Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

İş Bankası’ndan İhtiyaç Kredisi Kampanyası

İş Bankası, müşterilerinin her türlü nakit ihtiyacı için uygun koşullarla kredi imkânı sunmaya devam ediyor.
Mail At
İş Bankası’ndan İhtiyaç Kredisi Kampanyası

14 Ekim 2016 tarihine kadar geçerli olacak İhtiyaç Kredisi kampanyası kapsamında tüm bireysel ihtiyaçlar için %1,22’den başlayan faiz oranlarıyla 50.000 TL tutar ve 48 ay vadeye kadar kredi kullanılabiliyor.

İhtiyaç kredisine başvurmak için NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI ve AYLIK GELİRİNİZİ aralarında boşluk bırakarak 4402’ye SMS göndermek yeterli oluyor. (Örnek: NAKİT 254xxxxx244 5000 2000) Gönderilen her bir SMS için GSM operatörlerince 1 SMS karşılığı ücret tahsil ediliyor.

İş Bankası şubelerinden, internet şubesinden ya da isbank.com.tr adresinden ihtiyaç kredisine anında başvuru yapılabildiği gibi 6.500’ü aşkın Bankamatik’ten veya 0850 724 0 724 telefon şubesinden de başvuru imkânı bulunuyor. Üstelik başvurunuzu hangi kanaldan yaparsanız yapın cevabı hemen cep telefonunuza geliyor.

Detaylı bilgi; isbank.com.tr, 0850 724 0 724 Telefon Şubesi ve tüm İş Bankası şubelerinde yer alıyor.

İhtiyaç Kredisi Faiz Maliyet Tablosu

Kredi Tutarı

(TL)

Faiz Oranı

(%)

Kredi Vadesi

(Ay)

Tahsis Ücret

(TL)

Yıllık Sigorta Primi

(TL)

Yıllık Maliyet Oranı

(%)

Aylık Taksit Tutarı

(TL)

Toplamda Ödenecek Anapara ve Faiz Tutarı

(TL)

5.000

1,32

12

25

42

21,9689

461

5.530

10.000

1,32

24

50

67

21,4074

504

12.099

15.000

1,25

24

75

101

20,2045

749

17.973

25.000

1,22

36

125

158

19,4990

898

32.342

25.000

1,22

48

125

157

19,4010

729

34.980

50.000

1,22

48

250

313

19,4010

1.457

69.960

Kampanya kapsamında 3.000-14.999 TL kredi tutarı için %1,32; 15.000-24.999 TL kredi tutarı için %1,25; 25.000 TL ve üzeri kredi tutarı için %1,22 aylık faiz oranı uygulanmaktadır.

Azami kredi tutarı 50.000 TL, azami vade 48 aydır. Aylık taksit tutarları, geri ödemeler 30 gün sonra başlayacak şekilde hesaplanmıştır. Kefil ön şartı aranmamakla birlikte, şubelerimiz gerekli gördükleri takdirde kefil talep edebilecektir. Tahsis ücreti ve sigorta primi tabloda belirtilen kredi dilimleri için örnek olarak hesaplanmıştır. Tahsis ücreti kredi tutarına göre değişkenlik gösterecektir. Söz konusu ücrete %5 oranındaki BSMV dahil değildir. Sigorta primi ise 35 yaş üzerinden hesaplanmış olup; kredi tutarı, kredi vadesi ve müşterinin yaşına göre değişkenlik gösterecektir. Hesaplanan yıllık maliyet oranına sigorta tutarı dahil edilmemiştir. Banka, kampanya süresince kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

isbank.com.tr

 

 

İşte Doları Yükselten O 5 Neden

TL varlıklarının yeni haftaya hareketli başladığını görüyoruz. Dolar, TL karşısında son iki ayın zirvesine yükseldi.İşte Doları Yükselten O 5 Neden

Kur hafta başından bu yana % 1 yükselirken diğer gelişmekte olan ülke para birimlerine göre TL’nin negatif ayrıştığını görüyoruz. Güney Afrika Randı % 0,46 değer kazanırken Brezilya Real’inde bu oran % 1,5 seviyesine yaklaştı. Doların değer kazanmasında hem yurtiçi hem de yurt dışında yaşanan gelişmeler etkili oluyor. Doları yükselten o nedenleri Destek Yatırım Menkul Değerler Araştırma Müdürü Murat Tufan analiz etti.

