HOME AVES

Projeyi Takip Et
Gunesli Bağcılar / İstanbul Avrupa Yakası
Konut Sayısı : 191
Konut Seçenekleri : 1+0,1+1,2+1,3+1
Metrekare Aralığı : 42-172
Teslim Tarihi : 2014-03-01
Fiyat Aralığı : 209.000 - 520.000
KAVİ YAPIKAVİ YAPI PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Türkiye’nin kuş temalı ilk projesi Home Aves, Güneşli’de inşa ediliyor. Kavi Yapı tarafından hayata geçirilen proje iki blokta 191 daireden oluşuyor. 1+0’dan 3+1’e farklı tiplerde dairelerin bulunduğu ve yüzde 80’i yeşil alana ayrılan projede kuş bahçesi, meyve bahçesi ve organik tarım yapılacak sebze bahçesi bulunuyor

Kavi Yapı, Güneşli’de hayata geçirdiği yeni projesi Home Aves’te İstanbul’un içinde doğayla baş başa bir yaşam sunuyor. 6.5 dönüm arsa üzerinde inşa edilen ve yüzde 80’i yeşil alana ayrılan Home Aves’te daire sakinleri için garden aves (kuş bahçesi), garden fruit (meyve bahçesi) ve organik tarım yapılacak garden organic (sebze bahçesi) bulunuyor.

Sekiz farklı tipte 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 dairenin bulunduğu Home Aves’te konutların büyüklüğü 41 metrekare ile 172 metrekare arasında değişiyor.

Nitelikli konut projelerinin yeni merkezi Güneşli’de inşa edilen Home Aves, sosyal donatılarıyla da adeta 365 gün tatil keyfi yaşatıyor. Projede yaz kış kullanılabilen yarı olimpik yüzme havuzunun yanı sıra fitness salonu, sauna, fin hamamı, tenis kortu, basket sahası, barbekü terasları, kat bahçeleri, kameriye ve hobi bahçeleri bulunuyor.

Home Aves Hakkında

Latince Aves yani kuşlar, yeryüzündeki 10 bini aşkın farklı türüyle her dönem insanlara ilham vermiş, binlerce yıllık antik medeniyetlerinin sembolleri olagelmiştirler. Uçaklardan inşaat sistemlerine, görsel tasarımdan internet teknolojilerine kadar pek çok alanda kullanılan kuş imgesi en temel anlamıyla özgürlüktür aslında. Çünkü rüzgara karşı uçmayı sever kuşlar, yaşamın zorluklarının simgesidir bu onlar için. Kimi zaman arkasına alır, kimi zaman göğüs göğüse çarpışır onunla. Ama her seferinde yavrularına yemini getirmesini bilir.

Bazen hüzünlü bir bülbüldür kimi hikayelerde, bazen gururlu bir kartal; zaferin ve gücün simgesi olarak Cennetten inmedir tavus kuşu, güzelliğin adıdır yalıçapkını. Güne başlangıçtır horoz Cocukluğumuzun eğlencesidir taklacı guvercinler…
Bazende özlemdir, gurbettir, vuslat bekleyişidir turnalar. Akşamın habercisidir kırlangıçlar... Martılar İstanbul'dur. Aşık olduğumuz şehir, boğaz kokusu, havada kapılan simitler... Umuttur kuşlar... Talih kuşudur başımıza konmasını beklediğimiz... Haberci Şahindir ufukta beklenen bir diyardan diğerine nice mesajları taşıyan. Masallarımızda göğü kanatlarıyla örten anka kuşudur…
Biraz da muzipliktir papağan…Daha nicesi kim bilir ne anlamlar taşır bizim için. Şu küçük varlıklar pek çok şeyin karşılığıdır hayatımızda. Yani hayat, her biri birbirinden farklı kuşların ifade ettiği duyguların ve anlamların bir bütünü gibi sanki Her bir kuş, hayatımınızın bir dönemini temsil edercesine yakındır bize aslında. Home aves ise bu hayatın küçük bir prototipidir işte.

İnsanoğlu kanatsız bir kuş misali uçar oradan oraya, çalışır, didinir, yuva kurar, yavrularına uçmayı öğretir, son olarak yine kanatsız bir kuş gibi göçer gider bu dünyadan. Ardında bir eser, güvence ve sonraki nesiller için bir gelecek bırakmak ister.

