Folkart Towers Avrupa'nın En Yüksek 5. İkiz Kulesi

İzmir'de temeli atılan Folkart Towers, tamamlandığında Avrupa'nın konut projeleri arasında en yüksek 5. ikiz kuleleri olacak.
Folkart Towers Avrupa'nın En Yüksek 5. İkiz Kulesi

Bünyesinde alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, ofis ve rezidanslar bulunan toplam 150 milyon dolara mal olacak Folkart Towers, 27 bin metrekare arsa büyüklüğüne sahip olacak ve inşaatında yaklaşık bin kişiye istihdam sağlayacak.

Faaliyete geçtiğinde yaklaşık 4.000 kişinin çalışacağı ve yaşayacağı dev kompleks, Folkart Yapı'nın İzmir'deki üçüncü konut projesi.

Beş Günde Bir Kat Yükselecek

Türkiye'de ilk defa uygulanacak inşaat teknikleriyle yüksek rüzgâr yükleri altında güvenli çalışma ortamı sağlanarak beş günde bir kat yapımı gerçekleştirilecek.

İleri İnşaat Teknolojileri

Folkart Towers'ı 2013 yılı sonunda teslim edecek olan Folkart Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, kulelerin inşaatında en ileri inşaat teknolojilerinin kullanıldığını söyledi.

Sancak "Binalar teknolojik binalar oldukları için çok özel çalışmalar ve test sonuçlarına göre statik hesaplamalar yapıldı. Depreme dayanıklılık için Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde bilim adamlarından oluşan bir komisyon tarafından yapılan çalışmalara göre rapor hazırlandı. Hem geçmişe dayalı istatistiki bilgiler, hem geleceğe yönelik her türlü olasılık göz önüne alınarak statik hesapları yapıldı" dedi.

200 metre yükseklikte normalde rüzgarın binada oturanları teknede sallanır gibi etkileyeceğini söyleyen Sancak, bunu önlemek için Londra'da rüzgar tüneli testi yaptırdıklarını ve statik hesaplarda bu sonuçların da göz önüne alındığını söyledi.

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05