1-) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz indirimlerine devam edeceği beklentisi

Dün, TUİK’in açıkladığı enflasyon oranının gıda fiyatlarında yaşanan düşüş ile %7,28 seviyesine gerilemesi sonrası TCMB’nin faiz indirimlerine daha hızlı devam edebileceği beklentisi TL’yi zayıflatan etken olarak karşımıza çıkıyor.

2-) Moodys’in Not İndiriminin Etkisi ve S&P’nin Açıklamaları

Moodys’in Türkiye’nin notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına düşürmesinin etkileri devam ediyor. Karar sonrası tahvillerde yaşanan çıkış TL’nin değer kaybına neden oluyor. Aynı zamanda dün diğer bir kredi derecelendirme kuruluşu olan S&P yayımladığı raporda en kırılgan ülkeler olarak Venezüella, Arjantin ve Türkiye’yi işaret etmesi TL varlıkları üzerindeki kırılganlığı yükseltti.

3-) Brexit Açıklamaları Doları Güçlendiriyor

İngiltere Başbakanı May’in 2017 yılı Mart ayına kadar İngiltere’nin Avrupa Birliğinden ayrılma sürecini başlatacağına yönelik ifadeleri Sterlinin sert değer kaybetmesinde etkili oldu. Piyasaların Brexit endişelerinin yeniden yükselmesi sonrası Dolara olan talebini yükselttiğini görüyoruz.

4-) FED Başkanlarının Açıklamaları ve Olumlu ABD Verileri

FED üyesi Mester’in kasım ayında yapılacak olan toplantıda faiz artırımının canlı olduğunu ifade etmesi FED beklentilerinin yeniden fiyatlanmasında etkili oluyor. Öte yandan ABD’den açıklanan olumlu imalat sanayi verisi büyümeye işaret etmesi faiz yükseltme ihtimalini arttırıyor.

5-) Deustche Bank Önderliğinde Avrupa Bankalarının Sorunları

Deustche banka uygulanan 14 milyar dolarlık cezanın bankayı zora sokabileceğine yönelik endişeler Doların değer kazanmasında etkili oluyor. Deustche bankta yaşanan sorunların diğer bankalara sıçraması endişe yaratıyor. Deustche bank ve diğer önemli bankalarda toplu işten çıkartmaları Avrupa Birliği ekonomilerindeki sorunları yeniden gündeme gelebilir.

Sonuç olarak, yukarıda bahsedilen etkenlerin devam etmesi halinde Dolar TL paritesinde yükselişlerin devamı yaşanabilir. 3.0100 – 3.0240 direnç bölgesini geçen parite için bu bölge destek olarak izlenebilir ve üzerinde kalması halinde 3.0360 direnç bölgesi gündeme gelebilir. Psikolojik seviye olan 3.000 üzerinde ise yükseliş isteği sürebilir.

Murat Tufan-Destek Yatırım Menkul Değerler Araştırma Müdürü


Akbank’ın Ertelemeli Kredisi şimdi 48 ay vadeli!

Akbank’ın, %1,19 dan başlayan faizlerle kredi kullanma fırsatı sunduğu, ödemeleri 2017’ye erteleme imkanı sağlayan kampanyasında vadeler de 48 aya uzatıldı.Akbank’ın Ertelemeli Kredisi şimdi 48 ay vadeli!

Akbank müşterileri, 31 Ekim’e kadar kredi kullandıklarında ödemelerine 2017’de başlayıp, nakit ihtiyaçlarını 48 ay vade ile daha düşük ödemelerle karşılayabilecekler.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bankalara çağrı: TCMB'yi izleyin...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özel bankaları faiz indiriminde TCMB'yi izlemeye çağırdıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bankalara çağrı: TCMB'yi izleyin...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faiz indirimlerinin devam etmesi gerektiğini belirterek, faiz indiriminde bankaların da TCMB'yi takip etmesi gerektiğini söyledi.

'DERECELENDİRME KURULUŞLARINI DİKKATE ALMIYORUM'

Bu hafta yapılan faiz indiriminin “dikkatli ve dengeli” olduğunu söyleyen Erdoğan, ABD, Japonya ve Avrupa'yı işaret ederek, düşük faizlerin enflasyonun 8 seviyesinin üzerine çıkmasını engellemeye yardımcı olacağını belirtti.

Erdoğan, “Derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'nin notunu yatırım yapılabilir seviyesinin altına indirmelerini hiç dikkate almıyorum” dedi ve bu kuruluşların siyasi gerekçelerle ve ekonomik etiğe karşı hareket ettiğini ifade etti.

