Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

CNR Emlak Ankara Fuarı’nda Yüzde 20 İndirimi Kaçırmayın

CNR Emlak Ankara Fuarı kapılarını açtı.
Mail At
CNR Emlak Ankara Fuarı’nda Yüzde 20 İndirimi Kaçırmayın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayesinde bu yıl ilk kez Ankara’da düzenlenen Gayrimenkul Yatırımları Projeleri ve Finansmanı Fuarı’na (CNR Emlak Ankara) kurumsal ve bireysel bazda çok sayıda profesyonel ziyaretçi akın ederken, firmaların sunduğu özel fırsatlardan yararlanmak isteyen konut alıcıları da fuara ilgi gösterdi. CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından da desteklenen fuar, 10 Eylül tarihine kadar ATO Congresium’da devam edecek.

 

Rus yatırımcılardan, FORCES firmasının ticari projelerine yoğun ilgi

Köklü gayrimenkul firmalarından olan FORCES, fuarda Ankara’nın çeşitli ilçelerinde hayata geçirdiği 30 projeyi yerli ve yabancı yatırımcının beğenisine sunuyor. Firma yöneticisi Sezer Çoban, CNR Emlak Ankara’ya katılan ziyaretçilere özel olarak, fuarda sergiledikleri projelerinde yüzde 20’ye varan indirimler uyguladıklarını söyledi. CNR Emlak Ankara Fuarı’nda ulusal ve uluslararası yatırımcılarla bir araya gelen FORCES, Rus yatırımcılara Türkiye ve Ankara’ya yatırım yapmanın avantajları hakkında bilgi verdiler. Rus yatırımcılar FORCES firmasının özellikle ticari projelerine özel ilgi gösterdiler. Standı ziyaret eden Rus alıcılar ile firma yetkilileri iş birliği yapmak için görüşmelerde bulundular. Yabancı yatırımcıların Türkiye’ye olan yatırımlarını artırmak amacıyla da düzenlenen CNR Emlak Ankara Fuarı’nda, başta Rusya ve Azerbaycan’dan gelen özel davetli VIP yatırımcılar ağırlanıyor.

 

Eminevim’den fuara özel erken teslimat

Fuara iki rezidans konseptli konut projesiyle katılan Şani İnşaat, fiyatları 149 bin lira ile 310 bin lira arasında değişen konutlarında, CNR Emlak Ankara Fuarı’na özel olarak yüzde 5 indirim uyguluyor. Faiz ödemeden konut ve otomobil sahibi olmak isteyenler için hayata geçirilen Eminevim de CNR Emlak Ankara Fuarı’na özel olarak erken teslim olanağı sunuyor.Eminevim Keçiören Şube Müdürü Aras Karaçay, Eminevim sisteminin Anadolu imece yardımlaşma sisteminden esinlenerek hayata geçirildiğini aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü: “CNR Emlak Ankara Fuarı’na katılmaktaki en büyük amacımız sistemi Ankaralılara tanıtmaktı. Fuar aracılığıyla Ankara’da sistemimize yoğun bir talep olduğunu gördük. Yakın zamanda Ankara’da geliştireceğimiz projelerimiz olacak. Türkiye’de 100 bin aile Eminevim ile konut ve otomobil sahibi oldu.”

 

 

Kentsel dönüşüm projeleri için yatırımcı aranıyor

Fuarda sergilenen kentsel dönüşüm projelerine de ilgi büyük oldu. Yıldırım Belediyesi, 10 farklı bölgede tamamladığı kentsel dönüşüm projelerini CNR Emlak Ankara Fuarı’nda yatırımcı ve müteahhitlere tanıtıyor. Fuar aracılığıyla Bursa’nın merkezinde yer alan projeler için yatırımcı bulmayı hedeflediklerini aktaran Kentsel Dönüşüm Proje Kontrolörü Sinem Çolak, “Türkiye’nin en fazla kentsel dönüşüm projeleri üreten belediyelerdeniz. Yaptığımız projelerimizde öncelikli hedefimiz hak sahiplerinin daha sağlıklı yaşam alanlarına kavuşmasını sağlamaktır” diye konuştu.

