Mavişehir’den sosyal sorumluluk projesi

Konsepti, konut sistemine bakışı, oluşum hikayesi ve ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu ayrıcalıklarla evleri gerçek bir yaşam alanına çeviren Park Yaşam Mavişehir, bir ilke imza atarak Mavişehir Deresi’nin ıslahını gerçekleştirdi.
Mavişehir’den sosyal sorumluluk projesi

Komşuluk ilişkileri konusunda iddialı bir proje olan Park Yaşam Mavişehir; bölgede yaşayan herkesin sorunu haline gelen Mavişehir Deresi’nin ıslahını üstlendi. İzmir’de ilk kez bir konut projesi, böyle bir sosyal sorumluluk hareketine imza attı. Türkerler-İzka-Durmaz iş birliği ile oluşan konsorsiyum adına sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında bilgi veren Park Yaşam Mavişehir Proje Müdürü Aykut Eldemir “Biz Park Yaşam Mavişehir’in bulunduğu bölgenin sorunları ile her zaman yakından ilgileniyoruz. Mavişehir Deresi, tüm Mavişehir yaşayanlarını etkileyen bir çevre kirliliğiydi. İZSU iş birliği ile çevre kirliliği yaratan bu dereyi yaklaşık 2 milyon TL’lik bir yatırımla ıslah ettik” dedi.

Sağlıklı bir yaşam alanı oluşturuldu

Mavişehirliler için özellikle yaz aylarında sinek sorunu yaratan, kötü koku ve çevre kirliliği oluşturan derenin ıslahı için kanalın denize kapalı ucunun denize doğru akmasını sağlayacak 423 metre uzunluğunda ve 8 metre eninde kanal inşaatı yapıldı. Bu kanal inşaatı için, 2 milyon TL harcama yapan konsorsiyum, dere ıslahını sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirdi. Park Yaşam Mavişehir, Karşıyaka ve Mavişehir’de gerçekleşen ve bölgede yaşayanlara değer katan festival, spor müsabakaları, eğlence etkinliklerine de sponsor olarak destek veriyor. Park Yaşam Mavişehir, projeden konut satın alanlara temiz ve sağlıklı bir yaşam alanı sunmanın ötesinde, bölgeye de katma değer katıyor.

12.12.2012 saat 12.12’de teslim edilecek

Park Yaşam Mavişehir, 32.104 m² alanda, sahile ve hafif raylı metro istasyonuna 2 dakika uzaklıkta, İzmir’in en önemli alışveriş merkezlerine çok kısa mesafede, ana yolların bağlantı noktasında, mimari duruşuyla çevredeki diğer sitelerden hemen ayrılan bir yaşam projesidir. Park Yaşam Mavişehir konutları, 12.12.2012’de saat 12.12’de teslim edilecek.


Paylaş:

HABERLER