TARLABAŞI 360

Projeyi Takip Et
TARLABAŞI Beyoğlu / İstanbul Avrupa Yakası
Konut Sayısı : 97
Metrekare Aralığı : 78
Teslim Tarihi : 2015-06-01
Fiyat Aralığı : 780300
GAP İNŞAATGAP İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
PROJE HAKKINDA
 
İstanbul'un Alameti Farikası
 
Tarihi binaların restore edilerek, diğer yapıların ise aslına uygun olarak çağdaş bir mimari yorumla yenilendiği bu proje, hem büyüklüğü hem de Türkiye'de kamu ve özel sektör ortaklığı ile yapılan ilk yenileme projesi oluşuyla büyük önem taşıyor. 
 
9 ada arasındaki sokak ve caddeler, sanat galerileri, şık mağazalar ve yemek mekanlarıyla Tarlabaşı'nda nostaljik bir atmosfer oluştururken, açık hava ressamları ve müzisyenler, yaşanan sokak kavramını hayata geçirecek. 
 
Sosyal yenileşme süreci ve yaşayan binalarla yeniden nefes almaya başlayacak olan Tarlabaşı, bu dev proje ile bir İstanbul hayalini gerçeğe dönüştürüyor. 
 
Toplam 20.000 m² alan üzerine kurulu 150.000 m²'lik inşaat alanı ve 94.000 m²'lik satılabilir alan ile Tarlabaşı 360, 220 m.'lik cephe uzunluğu ile şimdiden İstanbul'un değişmez alameti farikalarından biri olacağını müjdeliyor.
 
KONUM ÖZELLİKLERİ
 
Şehrin Merkezinde İstanbul Tarlabaşı 360'da yer almak, geleneksel mimarinin atmosferinde, hayatın aktığı yerde olmaktır. Şehrin tam merkezinde olup, İstanbul'u yaşamaktır. 
 
Kentin tam merkezi sayılabilecek Taksim Meydanı'na 540 metre mesafede bulunan Tarlabaşı 360'ın İstiklal Caddesi'ne yakınlığı, güçlü bir belirleyici fırsattır. 
 
Yaya olarak Taksim Finüküler ve Metro ağına ulaşımda avantajlı bir konumdadır. 
 
GENEL BİLGİ
 
360 Ada, 2000 m²'lik taban alanında, 7 katta 54 bağımsız ünite içermektedir. 76-630 m² arasında değişen bağımsız üniteler, farklı ölçeklerde ofis ve özel prestijli ticari konseptte konumlandırılmıştır. 360 Ada bağımsız üniteleri yerleşimlerine göre dubleks, balkon, teras veya çatı teraslarını da içermektedir. 
 
360 binası, 80 metrelik Tarlabaşı cephesiyle bölgedeki geleneksel mimariyi yeniden yorumluyor. Bulvar üzerinde yer alan ticari alanları, mağazaları, bistro ve kafeleriyle, bölgesinin yeni bir sosal çekim merkezi olmayı hedefliyor. Aynı zamanda zemin altında 6 katta 213 araçlık kapalı otoparkıyla konforlu bir ulaşım sağlıyor.
 
 
TEKNİK ŞARTNAME & Mahal Listesi 
 
BİNA GENEL 
360 no.'lu adada, 54 adet ofis birimi (76 m² - 630 m² arası), 10 adet (64 m² - 1.383 m² arası) ticari birim, ayrıca tamamen korunarak aslına uygun restore edilen B Blok binasında, 8 katta 7 adet ofis birimine ilave zemin, bodrum katları ile 2 adet ticari birim ve 213 araçlık kapalı otopark bulunmaktadır. 
 
360 ADA'NIN TARİHİ GÖZDESİ : B BLOK
 
Ofis Blokları...
 
İstanbul Yenileme Alanları 1 No'lu Koruma Bölge Kurulu kararı ile var olan yapısı tamamen korunan, aslına uygun özel restorasyon ile şehre yeniden kazandırılan bu özel bina, Tarlabaşı 360 Ada içindeki en değerli parçadır. 
 
Teras katıyla beraber 7 katlı bağımsız bir bina olarak bulvar üzerinde kendi özel girişine sahip, 99-139m² arasında değişen ünite alanlarıyla, tarihin mirasına sizi ortak edecek olan B Blok, geleneksel Tarlabaşı mimarisini belirgin şekilde yansıtan bir forma sahiptir.
 
361 ADA'NIN GÖZDESİ : A BLOK
 
Ofis Blokları... 
 
Istanbul 1 no'lu Yenileme Alanları Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararı ile aslına uygun olarak yeniden inşa edilerek şehre kazandırılan bina, 361 ada içindeki en değerli ve tarihi ofis bloğu. 
 
Teras katıyla beraber Tarlabaşı Bulvarı cepheli, 6 katlı, bağımsız giriş ve çıkışa sahip, 85-90 m² arasında değişen ünite alanları ile tarihin mirasına sizi ortak edecek olan A Blok, geleneksel Tarlabaşı mimarisini tarihi dokusu ile yansıtan özel bir yapı.
 
361 ADA GENEL BİLGİ
 
Tarihin İçinden Geleceğe Atılan Büyülü Bir Adım. 
 
