmazlardan biri de büyük aynalardır. Küçük banyolarda yüksek ve geniş bir ayna, banyonuzda sihirli bir dokunuş sağlayacaktır. Yeterli depolama alanı için aynalı dolaplardan da yardım alabilirsiniz. Böylelikle hem aynanın yansımasıyla banyonuz daha geniş durmasını sağlarsınız hem de depolama ihtiyacınıza çözüm bulmuş olursunuz.

Küçük banyolar için her santimi değerlendirmek oldukça önemli. Ancak dağınık bir görünüm olmamasına da dikkat etmelisiniz. Özellikle fazla aksesuar kullanmaktan kaçınmalısınız. Aksesuar seçiminizi az ve çarpıcı olanlardan yana kullanmalısınız. Banyonuzun uygun duvarlarına niş alanlar yaratabilir, kapı üstü raflar ile daha fazla depolama alanları kurgulayabilirsiniz.
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