Faizlerin olabildiğince aşağıya gelmesi gerektiğini belirten Erdoğan Merkez Bankası'nın FETÖ'cülerden de temizlenmesi gerektiğini de söyledi.

Erdoğan, kredi kuruluşlarından not indirimi gelmesinden endişe duymadığını, derecelendirme kuruluşlarının hatalar yaptıklarını ve bu hataları kasıtlı olarak gerçekleştirdiklerini söyledi.

'KURLARDA BAZILARININ BEKLEDİĞİ GİBİ ALEYHTE PATLAMA OLMADI'

Erdoğan "2013 yılından bu yana Türk Lirası'nın dolar karşısında yüzde 40 oranında değer kaybetmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soruyu şu şekilde yanıtladı:

"Kurlarda bazılarının beklediği gibi aleyhte bir patlama olmadı. Darbe girişiminden sonra bile kurlar kendini korudu. Bizim temennimiz kurlar daha düşük olsun ama şu anda bu istenilen noktada değil. Fakat, "Çok yükselecek, patlayacak" diyenler de bekledikleri neticeyi alamadılar. Türkiye 29 çeyrektir büyüyor, mâli disiplin sürüyor. Dolayısıyla yatırımcı ürkmedi."

'ABD, GÜLEN'İN YEŞİL KARTINI İPTAL ETMELİ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, verdiği söyleşide gündeme ilişkin diğer önemli konulara da değindi. ABD'yi Fetullah Gülen ve Suriye konusunda eleştiren Erdoğan, ABD'nin Gülen'in yeşil kartını iptal etmesi gerektiğini söyledi.

Erdoğan, ABD'nin Gülen'i iade etmemesi durumunda Türkiye'nin buna karşılık vereceğini belirtti.

Cumhubaşkanı Erdoğan, Gülen'in iade edilmemesi durumunda Türkiye'nin B planı olup olmadığı şeklindeki soruyu şu şekilde yanıtladı: Hiçbir hükümet alternatifsiz olmaz. Biz siyasi ortağımıza bu noktada güveniyoruz. Siyasi ortağımızdan da bu güvenin karşılığını görmek istiyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Suriye Kürtlerini silahlandırmasının da yanlış olduğunu vurguladı.

Erdoğan, Merkez Bankası içerisindeki Gülen yapılanmasıyla ilgili olarak "Merkez Bankası'nda kimin nasıl etkisi var. Bunu şu anda bilemiyorum. Merkez Bankası'nın içerisinde de Gülenciler tespit edildiyse görevden alınmıştır ve alınması lazım. İsabetli bir adımdır" dedi.

Bloomberg Genel Yayın Yönetmeni John Mickelthwait'e gündeme ilişkin değerlendirmelerde Erdoğan daha düşük faizlerin, daha düşük enflasyon getireceğini de savundu.

Milliyet


TCMB Faiz İndirimine Devam Dedi, Dolar Etkilenmedi

TCMB faiz indirimine gitti.TCMB Faiz İndirimine Devam Dedi, Dolar Etkilenmedi

TCMB, faiz indirme politikasına devam ederek bu toplantıda da koridorun üst bandında 25 baz puanlık indirime gitti. Gelişmeyi değerlendiren Destek Yatırım Menkul Değerler Araştırma Uzmanı Adnan Çekcen, faiz koridorunun tarihin en düşük seviyesine daraldığını belirterek buna karşın Dolar kurunun gelişmeden etkilenmediğine dikkat çekti.

Faiz koridoru aralığı tarihin en düşüğünde

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası beklentilere paralel bir şekilde faiz indirimlerine devam etti ve günlük olarak fonlamanın yapıldığı gecelik faiz oranını 25 baz puan aşağı çekerek 8.25’e getirdi. Böylece Mart ayından bu yana TCMB’nin üst bantta yaptığı toplam indirim 250 baz puana kadar ulaşmış oldu. Koridorda yer alan diğer oranlarda bir değişiklik yapılmadığını görüyoruz. Böylece dar ve simetrik faiz koridoru hedefine ulaşılırken, faiz koridoru aralığı tarihi düşük seviyelere; 100 baz puana kadar indi.

