Home Aves 99 Bin Liradan Satışa Çıktı

Merakla beklenen proje, 1+0’dan 3+1’e farklı tiplerde dairelerin bulduğu Home Aves’te fiyatlar 99.000 liradan başlıyor.
Home Aves 99 Bin Liradan Satışa Çıktı

Türkiye’nin kuş temalı ilk projesi Home Aves, Güneşli’de inşa ediliyor. Kavi Yapı tarafından hayata geçirilen proje iki blokta 191 daireden oluşuyor. 1+0’dan 3+1’e farklı tiplerde dairelerin bulduğu Home Aves’te fiyatlar 99.000 liradan başlıyor. Yüzde 80’i yeşil alana ayrılan projede kuş bahçesi, meyve bahçesi ve organik tarım yapılacak sebze bahçesi bulunuyor

Kavi Yapı, Güneşli’de hayata geçirdiği yeni projesi Home Aves’te İstanbul’un içinde doğayla baş başa bir yaşam sunuyor. 6.5 dönüm arsa üzerinde inşa edilen ve yüzde 80’i yeşil alana ayrılan Home Aves’te daire sakinleri için garden aves (kuş bahçesi), garden fruit (meyve bahçesi) ve organik tarım yapılacak garden organic (sebze bahçesi) bulunuyor. Şubat ayında yapımına başlanan ve 24 ayda teslim edilecek olan Home Aves, 30 milyon liraya mal olacak. Proje iki blokta 191 daireden oluşuyor.
Sekiz farklı tipte 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 dairenin bulunduğu Home Aves’te konutların büyüklüğü 41 metrekare ile 172 metrekare arasında değişiyor. Projede fiyatlarsa dairelerin büyüklüğüne ve konumuna göre farklılık gösteriyor. Home Aves’te 1+0 stüdyo daireler 99 bin liradan, 1+1 daireler 149 bin liradan, 2+1 daireler 239 bin liradan, 3+1 dairelerse 377 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

40 daire satıldı

Ön satışta 191 daireden 40 tanesini sattıklarını belirten Kavi Yapı Genel Müdür Yardımcısı Selim Başdemir, Basın Ekspres Yolu üzerinde işyeri olan ya da çalışanların projeye yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Ödeme konusunda konut alıcılarına kolaylık sağladıklarını dile getiren Başdemir, “Yüzde 5 peşinatla dairelerimize sahip olmak mümkün. Tapuları da anında teslim ediyoruz. Taksitle almak isteyenler için Türkiye Finans ve Finansbank ile anlaşma yaptık” dedi. Başdemir ödeme konusunda şu bilgiyi verdi:

“Örneğin 100 bin liraya satılan 1+1 dairemiz için 5 bin lira peşinat vermek yeterli. İlk altı ayın sonunda 10 bin lira yine birinci yılın sonunda 10 bin liralık iki ara ödememiz var. Onun dışında kalan 75 bin lirayı da 48 ay 1.979 lira taksitle veya 120 ay vadede 1.111 TL taksitle ödemek mümkün.”

Sosyal alanlarıyla iddialı

Nitelikli konut projelerinin yeni merkezi Güneşli’de inşa edilen Home Aves, sosyal donatılarıyla da adeta 365 gün tatil keyfi yaşatıyor. Projede yaz kış kullanılabilen yarı olimpik yüzme havuzunun yanı sıra fitness salonu, sauna, fin hamamı, tenis kortu, basket sahası, barbekü terasları, kat bahçeleri, kameriye ve hobi bahçeleri bulunuyor. Home Aves projesinin eşine az rastlanır bahçeleriyle de ön plana çıktığını belirten Selim Başdemir şunları söyledi:
“Projeye ismini veren garden aves (kuş bahçesi), kuş sesleri içinde kitap okumak ya da keyif yapmak isteyenler için düşünüldü. 100 metrekarelik doğal bir kafeste bir taraftan kuş sesleriyle günün stresini atarken diğer yandan oyun alanındaki çocuğunuzu izleyebilirsiniz. Projede 500 metrekarelik bir alan garden fruit (meyve bahçesi) için ayrıldı. Bu sayede sitede yaşayan çocuklar meyveyi dalında görmek ve yemek ayrıcalığına erişecek. 300 metrekarelik bir alanda yer alan garden organic ise kendi sebze ve meyvesini yetiştirmek isteyenler için oluşturuldu.”

Merkezi lokasyonda

Güneşli Home Aves’in merkezi lokasyonuyla da dikkat çektiğini belirten Başdemir, projenin Atatürk Havalimanı’na 5 km, E-5 karayoluna 4 km, 212 AVM’ye1.2 km ve bankalar caddesi olarak olarak bilinen Gülbahar Caddesi'ne yürüme mesafesinde yer aldığını anlattı.

Yatırıma devam

Her dönem prim yapacak bir projeden ev sahibi olmak isteyenleri Home Aves’e davet eden Selim Başdemir, yatırıma devam edeceklerinin müjdesini verdi. Başdemir, İstanbul’daki yeni projelerinin adresinin Kartal, Küçükçekmece, Kurtköy, Büyükçekmece ve Riva olduğunu sözlerine ekledi.


Paylaş:

HABERLER