Kentsel Dönüşüm Tarlabaşın'da Tarlabaşı 360 ile başladı.

Çalık Gayrimenkul Kentsel Dönüşümü Tarlabaşında Başlattı
Kentsel Dönüşüm Tarlabaşın'da Tarlabaşı 360 ile başladı.

Tarlabaşı Kentsel Yenileme Bölgesi kapsamında bulunan hissedar sayısı 523.

- Hissedarların yaklaşık yüzde 80’i ile uzlaşma sağlanmıştır.

-Tarlabaşı projesinde bugün itibariyle toplam 86 hissedara kira yardımı yapılıyor. Kira yardımları 2008 yılı Temmuz ayından bu yana ödeniyor.

- Proje toplam 20 bin metrekare alan üzerinde 150 bin metrekarelik inşaat alanından oluşuyor.

- Projenin altı tamamen otopark alanı olarak ayrıldı. Projede yaklaşık 60 bin metrekare alanda 1.000 araç kapasiteli otopark bulunacak.

 -Bugüne kadar yaklaşık 2 milyon 500 bin TL’lik kira yardımı yapıldı. Kira yardımları mülk sahiplerine yeni mülkleri verilene kadar devam edecek. 

Feyzullah Yetgin, şehrin merkezindeki konumu ile İstanbul'un en ayrıcalıklı gayrimenkul projelerinden biri olan Tarlabaşı 360’ın, ofis bölümlerinde satışların devam ettiğini ve özellikle proje geneli için dünya çapındaki büyük fonlardan şimdiden yoğun talep olduğunu belirtti ve şunları söyledi. “Bir yandan ofis satışlarımız sürerken, bir yandan da sahada çok özenli ve titiz bir çalışma ile tarihi ve kültürel değerleri koruyarak ilerliyoruz. Tarihi binaların restore edildiği, diğer yapıların ise aslına uygun olarak çağdaş bir mimari yorumla yenilendiği projemiz, geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden biri olarak kabul edilen “European Property Awards”ta Avrupalı rakiplerini geride bırakarak “Kentsel Yenileme” kategorisinde birincilik ödülünü aldı. Tarihi bölgede ofis alanları için LEED sertifikalı bir proje olan Tarlabaşı 360’ta ofislerin satışları sürüyor. Şuana kadar 96 üniteden oluşan ofis bölümünde yüzde 60’lık satış oranlarına ulaştık. Konut ve rezidans bölümlerini ise mayıs ayında satışa sunmayı planlıyoruz” dedi. Yetgin, projede ofislerin ortalama metrekare fiyatı olarak 7.500 dolar seviyesinden satışta olduğunu ve Nisan 2014’e kadar dolar kurunu 2 TL olarak sebitlediklerini belirtti. 


Paylaş:

HABERLER