361 Ada A Blok, sizi orijinal süslemeleriyle karşılayarak, ilk andan itibaren tarihe dokunabilmenizi sağlıyor. 
 
Tarihi binada belgelenmiş olan kalem işleri ve karo mozaikler, orijinal yerlerinde, aynı şekilde kullanılıyor.
 
Sizi tarihte bir yolculuğa çıkaran bu büyülü karşılamadan sonra ofisinize girdiğinizde, modern ve prestijli bir alana adım atıyorsunuz. 361 Ada A Blok, geçmiş ile geleceğin cazibesini aynı anda hissetmenizi sağlıyor...
 
SÜREÇ HAKKINDA
 
Tarihi binaların restore edilerek, diğer yapıların ise aslına uygun olarak çağdaş mimari yorumla yenilendiği bu proje, hem büyüklüğü hem de Türkiye'de kamu ve özel sektör ortaklığı ile yapılan ilk yenileme projesi oluşuyla da büyük önem taşıyor. Burası, binaların yok edildiği bir yıkım değil, tarihin ve manevi değerlerin yeniden hayata döndürüldüğü bir sosyal inşa projesi. 9 ada arasındaki sokak ve caddeler, sanat galerileri şık mağazalar ve yemek mekanlarıyla Tarlabaşı'nda nostaljik bir atmosfer oluştururken, açık hava ressamları ve müzisyenler, yaşanan sokak kavramını hayata geçirecek. 
 
Proje genelinde, Tarlabaşı'nda bulunan 9 yapı adasında, 20 bin metrekarelik alandaki 210'u tescilli olmak üzere toplam 269 adet parselde yenileme ve restorasyon çalışmaları yapılmaktadır. ‘Tarlabaşı Yenileme Projesi' sadece Tarlabaşı'nı yenilemekle kalmayacak, bölgede daha güvenli, sağlıklı, yaşanabilir yeni bir yaşam merkezi oluşturarak, İstanbul ile bütünleşmiş bir alan haline gelmesini sağlayacaktır. Proje ile büyüklükleri 50 ile 100 metrekare olan küçük tarihi evler beşer-onar gruplar halinde birleştirilip tek blok haline getirilirken, binaların dış cepheleri korunacaktır. İç mekanlarda alışveriş merkezleri, konutlar, butik otel ve pansiyonlar yer almakla birlikte alan genelinde fonksiyonlar % 52 konut alanı, % 12 ticaret, % 17 turizm ve % 14 ofis alanından oluşmaktadır. Proje maliyetinin 500 milyon Lira'ya ulaşmakta olduğu Tarlabaşı 360 projesinde, tüm konutlar için yeraltı otoparkları ve sosyal faaliyetin yoğunlaşacağı yaya alanları yaratılması hedeflenmiştir.
 
Tarlabaşı'nı yenileme projesi hazırlanırken Tarlabaşı'nda yaşayanların, çalışanların ve mülk sahibi olanların da görüşleri alınmıştır. Tüm çalışmalar kamuoyuna açık, şeffaf bir süreçle yürütülmüş olup, atılan her adımda karşılıklı paylaşım ve mutabakat yoluna gidilmiştir. Kafalarda oluşan her bir soru işareti tek tek cevaplandırılarak, mülk sahipleri ile yapılan görüşmeler sonucunda %70 oranında mutabakat sağlanmış; geri kalan kısım için kamulaştırma yoluna gidilmiştir. Mülk sahiplerinin büyük bir çoğunluğu proje alanından konut ve dükkan sahibi olurken, küçük bir grup bedeli karşılığında mülkünü satmıştır. Küçük hisse sahibi olanlara (veraset yoluyla ya da kiracılar) ise Beyoğlu Belediyesi'nin TOKİ ile yaptığı anlaşma çerçevesinde kuraya girmeden yüzde 5 peşinatla Kayabaşı Konutları'ndan mülk edinme hakkı tanınmış, cadde üzerinde ticari işletmesi olan konut sahiplerine ise yine cadde üzerinde ticari birimler önerilmiştir. 
 
‘Tarlabaşı Yenileme Projesi' mekânsal yenilemenin yanı sıra toplumsal ve ekonomik gelişmeyi de hedeflemektedir. Yalnızca fiziksel değil tüm paydaşları kucaklayan topyekûn sosyo-ekonomik bir iyileştirme ile bölgede hâlihazırda yaşayanların yaşam şartlarının yanında ekonomik durumlarının, yeni iş olanaklarına ulaşma becerilerinin artması öngörülmektedir. Pek çok bölge insanı, yapmakta oldukları işlere göre çok daha nitelikli meslekleri öğrenme ve kendilerine ekonomik fırsatlar yaratma imkânı bulacak. Turizm ve nitelikli hizmet sektörüne yapılacak yatırımlar, proje ve çevresi için ekonomik bir canlanma sağlayacak proje sürecinde, taşınma ve kira desteği gibi sosyal nakdi yardımlar yapılmaya devam edecektir. 
 
Yasal süreç içinde, Beyoğlu Belediyesi ile yatırımcı arasında proje bazında başlayan işbirliği, mülk sahipleri, bölgede yaşayanlar ve sivil toplum örgütlerinin de proje sürecine katılımları ile olgunlaşarak ve zenginleşecektir.

Dış Resimler

İç Resimler

TARLABAŞI 360 İle İlgili Haberler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasibeyoglu-tarlabasiyeni-konut-projelerigap-insaat-tarlabasi-360): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451