Kayıp Anahtarların Arkasından Üzülmeyin

Anahtarın Kaybolması Risk Olmaktan Çıkıyor!
Kayıp Anahtarların Arkasından Üzülmeyin

Çalıştığınız her şirkette çalışanlar işten ayrılabilir, anahtarlar kaybolabilir ya da bu anahtarlar izinsizce çoğaltılabilir. Bu gibi durumlarda kilidinizi değiştirmekten başka bir şansınız yoktur. Kapı açma çözümlerinde dünya lideri olan Mul-T-Lock®’un CLIQ® çözümüyle ise yöneticiler kaybolan, çalınan ya da izinsiz kopyalanan bir anahtarın yetkilerini kilidi değiştirmeye gerek kalmadan derhal kaldırabilir veya her bir anahtarın izinlerini diledikleri zaman değiştirebilirler.

Bir şirketin fiziksel güvenliğini tehdit edebilecek bir dizi ihtimal vardır. Bir çalışan yetkisi olmadan bir anahtarı kopyalayabilir, yüklenici firmadan bir kişi hafta sonu anahtarını kaybedebilir, bir elektrik kesintisi şirketin yönetim sistemini geçici olarak bozabilir ya da veri merkezinizin fiziksel güvenliği ihlal edilebilir. Bu gibi durumlarda kaybolan, çalınan ya da izinsiz kopyalanan anahtarların yaratacağı riskleri en aza indirmek için kilidi değiştirmekten başka bir şansınız yoktur. Yüksek güvenlikli mekanik ve dijital kilit çözümleri üreten Mul-T-Lock®’un geliştirdiği CLIQ® sisteminde ise anahtarlar, sistem yöneticisi tarafından hızlı ve basit bir şekilde yetkilendirilir.

 

Daha Esnek ve Daha Güvenli

 

CLIQ® ile şirketinizdeki güvenlik sistemi, tüm geçiş noktalarını kapsar ve herhangi bir anahtarın yetkisini bir anda tamamen kaldırılabilirsiniz. Bütün anahtar ve kilitlere dair kayıtları her zaman tutarak, her geçiş noktasından ne zaman, kimin geçtiğini öğrenmek mümkündür. Pek çok kapı ve buna bağlı olarak artan anahtar sayısını en aza indirebilir, anahtar dağıtımını her ihtiyacı olana değil de rahatlık, güvenlik ve yetki derecelendirmesine dayalı olarak sağlayabilirsiniz. Klasik anahtarlarınızın izinsiz kopyalanmasının ve buna bağlı olarak doğabilecek güvenlik ihlallerinin önüne geçebilirsiniz. Acil bir durumda tüm kilit sistemini uzaktan yönetip istediğiniz anahtarları aktifleştirebilir veya kapıları kilitleme imkanına sahip olursunuz.

 

Yüksek kaliteli mekanik ve elektromekanik korumayı birleştiren CLIQ® kilitleme sistemi, kapılardan daha fazlasını koruyabilir. Dolaplar, kasalar, asansörler, makineler ve birçok açık alan için uygulanması mümkündür ve en zorlu iklim koşullarında çalışmak üzere tasarlanmıştır. CLIQ®, kamu hizmet sağlayıcıları, hastaneler, üniversiteler ve perakende kompleksleri de dahil olmak üzere güvenliğin en önemli olduğu yerlerde kendisini kanıtlamıştır bir teknolojidir.

 

Anahtarlara Geçici Yetkiler Vererek Kayıp Anahtarların Arkasından Üzülmeyin

 

 

Bir bankamatiğe banknot yüklemesi için görevlendirilen yetkilinin kullandığı anahtarın, işlem sonunda kaybolması veya çalınması durumunda ortaya çıkabilecek riskleri düşünün. Sektörlerin güvenlik gereksinimleri tespit edilerek geliştirilen CLIQ® sistemi ile oturduğunuz yerden anahtara sadece kullanılması gereken zamanda geçiş hakkı verip işlem tamamlandığında bu hakkı geri alabilirsiniz. Bu sayede bankamatiği açması için görevlendirilen yetkili tarafından kullanılan anahtarın istediğiniz zamanlar dışında bankamatiği açabilmesinin önüne geçebilirsiniz.

 

Normalde bir anahtarın kaybolması durumunda anahtarı kimin, ne için aldığı veya ne için kullanacağı soruna yol açar. CLIQ® ile böyle bir problemin gerçekleşme ihtimali ortadan kalkmış olur. Bir anahtar kaybedildiğinde sistem yöneticisi o anahtarın yetkilerini CLIQ® sistemiyle uzaktan yönetir ve değiştirir. Böylece, yetkileri sıfıra indirilebilecek bir anahtar risk olmaktan çıkar.


Paylaş:

Dekorasyon
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48