Doğa Teras güneş enerjisiyle aydınlanıyor

Doğa Teras Evleri’nin sosyal tesisleri güneş enerjisiyle aydınlanıyor
Doğa Teras güneş enerjisiyle aydınlanıyor

Kemerburgaz Göktürk’te ENA Gayrimenkul’ün inşa ettiği Doğa Teras Evleri projesinde sosyal tesisler ve ortak alanlar güneş enerjisiyle aydınlatılıyor.

Bu sayede hem doğanın korunmasına katkıda bulunuluyor hem de daire sakinlerinin ödediği aidatlar en düşük seviyeye düşüyor.

Çağdaş insanın sahip olmayı arzu ettiği evleri, yaşanabilir bir çevrede, modern tekniklerle ve kaliteden ödün vermeden inşa etmeyi hedefleyen ENA Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Doğa Teras Evleri, artan karbon salınımını azaltmak için güneş enerjisinden yararlanıyor. Kemerburgaz Göktürk’te bulunan Doğa Teras Evleri, doğaya saygılı yaklaşımıyla önemli bir örnek teşkil ediyor.

ENA Gayrimenkul Kurucu Ortağı Edi Edgar Duek, Doğa Teras Evleri’nde yer alan güneş enerjisi panelleri sayesinde hem tasarruf sağlamayı hem de doğayı korumayı amaçladıklarını ifade ediyor: “Gerek yatırım amaçlı gerekse oturmak hedefiyle daire alanlara, kaliteli yaşam alanlarının yanı sıra yenilikçi bir yaklaşım da sunuyoruz. Yaşanabilir bir çevrede, modern tekniklerle ve kaliteden ödün vermeden inşa ettiğimiz Doğa Teras Evleri’nde güneş enerjisinden elektrik üretiyor ve bu elektriği projedeki ortak alanlarda kullanıyoruz. Bu sayede hem yeşil ve sağlıklı bir yaşam sunuyoruz, hem de ortak alanların elektriğini kendimiz ürettiğimiz için aidatları aşağı çekiyor ve site sakinlerine tasarruf imkanı sağlıyoruz.”

Doğa Teras Evleri’nde yaşam başladığı günden bu yana ortak alanlardaki elektriği güneş enerjisinden ürettiklerine dikkat çeken Edi Edgar Duek, “Bu nedenle ilk günden itibaren ortak alanlardaki elektrik sarfiyatı aidatlarımıza yansımamış bulunuyor. Doğa Teras Evleri ve sonraki projelerimizde hem daire sahiplerini hem de doğayı korumak adına proje kapsamında uygulanması mümkün olan her türlü yenilenebilir enerji kaynağından yararlanmayı amaçlıyoruz. Bu açıdan sektörümüze de vizyon sağlama hedefiyle hareket ediyoruz. Doğa Teras Evleri’nde güneş enerjisi kullanımı, dünyamızı daha yeşil, daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için attığımız küçük bir adım aslında. Bu yaklaşımımızın sektördeki projelere de örnek teşkil ettiğini görmekten mutluluk duyuyor ve herkesi doğayı korumak için daha bilinçli hareket etmeye davet ediyoruz,” dedi.

63 daireden büyük bölümünün satıldığı Doğa Teras Evleri’nin sakinleri İstanbul’un yeni gözdelerinden Göktürk’te, doğayla iç içe bir yaşamın tadını çıkarıyorlar. Stüdyodan 4+1’e kadar tüm dairelerin birbirinden farklı tasarımlara sahip olduğu Doğa Teras Evleri’nin B Blok çatısındaki sosyal alanında ‘infinity’ açık havuz ve kafe-bar yer alıyor. A Blok’ta ise yaşam alanı, fitness salonu, sauna, pilates ve yoga salonu, erkek ve kadınlar için soyunma odaları ile açık-kapalı oyun parkları bulunuyor.


Paylaş:

HABERLER