Yıldırım Kule, Balgat'a Yeni Bir Soluk Getiriyor

Yeni yaşam alanları ve farklı mimarisi ile bölgede öne çıkan projelerden birisi: Yıldırım Kule.Yıldırım Kule, Balgat'a Yeni Bir Soluk Getiriyor

Ankara’nın yükselen lokasyonlarından Balgat’ta farklı mimari yapısıyla dikkat çeken Yıldırım Kule, yeni yaşam alanları sunuyor.

 

Doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına katkı sağlayacak şekilde üçüncü nesil camlar, çevreci ve uzun ömürlü malzemeler kullanılarak en ince ayrıntısına kadar düşünülen, Balgat Cevizlidere’de inşaatı tamamlanan Yıldırım Kule, 8000 metre karelik yeni bir yaşam alanı sunuyor. Toplamda 46.000 metre kare inşaat alanının 21.000 metre karesi ticari kullanım olarak tasarlanan Yıldırım Kule’nin 13.000 metre kare ofis alanının 3600 metre karesi dubleks ofislere ayrılmıştır. Ayrıca 8000 metre karesi cadde mağaza olarak planlanmıştır.. Çalışanların kulenin dışına çıkmadan ihtiyaçlarının karşılanmasına özen gösterilen Yıldırım Kule’de farklı sektördeki kurumsal firmaların olmasına özen gösteriliyor.

 

Birçok ihtiyaca cevap verecek

 

Yıldırım Kule’nin bünyesinde bulunduracağı yaşam alanları hakkında da detaylı bilgi veren Fertaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım “Arabica Coffee House ve Özsüt gibi prestijli ve kaliteli mekânlar Yıldırım Kule’de olacak. Oto yıkama hizmeti için yine güvenilir firmalardan Autowax ile anlaştık. Volvo Showroom’u da yine kulemizde hizmet vermeye başlayacak. İki kurumsal mobilya firması ve bir kurumsal otomobil firması ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Gökkuşağı Cadde cephe dükkânlarımız için bir marketler zinciri ve bir de kuru temizleme firması ile görüşüyoruz. Tüm bunlar bizim konseptimizin içerisinde, sadece firma isimlerine karar verme süreci içerisindeyiz. Kısacası kulenin dışına çıkmadan birçok ihtiyacın karşılanabilmesi için gerekli özeni gösteriyoruz” dedi.

 

Ankara’nın yeni buluşma noktası

 

8000 metre karelik cadde mağaza alanına sahip olan Yıldırım Kule, Ankaralıların yeni buluşma noktası haline geliyor. Arabica Coffee House ve Özsüt gibi firmaların yer alacağı cadde mağazaların lokasyon olarak merkezde olmasına dikkat çeken Fertaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, “Ankara’nın ticari geleceği açısından projenin öneminin büyük olduğu kanısındayım’’ dedi.


İnşaat sektörü reklamlarda "1 numara"

Emlak sektörü için 2016 yılında reklama 7.2 milyar liralık harcama yapıldı.İnşaat sektörü reklamlarda "1 numara"

Her geçen gün büyüyen ekonomisi ve iş hacmiyle global pazarda tüm dikkatleri üzerine çeken Türkiye, reklamcılık sektöründe de büyüme trendini sürdürüyor.  2016 yılında Türkiye reklamcılık pazarı dünya ortalamasının üzerinde büyüme gösterdi. Yüzde 11 olarak gerçekleşen büyüme oranının bu denli yüksek olmasının sebebi ise inşaat şirketlerinin sayısının yükselmesi ve üretilen konut ve proje sayılarının artması, medya harcamalarının da doğru orantıda artması olarak yorumlanıyor.

 

Konu ile ilgili değerlendirme yapan Marcode Pazarlama Danışmalığı ve Reklam A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Gökçiler " İnşaat markalarının geçen sene markalı konut projeleri için 1 Milyar TL reklam harcaması yaptığını öngördüklerini söyledi. Geçtiğimiz yıl 1.400'ün üzerinde markalı konut projesinin hayata geçirildiğini aktaran Gökçiler, bu projelere ait toplam 560 bin konutun satışı için TV, İnternet ve basının toplam harcamaların yüzde 80'in üzerinde bir pay aldığını aktardı.

 

İnşaat firmalarının yaptıkları iletişimde ağırlıklı olarak satış odaklı olduklarını söyleyen Gökçiler bunun uzun vadede inşaat şirketleri için bir risk oluşturacağını söylüyor.

