Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Mobilya Almayı Düşünenlere Alfemo’dan Dev Fırsat

Türkiye’nin lider mobilya markalarından Alfemo, yeni kampanyası ile mobilya satın almayı planlayanlara büyük bir fırsat sunuyor.
Mail At
Mobilya Almayı Düşünenlere Alfemo’dan Dev Fırsat

Alfemo’nun 1 Ağustos - 30 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak kampanyası kapsamında ilk ürüne %25, ikinci ürüne ise net %50 indirim sunuluyor.

Alfemo’nun 30 Eylül 2017 tarihine kadar sürecek olan kampanyası hakkında bilgi veren Alfemo Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ahmet Dinler, kampanyanın mobilya almak isteyenlere büyük avantajlar sağladığını dile getirerek “Alfemo kalitesi ve güvencesi ile herkesin tarzını yansıtabileceği mobilya koleksiyonlarımızı yeni kampanyamız ile cazip fiyatlarla tüketicilerimize sunuyoruz. Üstelik 30 Eylül’e kadar devam edecek olan dev kampanyamıza %10’luk KDV indirimi de eklendiğinde benzersiz bir fırsatın kapıları açılıyor. Gönül rahatlığı ile mobilya almak ve uzun yıllar mutlulukla kullanmak isteyen herkesi en yakın Alfemo Mağazası’nda benzersiz indirimlerle bekliyoruz” diyor.

Alfemo’nun ilk ürüne %25, ikinci ürüne net %50 indirim sunduğu kampanyası, yatak odalarından yemek odalarına, yaşam ünitelerinden köşe takımlarına ve aksesuarlara kadar tüm ürün gruplarını kapsıyor. Ayrıca Alfemo Yatak Merkezi’nde yer alan tüm yatak, baza, başlık ve uyku tekstili ürünleri de aynı kampanya kapsamında ve yine %10 KDV indirimli fiyatlarla satışa sunuluyor.

En yakın Alfemo mağazasını öğrenmek ve ürünleri incelemek için www.alfemo.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Legrand ile enerji tüketiminde tasarruf ve optimizasyon

Enerji tasarrufu ve düşük güç tüketimi için tasarlanmış yapılarda aydınlatma yönetimi, perde ve priz kontrolünün yanı sıra iklimlendirme alanlarında çözümler sunan KNX ile Legrand; kullanıcılarına optimum seviyede enerji tasarrufuyla buluşturuyor.Legrand ile enerji tüketiminde tasarruf ve optimizasyon

Bina ve yapılarda elektrik altyapı uzmanlığıyla binalara yeni nesil çözümler sunan Legrand, KNX aydınlatma yönetim sistemleri ile takipçilerini kontrol, güvenlik ve tasarrufla buluşturuyor.

Optimum enerji tasarrufu

Enerji tüketiminde tasarruf ve optimizasyon sağlayan Legrand, KNX ürünleri ile; enerji tasarrufu ve düşük güç tüketimi için geliştirilmiş yapılarda aydınlatma yönetimi, perde kontrolü, priz kontrolü ve iklimlendirme alanlarında çözümler sunuyor. Legrand KNX çözümleri, yüksek performansı sayesinde ticari yapılarda bina yönetim sistemlerine entegrasyon gibi özel isteklere kolaylıkla yanıt verebiliyor. KNX ile müşterilerine optimum esnek ve birbiriyle konuşabilen bir sistem sunan Legrand, enerji izleme ve yönetimi çözümleri ‘Smart Grid Ready’ Akıllı Şebeke Yönetimi'ne uygun olarak tasarladı. Bu sayede Legrand, yapım aşamasından tamamlanma aşamasına kadar olan tüm prosedürlerde verimli tüketim ve yönetim çözümleri sağlıyor.

Kolaylık ve konfor

Legrand KNX çözümleri aydınlatma ürünlerinde tüm yük tiplerini yönetebiliyor. Aynı zamanda aydınlatma yönetimiyle KNX, gün ışığı algılama sensörleri, dimleme ve senaryolarla günlük yaşamı kolaylaştırdığı gibi yaşam alanlarına özel çözümler de sunuyor. Ayrıca basit bir programlama ile Legrand KNX çözümleri, konfigürasyona ve senaryolara olanak sağladığı için kullanıcıların zaman tasarrufu yapmalarını ve yaşam konforunu arttırmayı sağlıyor.

Daha fazla bilgi için www.legrand.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 


Somfy İle Evinizin Isısını Ayarlayın, Konfor Ve Enerji Tasarrufu Sağlayın…

Yazın özellikle camlardan giren güneş ışınları yaşam alanlarının ısısını artırıyor. Bu da klimaların daha yüksek ayarda çalışması ve daha fazla enerji kullanımı anlamına geliyor.  Somfy İle Evinizin Isısını Ayarlayın,  Konfor Ve Enerji Tasarrufu Sağlayın…

Akıllı ev sistemlerinin ve motorlu uygulamaların dünyaca ünlü markası Somfy, şimdi iç ortam sıcaklık sensörleri ile bu duruma pratik bir çözüm sunuyor. Bu sayede ortam ısısı arttığında perde ve panjurlarınız otomatik olarak kapanarak size konfor ve enerji tasarrufu sağlıyor.