ABD Merkez Bankasının piyasalarda yarattığı iyimser hava, sert faiz artırımlarına gitmeyeceği beklentisi gelişmekte olan ülke piyasalarına olumlu yansıyordu. TCMB’de bu aralıktan faydalanarak sadeleşme adımlarını sürdürdü faiz koridorunu 100 baz puana kadar indirdi. Ancak TCMB’nin toplantı notunda önceki değerlendirmelerinden biraz daha farklı ifadelere yer verildiğini görüyoruz. Son dönemde yurtiçinde olumsuz gelen makro göstergelere dikkat çekilmiş ve iktisadi faaliyetlerin ivme kaybettiğine işaret edilmiştir. Buna rağmen alınan destekleyici teşvik ve tedbirlerle TCMB son çeyrekten itibaren iç talepte toparlanma bekliyor. Ayrıca enflasyon tarafında gıda katılığının yavaşlamasından dolayı düşüş beklense de, akaryakıt vergilerindeki ayarlamadan dolayı bu düşüşlerin sınırlandığına dikkat çekilmişi.

Dolar/TL karardan etkilenmedi

Genel olarak bakıldığında hem küresel piyasalardaki FED iyimserliği hem de enflasyon tarafındaki düşüş beklentisinden dolayı, TCMB sadeleşmeye devam edecek gibi görünüyor. 7.25 faiz koridorunun alt bandı, 7.50 politika faizi ve üst bant ise son güncellemeyle 8.25 olarak belirlendi. Simetrik faiz koridoru hedefinden kaynaklı tek faiz politikasına kadar indirimler devam edebilir. Bu beklenti özellikle piyasa yansımalarından kaynaklı bankacılık endeksini olumlu yönde etkiliyor. Endeks içerisinde bankacılık grubunun günlük yükselişi %2’yi aşmış durumda.

Toplantı notunda belirli noktalara dikkat çekilse de, piyasa beklentilerine paralel bir karar alındığını görüyoruz. Beklentilerin karşılanmasından dolayı TL varlıklarında sert bir tepki söz konusu değil. FED iyimserliğinden kaynaklı geri çekilen Dolar/TL kuru halen 2.9640 direnci altında fiyatlanıyor. Bu seviye altında kaldığı sürece geri çekilmelerde devam edebilir 2.9300-2.9140 destek noktaları gündeme gelebilir. Ancak buralarında uzun vadeli yükseliş trendinin dip noktaları olduğunu belirtmekte fayda var. Bist100 tarafında ise kritik bir direncin test edildiğini görüyoruz. 79300 direnci aşılırsa endekste 80000 denemesi görme olasılığımız yüksek diyebiliriz.


DenizBank’tan Devlet Katkılı Konut Hesap

Yenilikçi ve ihtiyaca yönelik ürün ve hizmetleriyle farklılaşan DenizBank konut hesabıyla müşterilerinin yüzünü güldürüyor. DenizBank’tan Devlet Katkılı Konut Hesap

Buna göre Devlet katkılı Konut Hesabı ile en az üç yıl boyunca birikim yapan DenizBank müşterileri, birikim tutarlarına ek olarak yüzde 20’ye varan devlet katkısından yararlanabiliyor.

Müşterilerinin beklenti ve gereksinimleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren DenizBank mevduat ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Uygulamaya alınan DenizBank Konut Hesabı ile kendisi veya çocuğu adına alınan ilk ve tek konut alımına destek olunması amacıyla, üç yıl boyunca birikim yapan müşterilerin birikim tutarlarına ek olarak yüzde 20’ye varan devlet katkısı ödemesi yapılacak.

“Yenilikçi çalışmalarımızla müşterilerimizin yanında olmayı hedefliyoruz”

Çeyiz Hesap’ta olduğu gibi Konut Hesap ile ilgili yayınlanan düzenlemeyi de hızlı bir şekilde uygulamaya aldıklarını ve Konut Hesap lansmanını ilk yapan bankalardan biri olduklarını ifade eden DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, şöyle konuştu; “En az üç yıl boyunca Konut Hesabına düzenli birikim yapan ve konut hesap koşullarını sağlayan müşterilerimiz konut edinim tarihindeki birikim tutarına ek olarak yüzde 20 oranında  ve en fazla 15.837 TL’ye varan tutarda devlet katkısından faydalanabilecekler. DenizBank’ta kendileri veya çocukları için Konut Hesap açtıran müşterilerimize ister DenizBank kredi kartlarından, ister vadesiz mevduat hesaplarından verecekleri aylık düzenli ödeme talimatıyla 263,95 - 2.639,50 TL,  üç aylık düzenli ödeme talimatıyla 791,85 - 7.918,50 TL arasında bir düzenli ödeme tutarı belirleyerek gelecekleri için düzenli birikim yapabilme ve aynı zamanda birikimlerini  yüzde 12.50 faiz oranıyla değerlendirme fırsatı sunuyoruz. Avantajlı çalışmalarımız ile müşterilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.”

 
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