 

Rekabetin çok yoğun olduğu bu sektörde ileride daralacak talebin etkisinin daha az hissedilmesi adına markalaşmanın ve farklılaşmanın önemli olduğunu bunun ise sadece fiyat iletişimi yapmakla mümkün olmadığını ifade eden Pazarlama Uzmanı Dr. Ali Gökçiler, rekabette ayrışma konusuna daha fazla eğilmeye başlayan markaların ilerde daha fazla ve daha yüksek m2 fiyatları ile satılacağının altını çizdi.

 

Rekabette ayrışma konusunda ise inşaat şirketlerine şu önerilerin sunulmasının doğru olduğu görüşünde:

  • Sadece fiyat ve kazanç iletişimine odaklanmamak.
  • Tüketiciler ile duygusal bağ kurmak adına yapılan işlerin saha araştırmaları ile desteklenmesi ve değerlendirilmesi gerekiyor.
  • Bilinir ve güvenilir olmak için ilk reklam filmlerinde "ünlü (celebrty) kullanımına" çok dikkat edilmesi ve marka – ünlü dengesinin iyi yakalanması.
  • İnşaat Şirketlerinin tıpkı FMCG ve Telekom şirketleri gibi daha dinamik ve müşteri odaklı pazarlama faaliyetlerinde bulunması ve ön hazırlığının yapılmasından sonra, reklam verilmesinin satış sonuçlarını olumlu yönde etkileyeceği gerçeğinin unutulmaması gerekiyor.

Ortalama bir hesapla markalı bir konutun satılması için ise konut başına yaklaşık 4.500 TL gibi bir reklam harcamasının ise uygun olacağı görüşünde. Elbette rekabetin etkisi ile bu rakamların bugün için geçerli olduğu ilerde markasına yatırım yapmayan inşaat firmalarının bu rakamların çok üzerinde bir harcama yapılması gerektiği de unutulmamalı.


Kuzey Yaka Başakşehir Projesi Nerede, Fiyatlar Ne Kadar

İstanbul Başakşehir'de yükselen Kuzey Yaka'da satışlar başlıyor.Kuzey Yaka Başakşehir Projesi Nerede, Fiyatlar Ne Kadar

İstanbul’un yeni yakası “Kuzey Yakası”, milyonlarca İstanbullunun hayatına değer katmak için Emlak Konut güvencesiyle Başakşehir’de hayat buluyor. Dünya standartlarındaki konut projeleri, metro hattı, entegre ulaşım ağları, sosyal ve kültürel alanlar, alışveriş merkezleri, okullar ve spor alanlarına komşu bir alanda; ofisleri, ticari alanları, oteli, hayvanat bahçesi ve dünya metropollerinde görmeye alıştığımız şehir parkıyla Kuzey Yakası Başakşehir’de yepyeni bir yaşam başlatıyor.

 

Yatay ofis konseptini sunan Kuzey Yakası parklar içerisinde huzurlu ve aktif bir iş yaşamı müjdeliyor. İstanbul’a yakışan yemyeşil bir alan üzerinde geliştirilen Kuzey Yakası’ndaki akıllı ofisler uygun ödeme koşullarıyla satışa sunuluyor.

 

“İstanbul’a yeni bir yaka kazandırıp iş ve sosyal yaşama yeni bir soluk getiriyoruz…”

Başakşehir’de hayata geçirilen “Kuzey Yakası” ile ilgili açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: “Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut olarak kent yaşamına değer katan, halkımıza daha yaşanabilir alanlar oluşturabilme vizyonuyla sektöre yön veren projelere imza atmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda 1995 yılında pilot bölge olarak çalışmalara başlanan ve 2003 yılından sonra süratle atılımların hızlandığı örnek bir şehircilik anlayışı ile planlı ve altyapılı olarak gelişmeye devam eden Başakşehir bölgesinde, Emlak Konut olarak yaklaşık 13.000 bağımsız bölüm, ulaşım, altyapı ve gerekli sosyal donatıların inşasını gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Başakşehir konum itibariyle 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Entegre Sağlık Kampüsü, Stadyumlar, Resmi Kurum Binaları ve Üniversite gibi devletimizin büyük ölçekli yatırım projeleri ile her geçen gün değerine değer katan bir bölge olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmeyecek potansiyeliyle ön plana çıkıyor.

