Ayışığı Vadi Evleri 152 Bin Liradan Başlayan fiyatlarla

Demir İnşaat tarafından Beylikdüzü'nde inşa edilmekte olan Ayışığı Vadi Evleri projesinde konut fiyatları 152 bin liradan başlıyor.
Ayışığı Vadi Evleri 152 Bin Liradan Başlayan fiyatlarla

Teslim ettiği binlerce konutla piyasanın en sağlam firmalarının arasına giren Demir İnşaat’ın patronu Hamit Demir ile Ayışığı Vadi Evleri’ni geziyoruz. Ayışığı Vadi Evleri, Hamit Bey’in 28’inci projesi. Daha önce de ‘Ayışığı’ adıyla projeler yapan ve 2 bin 500 konutun altına imza atan Demir İnşaat bu projede erken teslimi hedefliyor.
 
Geçen yıl Nisan ayında başlayan inşaatın kabasında yüzde 70’e ulaşılmış. 6 bloktan oluşan projede 3 blok parke döşeme seviyesine gelmiş bile… 15 ayda bu duruma geldiklerini belirten Hamit Bey, takvimin de 14 ay önünde olduklarını söylüyor. Normal teslim tarihi olarak 2014 Haziran belirlenen proje bu hızla 2013 Nisan’da teslim edilecek. Yani 10 ay sonra projede hayat başlayacak.
 
Hamit Bey, yıllardır şantiyelerde yer alan biri olarak inşaatın hiç kolay bir iş olmadığını söylüyor. İlk elden inşaatta 27 farklı sektörden malzeme kullanıldığından bahsediyor. Ama ekliyor: “Bu sayı 100’lere çıkıyor.”
 
Şantiyede 380 işçi çalışıyor
Demir İnşaat’ın şantiyesi gayet iyi görünüyor. Malzeme seçimleri kaliteli. İşçiler harıl harıl çalışıyor.  Şu anda şantiyede 380 kişi çalışıyor. İnce işçiliğe girince bu sayının 600-700’e çıkması planlanıyor. 6 blokta 480 konuttan oluşan bir proje için bu rakam oldukça iyi görünüyor. İnşaat maliyetinde konutların hangi malzemelerle yapıldığının büyük bir fark yarattığını belirten Hamit Bey, 41 bin metrekaresi otopark ve sosyal alan olmak üzere toplam 81 bin metrekare inşaat yapıldığını söylüyor. Projenin maliyeti ise 64 milyon lira. Hamit Bey açık sözlü olduğu için projeden beklediği geliri de hiç çekinmeden söylüyor: “80 milyon lira. Bu tablo da inşaatta sanıldığı gibi çok büyük kâr marjlarının olmadığını gösteriyor. İnşaatta yüzde 20 civarında kâr iyidir.”
 
Vanucci mutfak Schindler asansör
Hamit Bey projenin A plus seviyesinde olmasına rağmen fiyatların ise B segmentinde olduğunu vurguluyor. Bunu da kullandığı malzemelerden örnekler vererek gösteriyor. Vanucci mutfaklar, Schindler asansör bu örneklerden birkaçı…
 
Ayışı Vadi Evleri’nde oldukça tatminkâr sosyal tesise de yer veriliyor. Zaten bu bölgedeki projelerin tercih nedenleri arasında sosyal tesisler önemli bir rol üstleniyor. Şehrin merkezinde sıkışık bir yapıda bu tür alanları bulamayanlar Beylikdüzü gibi alanları tercih ediyor. Demir İnşaat da bu gerçekten yola çıkarak sosyal tesise büyük önem veriyor.
 
Hamit Bey de sosyal tesisteki tüm alanları tek tek gezdiriyor. Kafasında her şeyi tasarlamış ve bittiğinde nasıl olacağını çok iyi bir şekilde biliyor. Açık ve kapalı yüzme havuzları, buhar odası, fitness, sauna, restoran diğer projelerde olduğu gibi burada da var ama Ayışığı’nda kurgu iyi yapılmış. Açık ve kapalı alan geçişleri ile tatil köyü gibi tasarlanan tesisler bittiğinde sakinlerine keyifli günler yaşatabilir.
 
Her şey kadına göre
Ayışığı Vadi Evleri’nde tüm kurguyu neredeyse kadınların üstüne yapan Hamit Bey, bu nedenle 2+1 dairelerde bile ebeveyn banyolara yer verdiklerini söylüyor. Banyo dolaplarındaki çekmeceler, ankastre eşyalar, çamaşır odası ve geniş mutfaklar bayanların tercih nedenini oluşturuyor. Projeleri tasarlarken sürekli yenilik yaptıklarına vurgu yapan Hamit Bey, “Kadınlar gönüllü A sınıfı emekçilerdir ve biz onların mutlu olmasını istiyoruz” dedi.
 