Home Aves işte bu geleceğin başlangıç noktasıdır. Yaşamın çekirdeğidir. Her bir kanat çırpışı ise hayata tutunmanın ispatıdır.

PROJE DETAYLARI

Garden Aves

Göklerde uçmak kadar güvenli bir yuva da önemlidir kuşlar için.
Onlar elbet konacak bir yer ararlar.
İşte GARDEN AVES tam da onların aradığı bir yaşam alanıdır.

KUŞLARLA İÇ İÇE BİR YAŞAMA MERHABA DEYİN
Evet her kuşun bir dalı vardır konacak.. Çünkü kuşlar da tıpkı bizim gibi sıcak bir yuvada yavrularını hayata hazırlamak ister. Bu yuvayı kurarken kendilerini değil önce yavrularını düşünürler... Sonra ise anne ve baba kuşlar yavrularının doğmasının ardından onlar için yaşamaya başlar. Home aves şimdi sizleri, kuşlarla birlikte bu yaşamı paylaşacağınız yeni bir tecrübeye davet ediyor. Hem de şehrin içinde, konforlu evinizin bahçesinde... GARDEN aves eski kuş evlerinin modern yapılarda da yaşatılması fikrini bir kaç adım ileri taşıyarak kuşlarla iç içe denenmemiş bir tasarımı hayata geçiriyor. Sizin güvenliğiniz kadar kuşların da güvenliğini düşünüp şehrin merkezinde doğayla iç içe bir yaşam alanı oluşturuyor. Çocuklarınızın kuş cıvıltılarıyla yeni bir sabaha gözlerini açacağı evinizde yeşilin, toprağın ve temiz havanın varlığına bir kez daha şahit olmak istemez misiniz?

Garden Organic

Çoğumuz binalar arasındaki yaşamımızda yağmurdan sonraki toprak kokusunu bile unuttuk.
Şimdi GARDEN ORGANIC ile kendi bahçemizde doğaya karışma zamanı.

YENİDEN DOĞAL YAŞAMA DÖNÜŞ
Canlı bir şeyin parçası veya ondan meydana gelmiş bir şeyi anlatmak için organik kelimesini kullanıyoruz artık. günlük hayatta sentetik gübreler, böcek ilaçları, hormonlar ve sentetik kimyasallar kullanılmadan yetiştirilen besin ürünlerine neredeyse rastlayamaz olduk. Şimdilerde organik yiyecekler hayli gündemde. Yediğiniz meyve ve sebzelerin yetiştiği tarlaların, ürünlerin katkısız olup olmadığını biliyor musunuz?.. Tüm dünyada ve ülkemizde, sağlıklı yaşam giderek önem kazanıyor. Bunun sonucunda birçok insan organik yiyecek ve içeceklere yöneliyor. Organik gıdalar, sebze ve meyve gibi ürünlerin yetiştirilmesinde ve işlenmesinde yapay ilaçların, hormonların, antibiyotiklerin koruyucu ve renklendiricilerin, ambalajların da dahil olmak üzere kimyasal maddelerin kullanılmadığı gıdalardır. Organik tarım teknikleriyle yetiştirilen bitkiler, diğer gıdalara oranla daha besleyicidir. Siz ve sevdiklerinizin daha enerjik ve daha sağlıklı bir hayat sürmesi için home aves şimdi sizlere GARDEN organıc'i sunuyor. Şehrin merkezinde kendi elinizle toprağa dokunarak yetiştireceğiniz meyve ve sebzelerle daha sağlıklı ve mutlu yarınlar sizi bekliyor. GARDEN organıc torpakla aramızda gelişen ilişkinin, insana bir terapi kadar iyi geldiğinin bilinciyle yola çıkıyor. Çünkü toprak ve insan ayrılmaz bir bütündür.

Garden Fruit

GARDEN FRUIT, ağacın, yeşilin ve toprağın dostu olan herkesin dinlenme durağı gibi adeta.
Dört mevsimi hakkını vererek yaşamak için bu duraktan hiç ayrılmak istemeyebilirsiniz.