 

Halen merkez olarak planladığımız alanda 5000 kişilik cami ile birlikte aynı zamanda Halkalı-3.Havalimanı metrosu, Başakşehir-Kayaşehir metrosu, Başakşehir-Olimpiyat Tramvay duraklarını ve otoparkları barındıran 25.000 m² alanlı meydan projemizin yapımı devam etmektedir.

 

Bu doğrultuda şimdi de Başakşehir’de İstanbul’un iş ve sosyal yaşamına yeni bir soluk getiriyoruz. Bölge ile uyum sağlayacak, doğa ile iç içe az katlı ofis ve ticari ünitelerin olduğu proje ile iş yaşamını Kuzey Yakası’nda yeniden yorumluyoruz. Kuzey Yakası içerisinde ofisler ve ticari alanların yanı sıra; otel, spor kompleksi, konser salonu, sosyal tesisler, çocuk alanları ve hayvanat bahçesi gibi faaliyet alanlarının dışında bir de dünya metropollerinde görmeye alıştığımız devasa bir şehir parkı yer alıyor. Günün stresi ve yoğunluğundan sıyrılabileceğiniz, ailenizle vakit geçirebileceğiniz, üretkenliğin ve yaratıcılığın beslenebileceği bir ortam sunan Kuzey Yakası’nda, çocukların ve gençlerin hayallerine de büyüklerin hedeflerine de yer var. Tüm bu imkanları bir arada bulunduran Kuzey Yakası ile hem Başakşehir’e hem de İstanbul’a yeni değerler kazandıracağız.” dedi.

 

Kuzey Yakası farklı pek çok konsepti bir arada sunuyor

Kuzey Yakası bulunduğu konum itibariyle ve Tem, E-5, 3.köprü gibi bağlantı yollarına olan yakınlığı ile dikkat çekerken, İstanbul’un yeni yaşam merkezi Başakşehir’de doğal yaşamla iş dünyasını bir arada deneyimlemenize olanak veriyor. Mimarisi ve açık alan düzenlemeleriyle farkını ilk bakışta ortaya koyan Kuzey Yakası, karma kullanım çok fonksiyonlu programıyla farklı beklentilere cevap veriyor. Hayvanat bahçesinden, ofislere, kongre merkezinden otele, benzeri dünya metropollerinde olan şehir parkına kadar birçok farklı konsepti bünyesinde barındırıyor.

Kuzey Yakasında bulunan projede toplamda 10 blokta yatay mimari konsepti ile az katlı geliştirildi. Projenin 7 bloğunda ticaret ve ofis işlevi tanımlanmış olup geriye kalan 2 bloğu otel ve kongre merkezine, 1 bloğu ise içerisinde spor salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunan spor tesisine ayrılmıştır.

 

Proje kapsamındaki otel bloku 153 adet odası, beraber çalışabileceği kongre merkezi ve fitness-sauna-havuz gibi sosyal alanlarıyla hizmet verecek. Kongre merkezi 600 kişilik konferans salonu, 143 kişilik toplantı odası, 83 kişilik seminer salonu, 400 m²’lik fuaye ve 2100 m²’lik lobi alanından oluşmaktadır. Proje kapsamında ayrıca basketbol sahası ve kapalı yüzme havuzu birimlerinden oluşan tesis toplam 996 seyirci kapasitesine sahip olacaktır.


Gayrimenkulde Günsan Elektrik Tercih Ediliyor

Günsan Elektrik, gayrimenkul sektöründe en çok tercih edilen markalardan birisi.Gayrimenkulde Günsan Elektrik Tercih Ediliyor

 Anahtar priz sektöründe sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ve inovatif çözümleri ile fark yaratan Günsan Elektrik, inşaat sektörüne ve gayrimenkul projelerine değer katmaya devam ediyor. Bugüne kadar aydınlattığı projelere bir yenisini daha ekleyen Günsan, Özyurtlar İnşaat’ın İstanbul Esenyurt’ta hayata geçirdiği NLogo projesinin de anahtar priz ürünlerini sağlayacak.

 

Toplam 4 bloktaki 1780 daireyi kapsayan NLogo’da, Günsan’ın sade tasarımı ve metal şıklığı ile ön plana çıkan Visage Ambiance serisi metalik füme renkteki orta mekanizma ve gümüş renkli çerçeve kombinasyonu ile kullanılacak.


