FOLKART TOWERS

Projeyi Takip Et
MANAS BULVARI ADALET MAHALLESİ NO:37 Bayraklı / İzmir
Konut Sayısı : 213
Konut Seçenekleri : 1+1,2+1,3+1
Metrekare Aralığı : 80
Teslim Tarihi : 2014-02-01
Fiyat Aralığı : 561000
FOLKART YAPIFOLKART YAPI PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Folkart'ın yeni projesi Folkart Towers, İzmir'in yeni iş ve yaşam merkezi ilan edilen Bayraklı'da prestiji, yaratıcılığı, girişimciliği, estetiği, güveni ve gelişimi simgeleyecektir. 46 katlı iki kuleden oluşan, mimarisiyle kentin simgesi olabilecek, modern teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak maksimum konforu ve güvenliği barındıran FOLKART'a yakışır bir proje yaratılacaktır.

27.000 m2 arsa büyüklüğüne sahip olan Folkart Towers, yaklaşık 200 metre yüksekliğide, 46'şar katlı ve bünyesinde alışveriş alanları, spor kompleksi, residence ve ofis katlarından oluşacaktır. 30 ay gbi kısa bir sürede 150 milyon USD yatırımla, ortalama 1.000 kişiye iş imkanı sağlayarak inşa edilecek proje, faaliyete geçtiğinde yaklaşık 4.000 kişinin çalışacağı ve yaşayacağı dev bir kompleks olacaktır. Proje dizaynında ülkenin en önemli projeci ve danışmanları ile çalışılmaktadır.

Proje 2 blok olarak inşa edilecek olup, her bir blokta zemin katlar alışveriş alanları olarak planlanmıştır. Yapının otopark ihtiyacı ise, gerek bodrum, gerekse zemin kat üzerinde yer alan katlarda, tümü kapalı alan olarak öngörülmüştür. Otoparklar, kontrollü ve güvenli giriş çıkışları olan kameralarla izlenen alanlar olarak planlanmıştır. Yapıda 8. ve 17. katlar arasında yer alan residence alanları, brüt 3.8 m kat yüksekliğine sahip olup, 80 m2 ile 220 m2 arası farklı büyüklüklerde ve 1+1, 2+1, 3+1 ile 4+1 olarak planlanmıştır. Tüm konutlar balkonlu olarak dizayn edilmiş ve balkon kullanımı konfor şartları öngörülerek konutlar alt katlarda, ofisler ise üst katlarda yer alacak şekilde planlama yapılmıştır. Yapının yüksekliği göz önüne alındığında bu balkonlar, rahat ve kullanışlı olması için rüzgardan en az etkileneceği katlarda ele alınmıştır.

Yapının üst katlarında yer alan ofis alanları ise 60 m2'den 1170 m2'ye kadar farklı büyüklüklerde olacaktır. Oldukça ferah, brüt 3.8 m kat yüksekliğine sahip, temiz hava dahil her türlü konforlu iklimlendirme, yangın ve güvenlik önlemlerinin planlandığı ofislerde, tüm ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmuştur. Nitekim son dönemde doktor muayenehanelerinde istenilen standartlar dahi dikkate alınmış ve bu tür kullanımlara uygun alanlar oluşturulmuştur.

Her iki kulede de, gerek konut, gerekse ofis katlarının yer almasına rağmen bu iki fonksiyon tamamen birbirinden ayrıştırılmış, bağımsız girişler, asansörler ve koridor alanları olarak planlanmıştır.

Mimari çalışma öncesinde, mimari ekiplerle bölge siluet çalışması yapılarak, yapının deniz manzarasının kesintisiz ve panoramik olması sağlanmıştır. Nitekim gerek ofis, gerekse residence'ların tamamı deniz manzaralıdır.