İyi bir ağaca sarılan kişi gölgesiz kalmaz. Ve her insanın sabahları selam vereceği, kendi elleriyle yetiştirdiği bir ağacı mutlaka olmalıdır. Ağaçlardır bize köklerimizi hatırlatan. Hem ağaçlar toprağın göğe yazdığı şiirler değil midir? Hergün bıkmadan okuyup ezberleriz dize dize de bilmeyiz şiir diye ağacı sevdiğimizi. Toprak tutsaklık değildir yaşayan bir ağaç için. Aksine en büyük özgürlüktür. "Kapı çalındı / bu gelen / kiraz ağacı" diyebilmenin lezzetini GARDEN FRUIT ile yaşamak istemez misiniz. Hayat nasıl ki dalları ve kökleriyle büyük bir ağaca benziyorsa home aves de sizleri GARDEN FRUIT ile toprağın, ağaçların, yaprakların, yeşilliğin ve meyvelerin arasına davet ediyor. GARDEN FRUIT ile şehrin merkezinden uzaklaşmadan ağacın meyvesini sizin avuçlarınıza bırakıyor. Sonrasında o meyvelerin çekirdeklerini GARDEN ORGANIC'te yeniden ekmenize ve taze fidanlar yetiştirmenize olanak sağlıyor. Ağaç meyvesinden bilinir derler, GARDEN FRUIT tecrübesi de home aves'in en güzel meyvesi...

Barbecue TERRACE

Evde piknik keyfini telaştan uzak, sakin ve yorulmadan yaşamayı kim istemez.
Açık havada sevdiklerinizle birlikte uzun süren sohbetler Barbecue TERRACE ile artık size çok yakın.

Muhabbet kuşu çoğunlukla ev ortamında beslenen sevimli bir kuştur. Oldukça zeki ve insan canlısı, oyuncaklara, insanlara ve diğer kuşlara ilgi ve yakınlığıla samimiyetin simgesidir adeta. Neşelendiklerinde şen cıvıltıları yayılır etrafa ve neşe, şehir yaşamında kaybettiğimiz bir başka hasletimizdir aslında. Dosttur muhabbet kuşları. Adı üstünde sevgiyi, uzun soluklu sohbetleri hatırlatır bize... HOME AVES sıradan bir günü bile özel hale getirebileceğiniz, sevdiklerinizle tadına varılmaz sohbetler eşliğinde ızgara keyfini yaşayacağınız Barbecue TERRACE fırsatını sunuyor şimdi size.. Çocuk, genç, yaşlı demeden, lezzetli bir yemek eşliğinde açık havada yapılan sohbetlerin anlamını Barbecue TERRACE ile yeniden keşfedecek, size özel bu alanda zamanın nasıl geçtiğini fark edemeyeceksiniz. HOME AVES 'te misafir ağırlamak Barbecue TERRACE ile ayrıcalıklı olmanın tadını çıkarmaktır.

Kat BAHÇELERİ

EN ÖZEL DAVETLERDE FARK YARATACAK BİR AYRINTI

HOME AVES kat bahçeleri hergün biraz daha gelişen şehir hayatıyla birlikte sizlerin açık havadan, yeşilden ve kuşlardan ayrı kalmamanız için tasarlanmış bir farklılık..

Serçeler göçüp gitmez uzak diyarlara. İlle de sıcak olsun istemez. Soğukta da bahçelerimizin misafiridir onlar. Yuva yapma, yavru uçurma telaşıyla bizden önce merhaba der güne... Belki de geceden dışarıya bıraktığınız suyu içer siz uyandığınız sırada. Pencerenize gagasıyla tıklayıp size birşeyler söylemeye çalışır. İşte şimdi HOME AVES ile serçeler KAT BAHÇELERİ'nizin vazgeçilmez süsü olacak. Size özel alanlarda, açık hava keyfini yaşamak KAT BAHÇELERİ ile artık çok daha eğlenceli. Gün ortasında kuş sesleri eşiliğinde derin bir nefes alacağınız KAT BAHÇELERİ'yle en sıradan anınız bir şölene dönüşecek. Doğum günü partisi, nişan ve özel davetleriniz için yeni mekanınız kendi KAT BAHÇELERİ'nizde yeşilin her tonu ve çiçeğin her rengiyle hayatın güzelliklerine bir kez daha ortak olacaksınız.

