Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Dev TOKİ projesine iptal kararı çıktı

Zeytinburnu sahilinde bulunan eski Tank Bakım Fabrikası´nın arazisini konut, ticaret ve turizm alanına çeviren imar planları İstanbul 5. İdare Mahkemesi tarafından oybirliği ile iptal edildi.
Mail At
Dev TOKİ projesine iptal kararı çıktı

Eski Tank Bakım Fabrikası´nın bulunduğu arazi, askeri alandan çıkartıldıktan sonra ticaret, konut, turizm fonksiyonlarının yer alacağı binaların yapılması için plan değişikliği yapılmıştı. Arazi TOKİ tarafından gelir paylaşımı usulüyle Özak GYO´ya ihale edilmişti.

OYBİRLİĞİ İLE İPTAL EDİLDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 19 Kasım 2013 onaylanan planlar, TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından “bölgenin sosyal ve teknik donatı dengesini bozması, kamuya açık bir donatı alanını ortadan kaldırması, plan bütünlüğü ve plan kademelenmesi ilkelerini göz ardı etmesi” gerekçeleri ile yargıya taşınmıştı. 3 yıldır devam eden davada İstanbul 5. İdare Mahkemesi, Bakanlık tarafından onaylanan plan değişikliğinde, “şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına, kamu yararına ve hukuka uyarlık bulunmadığını” belirterek oybirliğiyle planın iptaline karar verdi.

“KOMŞUYU BİLE BOZACAK ORANLARDA İŞLEV VERİLDİ”

İstanbul 5. İdare Mahkemesi´nin kararında “Kendi sınırları dışındaki komşu Turizm Merkezi Alanın tamamının turizm amaçlı kullanım özelliğini bile bozacak oranlarda” konut ve ticaret işlevlerine yer verildiği belirtildi. Askeri alan olarak kullanılan parsellerin öncelikle sosyal ve teknik altyapı olarak planlanması gerekirken, Ticaret, Konut ve Turizm Alanı işlevleri verildiği belirtildi. Planların nüfus yoğunluğuna neden olacağı, bunu trafik ve altyapı yetersizliklerine neden olacağının belirtildiği kararda, `getirilen yapılaşma haklarının ve özellikle 70 metre yükseklik verilmesinin daha yüksek yapılaşma taleplerine´ neden olacağı ifade edildi.

DHA/Sözcü

Tekfen İnşaat, Expo Turkey by Qatar’ın Altın Sponsoru oldu

Tekfen Holding’den Katar çıkarmasıTekfen İnşaat, Expo Turkey by Qatar’ın Altın Sponsoru oldu

Tekfen Holding , Katar Expo’nun en büyük ödülü olan  “Business of the Year” ödülüne layık görüldü.

Türkiye ve Katar arasındaki stratejik ortaklığı güçlendirmek, daha etkin bir ticari işbirliği oluşturmak amacıyla 19-21 Nisan tarihleri arasında Doha’da gerçekleştirilen Expo Turkey by Qatar’da Tekfen İnşaat, “Altın Sponsor” olarak yer aldı. Türkiye’den Tekfen Holding’in yanı sıra QNB Bank, Turkuvaz Medya,  Türk Hava Yolları, Kuzu Grup, CommercialBank - Abank ve Sheraton Doha'nın katıldığı etkinlik, Türkiye ve Katarlı katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen fuarda, 2005 yılından beri Katar’da aralıksız çalışarak toplam 4,7 milyar ABD doları iş hacmine ulaşan Tekfen Holding’in üst yönetimi de hazır bulundu. Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Tekfen Holding Grup Şirketler Başkanı Osman Birgili ve Holding Başkan Yardımcıları’nın tam kadro olarak katıldığı fuarda Tekfen Holding, Taahhüt, Tarımsal Sanayi ve Gayrimenkul Geliştirme olmak üzere tüm iş kollarıyla birlikte yer aldı.

Tekfen Holding,  Katar’daki başarılı projeleri sebebiyle Katar Expo’nun  en büyük ödülü olan  “Business of the Year” ödülüne layık görüldü.