Folkart Towers giriş katında cafe-restaurant-shop-corner'lardan oluşan Folkart çarşı bulunmaktadır. Yapının 5. 6. ve 7. katlarında yaklaşık 4.225 m2'si kapalı 1.325 m2'si ise açık olmak üzere, bünyesinde açık ve kapalı havuzlar, fitness, sauna, tenis-basketbol kortları, buhar banyosu, Türk hamamı, jakuzi, aerobic, yoga, masaj ve kids club gibi sosyal imkanlar barındıran, ev sahibi ve kiracıların indirimli üyelikten faydalanabilecekleri fitness center ve personal training merkezi yer almaktadır. 18. katta ise cafe, seyir ve dinlenme amaçlı özel kat terası bulunacaktır. 40 kattan oluşan Folkart Towers'ın en üst katlarında yer alan seyir teraslarından ise eşsiz İzmir manzarasını seyretme imkanına da sahip olunacaktır. Tüm bu hizmetlerden yararlanmak isteyen misafirlerimize 2 katlı bir kapalı otopark alanı mevcuttur.

PROFESYONEL TESİS YÖNETİMİYLE MAKSİMUM HİZMET MİNİMUM MALİYET

ÇAĞDAŞ YÖNETİM SİSTEMİ


Folkart Towers günlük bahçe bakımından posta dağıtım sistemine, çöp toplamadan her zaman ulaşabileceğiniz teknik servis elemanlarına kadar birçok ihtiyaçlarınıza cevap verecek çağdaş yönetim sistemi ile yönetilmektedir.

Residence ortak alanlarında, 24 saat danışma, konsiyerj, güvenlik, temizlik, servis ve teknik kadrolar mevcuttur. 24 saat Residence ev ve oda servis hizmetleri (housekeeping, teknik servis, ev-posta-gazete servisi, alışveriş yardımcısı servisi, bulaşık servisi, çamaşır, kuru temizleme ve ütü servisi ile sekreterya, resepsiyon ve araç yıkama hizmeti) verilmektedir.

Tüm sakinlerin site yönetimi kapsamında faydalanabileceği her türlü teknik donanıma haiz sunum ve toplantı odaları bulunmaktadır.

Her iki kulede, toplam 20'den fazla 6m/s yüksek hızda ve kapasitede asansör ile 2 adet acil durum asansörü yer almaktadır. Bu şekilde en konforlu kat ulaşımları sağlanarak, gerek kullanıcılar, gerekse ziyaretçilerin zaman kaybetmeden istedikleri alana ulaşmaları planlanmıştır.

GENEL ÖZELLİKLER

* Çarşı - Cafe - Restaurant

* Alışveriş alanları

* Folkart Lounge

* Banka ATM'leri

* Terzi

* Eczane

* Kuaför

* Lostra

* Kuru Temizleme

* 24 saat güvenlik

* 24 saat danışma

* Ana lobide güvenlik kontrol sistemi

* Tüm sitede kapalı devre kamerayla güvenlik kontrolü

* Kule girişinde kartlı giriş sistemi

* Kapalı otopark

* OGS ile araç giriş çıkışı

* Otopark alanlarında, karbonmonoksit gaz dedektörü ve uyarı sistemi

* Merkezi yangın ihbar ve uyarı sistemi

* Sosyal tesisler, aydınlatma ve iklimlendirme otomasyon hizmetleri

* % 100 yedekli tam güç jeneratör

* Parmak izli daire girişi

ÇAĞDAŞ VE PROFESYONEL TESİS YÖNETİM HİZMETLERİ KAPSAMINDA, KULLANDIĞIN KADAR ÖDE MODELİYLE;

* 3500 m2'lik alana kurulu spor kompleksi

* 24 saat acil sağlık ve ambulans hizmeti

* 24 saat temizlik

* 24 saat teknik kadro

* Housekeeping

* Araç yıkama

* Otopark

* Vale Parking

* Toplantı odaları 

İç Resimler

FOLKART TOWERS İle İlgili Haberler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomizmirbayrakli-yeni-konut-projelerifolkart-yapi-folkart-towers): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451