Somfy iç ortam sıcaklık sensörleri ile yaşam alanlarının ısısı siz hiçbir çaba sarf etmeden en konforlu seviye için ayarlanıyor. Konfor ve enerji tasarrufu avantajlarından yararlanmak için iç ortam sıcaklık sensörleri vantuz yardımıyla istediğiniz yere yerleştirilebiliyor.  Örneğin bir tane pencere camına, bir tane de pencere çerçevesi veya masa için konumlandırma yapılabiliyor. Bu sayede güneş ışığına ve montajcı tarafından önceden ayarlanmış eşiğe bağlı olarak motorlu uygulamaları otomatik olarak indiriyor veya kaldırıyor. Herhangi bir kablolamaya ihtiyaç duyulmaması da bir diğer avantaj olarak öne çıkıyor.

Ayrıca; Somfy akıllı ev sistemi ile evde değilken bile sadece basit bir dokunuşla evinizdeki perde, panjur ve tente gibi motorlu ekipmanları açıp kapatmanız mümkün. Bu sayede istediğinizde sıcaklık sensörü ayarlarınızı beklemeden kendiniz de evinize müdahale edebiliyor ve hayatınıza daha fazla konfor katabiliyorsunuz.

www.somfy.com.tr


Loda, mobilyada büyük fırsat hareketini başlatıyor!

Çağdaş mobilya anlayışının en önemli temsilcilerinden olan ve sahip olduğu yüksek gustoyla ilham veren tasarımlara imza atan Loda, mobilyada indirim hareketliliği başlıyor. Loda, mobilyada büyük fırsat hareketini başlatıyor!

Tüm ürün gruplarında geçerli % 15+ %10 indirim ile evlerde değişim rüzgarları estirecek olan Loda, en özel koleksiyonlarla yaşam alanlarında farklı bir atmosferin kapılarını aralıyor.

%15+%10 indirim fırsatıyla evinize Loda dokunuşu…

Çarpıcı tasarımları cesur ve yenilikçi çizgilerle birleştiren Loda Mobilya; yatak odaları, yemek odaları, TV üniteleri, koltuk grupları ve mobilya aksesuarları ile evinizde mutlu yaşam alanları oluşturmak ilkesiyle çalışıyor. Modern, minimalist ve çizgi üstü konseptlerle hayat verdiği tasarımlarla Loda, %15+10’luk indirim ile avantajlı bir alışveriş fırsatı sunuyor.

Rotamız, hayalleriniz!

Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, indirimle ilgili olarak “ Loda Mobilya olarak bir evden çok bir yaşam alanı yaratmak için çalışıyor ve yatırımlar yapıyoruz. Büyüyen hedeflerimize büyüyen mağaza ağımız eşlik ederken rotamızı, hayallerinizle belirliyoruz. Tam da bu sebeple mobilyada indirim hareketi başlattık. Tek bir amacımız var; ilham veren tasarımlarla evlerdeki değişimin bir parçası olmak” dedi.

‘Doğal ve en kaliteli malzemeler, iddialı tasarımlar, minimalist ve özgür bir tavır’ felsefesiyle yola çıkan Loda, tasarım anlayışına kattığı yeniliklerle mobilyada trendleri belirlemeye devam ediyor. Sunduğu indirim fırsatlarıyla Loda mobilya, sizleri değişimin bir parçası olmaya çağırıyor.


Evinizdeki su baskınlarına karşı gardınızı alın

GROHE, ev sahipleri tarafından genellikle hafife alınan ancak önemli hasarlara neden olabilen şebeke suyundan kaynaklı sıkıntıların önüne geçecek yeni teknolojileri GROHE Sense ve GROHE Sense Guard’ı tanıttı. Evinizdeki su baskınlarına karşı gardınızı alın

Akıllı evler yaratmak için akıllı çözümler sunan GROHE’nin yeni ürünü Sense akıllı su sensörü, nem durumunu izleyerek sızıntıları anında tespit ediyor ve bir sorun olması durumunda ev sahiplerini anında haberdar ediyor. Ana su borusuna monte edilen GROHE Sense Guard ise borunun patlaması durumunda su akışını kapatma imkanı sunuyor. Her iki üründe de kullanılan çığır açıcı akıllı teknolojiler, yeni GROHE ONDUS Uygulaması yardımıyla evdeki su akışının izlenip kontrol edilmesini mümkün kılıyor.

Önlenebilir su baskını hasarları

GROHE Sense ve GROHE Sense Guard, GROHE tarafından bu yıl gerçekleştirilen bir araştırmanın da ortaya koyduğu üzere, hafife alınan bir risk olan evlerdeki su hasarı konusuyla baş etmek amacıyla geliştirildi.