Osman Birgili , “Al Khor Expressway, 60 yıllık tarihimizde tek seferde imzaladığı en büyük sözleşme”

Fuarda konuşan Tekfen Grup Şirketler Başkanı Osman Birgili “Katar, günümüz global piyasasında çalışılabilecek en doğru ülkelerden birisi. Biz de hayata geçirdiğimiz 7 projeyle ülkeye değer sağlıyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz. 12 yıllık kesintisiz deneyimimiz bugün geldiğimiz noktada bölgeyi çok iyi tanımamız için bize önemli avantajlar sağladı. 2016 yılı sonunda imzaladığımız 2,1 milyar ABD Doları tutarındaki Al Khor Expressway ve 2017 başında imzaladığımız 343 milyon ABD Doları tutarındaki FIfth Precinct Stadium projeleri ile ülkedeki varlığımızı daha da güçlendirdik. Al Khor Expressway projesi, Tekfen İnşaat’ın 60 yıllık tarihinde tek seferde imzaladığı en büyük sözleşme olma özelliği ile de ayrıca büyük bir önem taşıyor.” dedi.

Levent Kafkaslı, “Deneyimimizi Katar Ulusal Vizyon 2030 için etkin kullanacağız”

Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı ise, Katar’ın sürdürülebilir büyüme yönünde önemli adımlar atan, canlı ve enerji dolu bir ülke olduğunu belirterek, “Tekfen olarak, Azerbaycan’la birlikte en büyük yurtdışı pazarlarımızdan olan Katar, 12 yıldır keyifle iş yaptığımız, çalışmaktan ve geleceğini inşa etmekten onur duyduğumuz ülkelerden birisi. Ülkede inşa ettiğimiz boru hatları, endüstriyel tesis ve otoyol projeleriyle Katar'ın ekonomik ve sosyal gelişiminde rol almaktan gurur duyuyoruz. Yakın dönemde üstlendiğimiz iki yeni projeyle Katar'daki varlığımızı daha da güçlendirecek olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi. Kafkaslı, önümüzdeki dönemde sahip oldukları deneyimi "Katar Ulusal Vizyon 2030" hedefleri doğrultusunda daha etkili bir şekilde kullanacaklarını belirtti ve mevcut konjonktürde büyük bir potansiyele sahip olan Katar'ı, günümüz global piyasasında çalışılabilecek en doğru ülkelerden biri olarak değerlendirdi.

Tekfen’den Katar’da 2,4 milyar dolar tamamlanmış iş hacmi

2005 yılından bu yana Katar’da Ras Laffan-Mesaieed Etan Gazı Boru Hattı, Umm Bab-Mesaieed Ham Petrol Boru Hattı, QAPCO Düşük Yoğunluklu Po­lietilen Tesisi (LDPE3), Katar Kuzey Otoyolu, 2. ve 3. Paketler, Merasim Yolu, Katar Kuzey Otoyolu, Ek İşler ve Katar Kuzey Otoyolu Yanyollar ve İlave Kavşaklar Projesi olmak üzere 7 ayrı projede toplam 2,4 milyar ABD doları tutarında tamamlanmış iş hacmine ulaşan Tekfen, hayata geçirdiği alt yapı projelerine ek olarak ülkeye üst yapı anlamında da değerli projeler kazandırmaya devam ediyor. 

Türkiye’nin stratejik partneri; Katar

Taahhüt, Tarımsal Sanayi ve Gayrimenkul Geliştirme olmak üzere üç ana başlık altında faaliyetlerini sürdüren, Türk iş dünyasının önde gelen temsilcilerinden Tekfen’in 12 yıldır faaliyet gösterdiği Katar; ülkemiz ile örtüşen stratejik vizyonu sayesinde önemli bir stratejik partner olarak varlık gösteriyor. Ülkemiz ile Katar’ın süregelen olumlu siyasi ve ekonomik ilişkilerini daha da güçlendirmeyi amaçlayan Tekfen, son olarak imzaladığı Al Khor Expressway oto­yolu ve Tekfen-Al Jaber Engineering Ortak Girişimi olarak inşa edeceği Fifth Precinct Stadium projeleri ile ülkenin prestij işlerine imza atmaya devam ediyor.


MiaVita Beytepe Projesi Görücüye Çıkıyor

Ankara Beytepe’de yükselen MiaVita Beytepe Projesi, 22 Nisan’da gerçekleştireceği lansman ile yaşam standartlarını zirveye taşımak isteyenler ile buluşuyor. MiaVita Beytepe Projesi Görücüye Çıkıyor

Bilkent, İncek, Çayyolu, Ümitköy ve üniversitelere yakınlığı ile dikkat çeken proje, sosyal donatı alanları, rezidans hizmetleri ve spor alanları ile benzerleri arasında fark yaratıyor. 22 Nisan’da lansmana özel fiyatları ile saat 13.00’de düzenleyeceği organizasyonda tanıtımını gerçekleştirecek olan MiaVita Beytepe Projesi, eşsiz bir deneyim yaşamak isteyenleri ağırlayacak. Resim sergisi ve perküsyon şov ile misafirlerine unutulmaz bir gün yaşatacak olan proje, lansmana özel fiyatları ile de konut sahibi olmak isteyenleri buluşturacak.