Kendilerinden daire alanların 3-4 yıl hiçbir şeyi değiştirmeden kullanabileceğini belirten Hamit Bey, “Modayı yakından takip ediyoruz. Konutlarımızda kullanılan malzemeler kolay kolay başka bir yerde görülemez” dedi.
 
Elektrikli ocak kullanıyor
Ayışığı Vadi Evleri’nde doğalgaz yerine elektrikli ocak tercih ediliyor. Hamit Bey bunu daha önceki projelerinde test etmiş ve başarılı sonuç almış. Elektrikli ocak daha ekonomik, daha estetik ve daha güvenliymiş. Bu ocağı kullananlar memnun kalmış ve yeni projelerde de bu talep gelmiş. Hamit Bey de en iyi malzemeleri tercih ederek servis garantisi aldıklarını ve bu şekilde müşterilerin de rahat ettiğini vurguluyor.
 
3 farklı örnek daire
Projenin 900 metrekare büyüklüğünde bir satış ofisi bulunuyor. Büyük bir maketi ve 6 çalışanı bulunan ofiste 3 farklı örnek daire de sergileniyor. Beylikdüzü’nde konut alımlarında örnek daire önemli olduğu için Demir İnşaat da 3 örnek eve yer vermiş. Örnek dairelerde kullanılan tüm malzemeler satın alınan konutlarda da kullanılıyor. Hatta örnek dairedeki malzemeler değiştiği zaman konutlarda kullanılacak malzemeler de değiştiriliyor. Hamit Bey, müşterileri memnun edecek her şeyi yaptığını ve hiçbir maliyetten kaçınmadıklarını söylüyor.
 
KONUT ALICISINA UYARI
Hamit Bey, konut almak isteyenlerin bilinçli olması gerektiğini üstüne basa basa söylüyor. Ona göre çok ucuz konut almak büyük risk taşıyor. Çünkü belli bir maliyetin altındaki fiyatlardan konut yapmak mümkün değil. Bir de projenin banka kredisi sunmasının önemine değinen Demir, “Mutlaka banka garantisi aranmalı. Bölgede banka ile çalışan tek firmayız” dedi.
 
YAKIN PLAN
Adı: Ayışığı Vadi Evleri
Yeri: Beylikdüzü
YAPIMCI FİRMA: Demir İnşaat
ARDA ALANI: 20.000 m2
KONUT SAYISI: 489 daire
M2 aralığı: 66-226
TESLİM TARİHİ: Nisan 2013
 
Nasıl gidilir?
Ayışığı Vadi Evleri, aslında Esenyurt sınırları içinde bulunuyor ama bölge olarak Beylikdüzü olarak biliniyor. Ruhsatı Esenyurt ve Büyükşehir Belediyesi vermiş ama Hamit Bey, projenin imara uygun olarak inşa edildiğini ve bölgede yaşanan sıkıntılardan hiçbir şekilde etkilenmediğini söylüyor. Projeye metrobüsle de ulaşılıyor. Şu anda Avcılar’a kadar gelen metrobüsten sonra diğer toplu taşıma araçlarıyla Beylikdüzü’ne gidilir. Bizimkent Durağı’nda inilince proje yürüyerek 10 dakika uzaklıkta. Metrobüs Beylikdüzü’nde faaliyete geçince duraktan 7-8 dakika mesafede olacak. Araçla gelenler ise TEM’den Bahçeşehir veya Hadımköy sapağından Beylikdüzü’ne gidebilir orada Bauhaus’tan sonraki 3. caddeye girilince projeye ulaşılır.
 
Hangi daire kaç lira?
Tipi     Başlangıç  fiyatı
1+1    152.000
2+1    200.000
3+1    260.000
 
PRİM TAHMİNİNİ AÇIKLIYOR
 
Hamit Demir, yıllardır kaliteli inşaat yapmasının da meyvelerini topluyor. Projelerinde fazla satış sıkıntısı yapmayan Hamit Bey’in bu projesinde ulaştığı satış oranı yüzde 65.
 
Konutların metrekaresi 1.800 ile 2 bin 400 lira arsında değişiyor. Diğer projelerinde olduğu gibi müşterilerine kazandıran Hamit bey’in bu proje için öngördüğü prim ise yüzde 70 seviyesinde. İnşaat tamamlandığında metrekare fiyatları 3 bin liralara çıkacak gibi. Projede fiyatlar 152 bin liradan başlıyor. Uygulanan kampanya ile yüzde 5 peşinatla konut alınabiliyor. Yüzde 20 teslimde yüzde 75 için de kredi kullandırılıyor. Fakat müşterilerden gelen farklı ödeme planları firma bünyesinde değerlendiriliyor. Yani kendi ödeme planınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.
 


Paylaş:

HABERLER