Yeşilin SU ile Buluşması

HEM SUDA HEM KARADA SPORU BİR EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜRÜN

Şehir hayatının hızından ve stresinden sıyrılıp kapalı yüzme havuzuyla serinlerken
günün yorgunluğundan uzaklaşacak fitness imkanıyla her güne daha zinde başlayacaksınız.

Albatroslar açık su kuşlarıdır. Suda uyur ve beslenirler. Uzun süre kanat çırpmadan gökyüzünde süzülerek uçmayı başarabilen albatroslar ancak yavru zamanı geldiğinde karaya çıkarlar. Ve saatlerce birbirlerine sevgi gösterilerinde bulunurlar. Suyun ve karanın değerini iyi bilen albatros karada geçirdiği zamanı sıcak bir yuva yapmanın sevinci ve telaşıyla değerlendirir. Sağlıklı yavrularına kavuşan kuşlar yeniden açık suda serüvenden serüvene koşar. Şehir yaşamının stresinden kurtulmak, sağlıklı ve zinde olmak için HOME AVES sizlere fitness ve havuz keyfini sunuyor. Kişiye göre belirlenen antrenman programları ve eşsiz havuz keyfi HOME AVES 'te size lüks bir ortamda spor yapma imkanı verirken, bedenen ve ruhen sağlıklı bir gelecek vadediyor. Çocuklarınız artık yanıbaşınızda, sizin gözetiminizde yüzmeyi öğrenebilecek.

Tenis KORTU

SİZ DE ARTIK BİR ARI KUŞU KADAR ÇEVİK OLABİLİRSİNİZ

Arı kuşlarının göz alıcı renkleriyle özdeşleşen tenis kortunda sevdiklerinizle minik turnuvalar düzenlemenin keyfine varacaksınız.

Evinizden uzaklaşmadan fiziksel kondisyonunuzu üst noktada tutabilmeniz için HOME AVES size tenis kortu imkanını sunuyor. Zihinsel ve duygusal stresi yenmede yardımcı bir oyun olan tenisle tıpkı arı kuşları gibi çevik kalacak, bedenizinizi ve zihninizi çalıştırırken aynı zamanda eğlenecek, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel zamanlar geçireceksiniz. Çocuklarınız, zihinsel ve bedensel gelişimleriyle birlikte sportmenlik, centilmenlik, dostluk gibi değerleri HOME AVES 'te tenis oynayarak kazanacak. HOME AVES 'te sevdiklerinizle küçük tenis maçları hatta hafta sonları turnuvalar düzenleyebilirsiniz. Ayrıcalıklı spor imkanları, daha uzun bir ömür ve daha kaliteli bir yaşam şimdi şehrin merkezinde, evinizin yanıbaşında ve kuş cıvıltıları eşliğinde erişilmez birer lüx olmaktan çıkıyor. Herkes bu imkanlardan özgürce faydalanabiliyor.

Şehrin tam KALBİNDE
GEZİCİ KIRLANGIÇLARINKİ KADAR ÇOK DİNLENME DURAĞINIZ VAR

Şimdi ev ve işyeriniz arasındaki mesafe bir kırlangıç uçuşu kadar kısalıyor.
HOME AVES tüm ihtiyaçlarınıza en yakın noktada yuvanızı en sağlam şekilde inşa ediyor.

Kırlangıçlar sağlam yuvalar yapmalarıyla meşhurdurlar. Onlar için yuvanın ihtiyaç bölgelerine olan uzaklığı çok önemlidir. Bir mevsim boyunca barınacakları bu yuvanın su ve yem kaynaklarına yakın olmasına özen gösterirler. Bu yüzden her zaman en doğru yerde konumlanırlar. home aves kırlangıçlardan ilham alarak lokasyon faktörünü sizin için düşündü ve ihtiyaç noktalarınızın tam ortasında bir yaşam alanı inşa etti. Hem iş yerinize hem alışveriş ve dinlenme alanlarına yakınlığıyla fark yaratan home aves, şehrin tam merkezinde ancak yeşili ve kuşlarıyla da şehirden bir o kadar uzak yuvalarınıza konmanızı bekliyor. Şimdi tüm ihtiyaçlarınız bir kaç kanat çırpışı kadar yakınınızda.

İç Resimler

Kat Planları

Vaziyet Planı

HOME AVES İle İlgili Haberler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasibagcilar-gunesliyeni-konut-projelerikavi-yapi-home-aves): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451