MiaVita Beytepe

1+1, 1+1 loft, 2+1 ve 3+1 seçenekleri bulunan MiaVita Beytepe Projesi, Ankara’nın en gözde yerleşim merkezleri arasında yer alan Beytepe’de yükseliyor. Akaryakıt sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesi bulunan Anadolu Akaryakıt ve Ticaret Ltd. Şti. güvencesi ile yükselen MiaVita Beytepe Projesi, toplam 5 bin metre kare parsel alanda konumlandırılmakta. Toplam 114 adet daire bulunan MiaVita Beytepe’de, cep sineması, sauna, yüzme havuzu ve otopark hizmetleri de konut sahibi olanlara ayrıcalık olarak sunuluyor. Hacettepe Üniversitesi’ne 5.8, Bilkent Üniversitesi’ne 5.9, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne 14, Başkent Üniversitesi’ne 11 km uzaklıkta olan proje Haziran 2018’de teslim edilecek.


Aden Ballıkpınarı Proje Detayları ve Özellikleri Açıklandı

İnşaat sektöründeki yenilikçi vizyonunu hayata geçirdiği projelere yansıtan Lejant Proje, müşterilerine mimari çözümlerden proje geliştirmeye, finansman yönetiminden işletmeye kadar 360 derece hizmet sunuyor. Aden Ballıkpınarı Proje Detayları ve Özellikleri Açıklandı

Bu bakış açısını Ankara’nın Gölbaşı Ballıkpınarı Köyü’nde hayata geçirdiği Aden Projesi ile bir üst skalaya taşıyan Lejant, proje kapsamında yatay yaşam konseptini, müstakil yaşam ayrıcalığına dönüştürüyor.

Aden Ballıkpınarı’nın Ankaralılara sunduğu 8 süper ayrıcalık;

Her sabah güzel bir manzaraya uyanmak,

Açık havanın tadını çıkararak bahçe kahvaltısı yapmak,

Bahçelerini özgürce dizayn edebilmek,

Doğadan kopmadan toprakla iç içe yaşamak,

Çocuklara özgürce oyun oynayabilecekleri alanlar sunmak

Hem şehir merkezine yakın hem de doğanın tam kalbinde olmak,

Mangal keyfini sonuna kadar yaşamak ve misafirlere yaşatmak,

Eve gitmek için sabırsızlanmak.

Bugüne kadar hayata geçirdiği projelerle önemli başarılara imza atan Lejant Proje, inovatif yaklaşımıyla sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Bu yaklaşımın son ürünü olan ve Ankara’nın Gölbaşı Ballıkpınarı Köyü’nde hayata geçen Aden ise yatay yaşam konseptini müstakil yaşam ayrıcalığına dönüştürüyor.

Aden, villa konseptine yeni bir soluk getirdi

Dalgıç GY ve Lejant ortaklığıyla hayat bulan Aden, 2+1’den 5+1’e kadar geniş seçeneklerle sunulan villalar ve farklı mimarisi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ferah mimarisini geniş tavanlarla gösteren benzersiz proje de; evin içinde sayılabilecek şekilde tasarlanan havuzlar ve özgür kullanım imkanı sunan bahçeler de bulunuyor. Sosyal donatıları ve yeşil alanları ile doğanın içinde yaşama fırsatı sunan Aden Ballıkpınarı; Mogan Gölü ve Eymir Gölü ile Beynam ormanları tarafından çevreleniyor. Kent merkezine 20 dakikalık mesafede yer alan Aden Ballıkpınarı’nda trafik sorunu yaşanmadığı gibi 7/24 profesyonel güvenlik hizmetiyle huzurlu bir yaşamın kapılarını konukları için açıyor.

2. etap 2017 yazında teslim

Birinci etabı 29.000 metrekare üzerine inşa edilen 32 konuttan oluşan Aden, yüzde 90 doluluk oranıyla yaşamı bir bütün olarak kucaklıyor. 2. etap ise 39.000 metrekare üzerine inşa edilen 6 farklı tipte 46 konuttan oluşan Aden Ballıkpınarı’nın 2017’nin yaz aylarında sahiplerine teslim edilmeye başlanması hedefleniyor


216 Yapı, 23 Nisan Bayramı'nı Sancaktepe Konutları’nda kutluyor

Bugüne kadar 216 markasıyla birçok projeye imza atan 216 Yapı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Sancaktepe Konutları'nda kutluyor. 216 Yapı, 23 Nisan Bayramı'nı Sancaktepe Konutları’nda kutluyor

Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Bayramı'nı kutlamak için yatırımcılarıyla bir araya gelmek istediklerini söyleyen 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Bu özel günde Sancaktepe Konutları'ndaki yatırımcılarla bir araya gelmenin büyük heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından 216 Yapı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak için Sancaktepe Konutları'nda etkinlik düzenliyor.

