NOVUS VENTUS

Projeyi Takip Et
MANAVKUYU Bayraklı / İzmir
Teslim Tarihi : 0000-00-00
ADNAN KILIÇOĞLU İNŞAATADNAN KILIÇOĞLU İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
KATAL İNŞAATKATAL İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
KONUM:Bayraklı Adliye Önü
KAT SAYISI:2 BLOK 33 KAT
AÇIKLAMA:Novus & Ventus projesi, finans ve ticaret merkezlerinin tam ortasında inşa ediliyor. 30 ay sonra tamamlanması planlanan Novus & Ventus projesinde toplam olarak 209 adet ofis bulunuyor.
 
İzmir'in yeni kent merkezinde, Bayraklı'nın kalbinde, Adalet Sarayı'nın tam karşısında İzmir iş dünyasının yeni kuleleri yükseliyor. 90 metrekareden 650 metrekareye kadar değişen, ihtiyacınıza göre kurgulayabileceğiniz geleceğin ofis alanları ile şimdi İzmir kazanıyor. 
 
Lansmana özel 1.870 dolardan başlayan fiyatlarla dikkat çeken Novus Ventus, Adnan Kılıçoğlu ve Katal İnşaat ortaklığında kurulan Şehrin Yapı tarafından inşa ediliyor. 2 kuleden oluşan projenin mimari tasarımı Yağcıoğlu Mimarlık imzasını taşıyor.
 
BAKTIĞINDA GÖRDÜĞÜN, SURETİNDİR.
 
NASIL BAKIYORSAN, ÖYLE GÖRÜNENDİR HAYAT. ANCAK DOĞRU PROJELENDİRDİĞİNDE, SENİNLE BİRLİKTE YÜKSELİR.
 
Novus & Ventus, iki bağımsız parselde yükselen bir kompleks yapıdır. Yapıların bağımsız parsellerde tasarlanması sebebiyle, formal kurguda bütünleştirici, birbirini tamamlayıcı çizgilerin kullanılması temel tasarım prensibi olmuştur. İki yapıda algılanan pozitif - negatif ilişkisi bu prensibin neticesidir.
 
Tasarım sürecinde; binaların, Bayraklı Yeni Kent Merkezi olarak planlanan alan içerisinde, Bayraklı-Alsancak arası en önemli bağlantı noktalarından biri olan Manas Bulvarı'na yakın bulunması, bu bölgenin mimari ve ekonomik gelişimi gibi kriterler göz önüne alındığında, gerek estetik gerekse teknik anlamda en güncel imkanlar kapsamlı şekilde değerlendirilerek kent vizyonunun gelişimine katkı sağlamak amaçlanmıştır. Binalar ; hem gelişen kent yapısında yerini alıp, günümüzde de o bölgede bulunan İzmir Adliye Binası gibi yapılara da hizmet verecektir. Yapılar, zemin ve birinci katta caddeye paralel, arazi boyunca uzanan mağazalar ve ikinci katta bulunan restoran alanları ile hem çevreye hem yapılara hizmet vermektedir. Mevcut komşu parsellerin durumu dikkate alınarak, biri deniz cephesine paralel diğeri dik yerleşelen kule bölümleri ile de tüm ofisler manzaraya yönelip konumlanarak, çevresine estetik ve prestijli bir yapı sunmaktadır.
 
İZMİR'in iş dünyası için sadece yeni bir hayat değil, yeni bir dil.
 
Söyleyeceklerimiz, hayal ettiklerimiz kadar görkemli değil belki. Dilimiz sadece. Ama projelerimiz bir büyük dünya kenti. İşte bu yüzden, Novus & Ventus yeni şehir merkezinin tam kalbinde, yeni bir estetiğin sanat eseri.
 
Hiç gölge düşmeyecek bir İzmir manzarası
 
Siz İzmir'i bir de günbatımında görün demiş şair. Peki ya bizim gibi, Körfez'in altın rengini, Göztepe'yi, İnciraltı'nı, Karşıyaka'yı hatta Mavişehir'i aynı anda görmüş olsaydı eğer... Novus & Ventus'ta önü hiç kapanmayacak bir İzmir şöleni sizi bekliyor.
 
LOKASYON ULAŞILABİLİRLİKSE; NOVUS & VENTUS’TAN DAHA MERKEZİSİ YOK!
İzmir’in yeni imar planına göre, İzmir’in yeni kent merkezi Bayraklı...
 
Peki Novus & Ventus nerede?
Adalet Sarayı’nın bitişiğinde, yeni emniyet ve vilayet binalarının yer alacağı arazinin tam yan parselinde, otaban giriş ve çıkışlarına 500 metre mesafede. Önü hiç kapanmayacak, İzmir’in inci gerdanlığı Körfez’e 350 metre mesafede olacak, Aliağa-Menderes aktarma istasyonu ile anında ulaşılacak. Kısacası, tüm yolların birleştiği noktada, daima İzmir’i selamlayacak. .

Dış Resimler

İç Resimler

Kat Planları

Firmanın Diğer Projeleri

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomizmirbayrakli-manavkuyuyeni-konut-projeleriadnan-kilicoglu-insaat-katal-insaat-novus-ventus): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451