Home Aves’ten Ev Alanlar İki Kere Kazandı

Kavi Yapı’nın, Güneşli’de yükselen projesi Home Aves bir yılda alıcısına yüzde 42 kazandırdı.
Home Aves’ten Ev Alanlar İki Kere Kazandı

Kavi Yapı tarafından Güneşli’de inşa edilen Home Aves’ten ev alanlar çifte kazanç sağladı. Proje ilk satışa çıktığında 2 bin 100 lira olan metrekare fiyatı bugün 3.000 liraya yükseldi. Kavi Yapı Genel Müdürü Mehmet Üstün, “Home Aves’i tercih edenler hem daire sahibi oldu, hem de evlerinin değeri daha yapım aşamasındayken yüzde 42 arttı” dedi.

Kavi Yapı’nın, Güneşli’de yükselen projesi Home Aves bir yılda alıcısına yüzde 42 kazandırdı. Geçen yıl Nisan ayında metrekaresi 2 bin 100 liradan satışa çıkan Home Aves’te bugün metrekare fiyatı 3.000 liraya kadar yükseldi. Home Aves’i tercih edenlerin iki kere kazandığını söyleyen Kavi Yapı Genel Müdürü Mehmet Üstün, “Hem ev sahibi oldular hem de metrekaresini 2.100 liradan aldıkları konutlarının değeri yüzde 42 arttı. Home Aves’te bugün konutların metrekaresi 2.500-3.000 lira civarında. Proje yılsonunda bittiğinde metrekare fiyatının 3 bin 500 lirayı görmesi bekleniyor” dedi. Home Aves’te daire fiyatlarının 136 bin liradan başladığını ve 503 bin liraya kadar çıktığını belirten Mehmet Üstün, ellerinde kalan sınırlı sayıdaki dairenin yüzde 1 KDV avantajıyla satışa sunulduğunu anlattı.

10.000 lira peşinatla daire

Teslime 9 ay gibi kısa bir süre kala devam eden kampanyaları hakkında da bilgi veren Üstün şunları söyledi:
“Kampanya kapsamında Home Aves’ten daire alanlar 10.000 lira peşin ödedikten sonra ilk ara ödeme olarak daire bedelinin yüzde 10’luk kısmını 10 ay sonra, yüzde 10’luk ikinci ara ödemeyi ise 20 ay sonra yapıyor. Kalan kısım dört anlaşmalı banka aracılığı ile 120 aya kadar Kavi Yapı’ya özel oranlar ile kredilendiriliyor.”

Sekiz farklı tipte daire

Mehmet Üstün’ün verdiği bilgiye göre iki blokta 191 daireden oluşan Home Aves’te sekiz farklı tipte 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire bulunuyor. Projede yer alan dairelerin büyüklüğü 41 metrekare ile 172 metrekare arasında değişiyor. Home Aves’te 1+0 stüdyo daireler 136 bin liradan, 1+1 daireler 186 bin liradan, 2+1 daireler 247 bin liradan ve 3+1 daireler 503 bin 835 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Geçen yıl Şubat ayında yapımına başlanan Home Aves’in kaba inşaatı tamamlandı. Projede daire teslimleri bu yılın Aralık ayında başlıyor.

Kuş sesleri eksik olmayacak

6.5 dönüm arsa üzerinde inşa edilen ve yüzde 80’i yeşil alana ayrılan Home Aves’te daire sakinleri için, içinde kuşların bulunduğu garden aves (kuş bahçesi), garden fruit (meyve bahçesi) ve organik tarım yapılacak garden organic (sebze bahçesi) bulunuyor. Home Aves, sosyal donatılarıyla da site yaşamını renklendiriyor. Projede yaz kış kullanılabilen yarı olimpik yüzme havuzunun yanı sıra fitness salonu, sauna, fin hamamı, tenis kortu, basket sahası, barbekü terasları, kat bahçeleri ve kameriye bulunuyor.

Havaalanına 5 km uzaklıkta

Güneşli Home Aves, merkezi konumuyla da en çıkıyor. Proje Atatürk Havalimanı’na 5 km, E-5 Karayoluna 4 km, 212 AVM’ye 1.2 km ve Bankalar Caddesi olarak olarak bilinen Gülbahar Caddesi'ne yürüme mesafesinde yer alıyor.


Paylaş:

HABERLER