Araştırmaya göre, Avrupa’daki evlerin yarısında en az bir defa su hasarı meydana geliyor ve bu durum, katılımcıların düşündüğünün çok üzerinde bir oran. Avrupa Sigorta Derneği tarafından hazırlanan bir rapor, bu olayların yüzde 93’ünün önlenebilir olduğunu belirtiyor. Müşterilerinin su deneyiminden keyif almasını sağlamak isteyen GROHE, su hasarlarını izlemeye ve önlemeye yönelik akıllı cihazlar geliştirme sürecini, ürün inovasyonunda bir sonraki adım olarak görüyor.

Açık bırakılan musluklar sorun olmaktan çıkıyor

GROHE Sense ve GROHE Sense Guard sayesinde artık açık bırakılan musluklar dahi dikkatten kaçmıyor. Akıllı bir su sensörü olan GROHE Sense zemine kolaylıkla yerleştirilebiliyor. Su baskınlarını tespit edebilen sensör; oda sıcaklığı ve nem oranını takip ediyor. Evin farklı odalarına yerleştirilen birden fazla cihaz, her türlü sorunu anında haber vererek ev sahibine su hasarı durumunda gerekli önlemleri alma imkanı tanıyor.

Tesisatlardaki don riskini, mikro sızıntıları ve borulardaki kırılmaları tespit eden akıllı bir su kontrol ünitesi olan GROHE Sense Guard ise profesyonel bir tesisatçı tarafından evin ana su borusuna monte ediliyor. Bu ünite sayesinde borularda bir patlama meydana gelmesi durumunda, su tedariki otomatik olarak kesilebiliyor.

GROHE ONDUS uygulaması ile uzaktan takip

GROHE Sense’in yenilikçi su güvenlik sisteminin en önemli parçası olan GROHE ONDUS uygulaması, sektör standartlarındaki kablosuz LAN teknolojisine dayanıyor.  Uygulama, en üst düzey su güvenliği sunarak, GROHE Sense ve GROHE Sense Guard’ın her zaman ve her yerde sürekli olarak izlenmesi ve kontrol edilmesine imkan veriyor. Kullanıcılar, evlerinde su ile ilgili bir sorun olduğunda uygulama üzerinden uyarı alıp ciddi bir zararın önüne geçmek için GROHE Sense Guard ile su tedarikini kesebiliyorlar. Ayrıca, uygulamada kullanıcıların evde su tüketimini takip etmesine izin veren bir özellik de bulunuyor.

Rauterkus: “Tadilatı aylar süren su hasarlarının önünü geçmeyi amaçlıyoruz”

GROHE AG CEO’su Michael Rauterkus, “Tüketiciler için bir keyif kaynağı olmayı hedefliyoruz. Su şebekesinden dolayı oluşan su hasarları, evde en sık rastlanan hasar türü. Su hasarı meydana geldikten hemen sonra tamir ettirmek isteseniz de her şeyin düzeltilmesi haftalar, hatta aylar alabiliyor. Dolayısıyla, bu durumlarda en iyi çözüm önlem almak oluyor. Biz tam da bu nedenle GROHE Sense su güvenlik sistemini geliştirdik: GROHE Sense ve Sense Guard evlere göz kulak olurken kullanıcılar da günün tadını gönül rahatlığıyla çıkartabiliyor” dedi.


Beko’dan Tozu Hapseden, Havayı Temizleyen Klima

Beko’nun Ionizer + özelliği ile havayı tozlardan otomatik olarak temizleyen klimaları, kavurucu sıcaklarda evleri serinletiyor. Beko’dan Tozu Hapseden, Havayı Temizleyen Klima

Beko inverter tipi klimalar şimdi ÖTV’ye ek, 350 liraya varan indirimlerle tüketiciye sunuluyor.

Avrupa’nın lider solo beyaz eşya markası Beko klimalarıyla serinleme vakti geldi. Beko’nun Ionizer+ özelliği bulunan inverter tipi klimaları sadece serinletmekle kalmıyor, havanın temizlenmesini de sağlıyor. Şimdi ÖTV’ye ek 350 liraya varan indirimler ve World karta özel, peşin fiyatına 12 taksit fırsatıyla tüketiciyle buluşan Beko klimalar, teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor.

61210 AA Mirror Ionizer+ Inverter Klima

Beko’nun A+++ sınıfında yer alan bu kliması, Ionizer+ özelliği ile havayı temizlerken, 3M filtre ve yıkanabilir toz filtresiyle mikroskobik partikülleri hapsediyor. Ionizer+ Otomatik temizleme teknolojisine sahip bu klimalar kendilerini de temizliyor. Sessiz modda çalışma imkanı sağlayan ürün, enerji kontrol özelliği sayesinde tek tuşla odadaki kişi sayısı, sıcaklık ve koşullara göre enerji harcıyor. Akıllı çalışma sistemi olan üründe dijital gösterge yer alıyor. Hızlı soğutma ve ısıtma özellikleriyle kullanım kolaylığı sunan klima, 24 saat programlanabiliyor.

 
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