Avrasya Temizlik Endüstrisi 2017 Ne Zaman

18-20 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.Avrasya Temizlik Endüstrisi 2017 Ne Zaman

Türkiye, son 10 yılda inşaat sektöründe yaşanan pozitif büyüme sayesinde endüstriyel temizlik sektörünün Avrasya bölgesindeki yükselen pazarı oldu. Kamu projelerinin %24 oranında artması, havaalanı sayısının 27’den 73’e, 5 yıldızlı otel sayısının 297’den 590’a yükselmesi ve AVM sayısının 2017’de %25 büyüyerek 450’ye ulaşması gibi gelişmeler; Türkiye’nin endüstriyel temizlik sektöründeki pazar payının 2017 yılında 27.1 milyar TL’den 30.5 milyar TL’ye yükselmesini sağladı.

 

Sektörde yaklaşık 3.000 firma bulunduğunu ve 1 milyon kişinin istihdam edildiğini ifade eden ISSA INTERCLEAN İstanbul Marka Müdürü Hatice Dinçer, 18-20 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ISSA/INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri ve Hizmetleri Fuarı ve Konferansı’nın, temizlik endüstrisinin Avrasya’daki en önemli uluslararası etkinliği olduğunu söyledi. Türkiye’nin Avrupa pazarının %11’ine sahip olduğunu belirten Dinçer, “İki yılda bir İstanbul’da düzenlenen ISSA/INTERCLEAN İstanbul Fuarı’nda bu yıl 150 marka ile 70 ülkeden 4.500’ün üzerinde ziyaretçi katılımı hedefledik. RAI ISSA INTERCLEAN ve UBM destekleri ile düzenlediğimiz Alım Heyeti programımızda Rusya, Katar, Polonya, Kuveyt, Romanya, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Azerbaycan, İran, Cezayir, Umman, Özbekistan, Ürdün, Tunus, Suudi Arabistan, Mısır, Gürcistan, Fas ve K.Irak bulunuyor. Endüstriyel temizlik sektöründe bulunan tüm alt sektörlerin tek çatı altında buluşturacağız. ISSA/INTERCLEAN, en yeni teknolojilerin ve işbirliği olanaklarının sunulduğu uluslararası bir platform” dedi. Dinçer, bu yıl fuarda özellikle Kuzey Irak ve İran’dan önemli satın almacıların yer alacağına dikkat çekti.

 

ISSA ve Tesis Hizmetleri Yönetimi İşadamları Derneği TESHİAD işbirliği, Amsterdam Rai ve UBM NTSR’nin uluslararası gücü ile düzenlenen ISSA/INTERCLEAN İstanbul Fuarı’nda, zemin bakım makineleri, temizlik kağıtları, kimyasal temizleyiciler, halı yıkama makineleri, temizlik ekipmanları ve tesis temizliği öne çıkan sektörler olacak. Ziyaretçi profilini ise AVM’ler, özel okullar, belediyeler, restoranlar, perakende mağazaları, bankalar, kamu kurumları, fast food restoranları, inşaat firmaları, özel hastaneler, oteller, gıda üreticileri, sanayi firmaları, lojistik depoları, zemin kaplama firmaları, holdingler, site yönetin firmaları ve zincir spor salonları olacak.

 

Türkiye’nin tek endüstriyel temizlik fuarında ayrıca sektörün en büyük uluslararası federasyonu ISSA ve Türkiye’deki partneri TESHİAD tarafından fuara paralel konferanslar gerçekleştirilecek. Düzenlenecek Katılımcı Seminerleri’nde ise katılımcı firmalar yeni ürün ve şirket profillerini tanıtma fırsatı bulacaklar. Fuar, katılımcı ve ziyaretçilerine uluslararası tedarikçilerle ikili görüşme ve yeni işbirlikleri fırsatları sunacak. Sektöre dair yenilikçi fikir ve ürünler bu yıl ilk kez oluşturulacak İnovasyon Alanı’nda sergilenecek.

 

Dünya’nın en büyük temizlik fuarı ISSA/INTERCLEAN, ABD, Avrupa, Asya olmak üzere 3 farklı kıtada ve İstanbul(Türkiye), Amsterdam(Hollanda), Las Vegas (ABD) ve Meksika gibi 4 farklı ülkede düzenleniyor.


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Tuncay Mollaveisoğlu

Bir kağıt parçasına 700 bin TL!

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttıyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