Anne, baba ve tabii ki tüm çocukların davet edildiği 23 Nisan şenlikleri, 2012 yılında Sancaktepe'de hayata geçirilen 216 Sancaktepe Konutları'nda düzenleniyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Bayramı'nı kutlamak için 216 Sancaktepe Konutları'nda yaşayan tüm yatırımcılarını davet eden 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, böylesi güzel bir günde yatırımcılarıyla bir araya gelecek olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

97 yıldır büyük coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı aynı heyecanla kutlamaya devam ettiklerini anlatan Dündar, “216 Yapı olarak, bu özel günde  çocuklarımızın yüzü gülsün diye 216 Yapı Sancaktepe Konutları'nda bir araya geliyoruz. Saat 13:00'da başlayacak olan bayram şenliğinde akla gelebilecek her türlü oyuna yer verilecek” dedi.

Tüm gün şenlik var

23 Nisan 2017, Pazar günü düzenlenecek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri saat 13:00'da başlayıp akşam saat 17:30'a kadar devam edecek. 216 Yapı Sancaktepe Konutları'nda yapılacak olan şenlikler, tüm gün yarışmalara ve oyunlara sahne olacak.

Karagöz-Hacivat orta oyununun gösterileceği 23 Nisan şenliklerinde palyaço ve animasyonlara yer verilecek. Anne-baba ve çocukların birlikte yarışabileceği halat yarışı, ip oyunları şenliklere neşe katacak. 

Neşeli kurabiyeler, yaratıcılık atölyesi, topaç, yüz boyama, sosis balon, aile el izi çalışması, maskot, popcorn, çuval yarışı gibi oyunların düzenleneceği şenliklerde Osmanlı Macunu da ikram edilecek.

 


PARAMOUNT MIAMI WORLD CENTER İstanbullu yatırımcılar ile buluştu

Miami Paramount World Center’in İstanbul’a özel yaptığı tanıtım turu büyük ilgi gördüPARAMOUNT MIAMI WORLD CENTER  İstanbullu yatırımcılar ile buluştu

Miami'nin en büyük yatırım projesi PARAMOUNT Miami World Center, İstanbul’da özel bir davet ile tanıtıldı.

Miami'nin en büyük ve karlı gayrimenkul yatırımlarından biri olan Paramount Miami World Center özel tanıtımı için Raffles İstanbul’da yapılan davete iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri yoğun ilgi gösterdi.

Miami Paramount adına Keller Williams Elite Properties  Yatırım Danışmanı ve Lüks Gayrimenkul Departman Direktörü Merve Gümüşyazıcı’nın ev sahipliğinde yapılan davete Jülide Berkman, Sibel Kerimoğlu, Ebru Karaçam, Murat Ektiren, Neslihan Canbazoğlu, Sara Benun, Elif Çürüksulu, Alp Mamak ve Alp Franko gibi isimler katıldı.

Merve Gümüşyazıcı, Paramount Miami World Center’in Türk yatırımcılar için de çok kazançlı ve özel bir yatırım olacağını belirterek davete katılan konuklar ile projenin özel  ayrıcalıklarını paylaştı.

Gümüşyazıcı, “Miami downtown’da shopping mall ve residans’dan oluşan proje tüm dünyadan büyük ilgi görmektedir. Panama Kanalının genişletme projesinin tamamlanmasına bağlı olarak dünyanın 4. büyük liman şehri adayı olarak kabul edilen Miami, dünyanın en büyük şirketlerinin ofislerini Miami’ye taşımalarına sebep olmuş, turizm gözdesi Miami artık aynı zamanda iş ve ticaret dünyasının da gözdesi olmuştur. Dünyanın en  zengin insanlarını cezbeden gayrimenkul yatırımları ticaret ve iş dünyasını da kendine çekmektedir.” dedi. Türklerin Miami’de yatırım amaçlı mülk aldıklarını belirten Merve Gümüşyazıcı projelerin ödeme kolaylığı, prim yapma potansiyeli ve çok iyi kira getirisi nedeniyle ilgi çektiğini ifade etti.
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