Monumento Kartal'da Fiyatlar Bin Dolar Aşağıda

Kuzeyyıldızı Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı Ali Öğet, Monumento Kartal projesi metrekare fiyatlarının ekspertiz raporundan bin dolar daha ucuza sattıklarını açıkladı.
Monumento Kartal'da Fiyatlar Bin Dolar Aşağıda

Sektörün yeni isimlerinden Kuzeyyıldızı Gayrimenkul, Kartal’daki Monumento projesinde ‘anıtsal’ proje yapmak için kolları sıvadı. Ofis, rezidans ve mağazalardan oluşan projede, daire ve ofisler ekspertiz raporundan 1000 dolar daha ucuza satılıyor.
 
İstanbul’un son dönemlerde yeni yatırımları çeken bölgelerinin başında gelen Kartal’da yeni bir proje daha yükseliyor. Kuzeyyıldızı Gayrimenkul Geliştirme tarafından inşa edilen Monumento Kartal projesi E-5’in sağ tarafında denize nazır bir hayata geçiriliyor. Kuzeyyıldızı Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı Ali Öğet, 1995 yılında kurdukları iç dekorasyon firması olan Movipar AŞ ile Tekfen Tower ve Deutchebank’ın da aralarında bulunduğu sayısız ofis binasının iç tasarımını gerçekleştirdiğini belirterek, 2010 yılında ise Kuzeyyıldızı Gayrimenkul Geliştirme’yi kurarak gayrimenkul sektöründe proje geliştirmeye başladıklarını söyledi.
 
Öğet, Kartal’dan önce Tuzla ve Akaretler’de yaptıkları iki projeyle sektöre ısındıklarını belirterek, daha büyük ölçekli proje yapmak için rotayı Kartal’a çevirdiklerini kaydetti. Öğet, Kartal’da 28 bin metrekare inşaat alanı bulunan arsada kat karşılığı anlaşma yaptıklarını vurgulayarak, “15 Ağustos 2011’de anlaşmayı yaptık. Uluslar arası üne sahip olan Chapman Taylor mimarlık ofisine karma projemizi tasarlattık. 2012 başında ise ruhsatı alırken, nisan ayında temelimizi attık. Teslimleri erkene çekerek, 2014 Şubat yerine 2013 Ekim’de projeyi teslim edeceğiz” dedi.
 
Alta ofis üste rezidans
Ali Öğet, projenin inşaatının hızla sürdüğünü belirterek, “1. katı bitirdik. 2. kata başlayacağız. Aralık ayında kaba inşaatı tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu. Projenin imarının konut ve rezidans yapımını içerdiğini dile getiren Öğet, 13 bin 700 metrekarelik satılabilir alanı bulunan projede 90 home-ofis, 4 büyük mağaza ile 42 rezidansı satışa çıkardıklarını anlattı. Ali Öğet, projenin en önemli özelliğinin karma kullanım olmasını göstererek, bu kapsamda ofisleri alt katlarda rezidansları ise üst katlarda topladıklarını kaydetti. Öget, ilk 9 katta yer alan home-ofislerin 60 ile 104 metrekare arasında olduğunu ve her katta 10 ofisin bulunduğunu ifade etti. Ali Öğet, binanın son 6 katını ise her katta 7 tane olmak üzere rezidanslara ayırdıklarını anlatarak, 100 ile 142 metrekare arasında büyüklüğü olan rezidansların 1+1 ve 2+1 tiplerden oluştuğunu kaydetti.
 
Ofis imarı var
Ali Öğet, Monumento’nun imarı nedeniyle ofisleri yüzde 18 KDV ile sattıklarını belirterek, “Buradan ofis satın alanlar rahatlıkla ofis olarak kullanabilirler. Konut ruhsatlı alanları ofis diye satmıyoruz. Rezidansları ise yüzde 1 KDV ile satıyoruz” diye konuştu.
 
FİYATLARA ZAM GELECEK
Ali Öğet, projede yüzde 35 satış oranına ulaştıktan sonra fiyatlara zam yapacaklarının altını çizerek, projenin prim potansiyeli taşımasındaki diğer etkenlerin ise adliye sarayı ve metro olduğunu dile getirdi. Bu nedenle projeye hukukçuların ilgi gösterdiğine dikkat çeken Öğet, ayrıca üst düzey yöneticiler ve iş adamlarının da projeye yatırım yaptıklarını kaydetti.
 
M2 fiyatı 2.100 dolar
Öğet, projede satışların nisanda başladığını ve şimdiye kadar yüzde 15’ini sattıklarını dile getirirken, şu bilgileri verdi:
“Metrekaresini 3 bin 600 ile 4 bin 900 lira arasında satıyoruz. Ofislerde fiyata yüzde 18 KDV ekleniyor. Fiyat olarak bölgenin biraz altındayız. Hazırlanan ekspertiz raporlarına göre şu andaki fiyatlarımız bölgenin 1000 dolar aşağısında bulunuyor. Bir değerleme firması projeye 3 bin 100 dolar değer biçti. Biz ise şu anda 2 bin-2 bin 100 dolar seviyesindeyiz. Bu da projeden ofis ya da konut alanlara büyük bir prim fırsatı sunuyor. Projede ofis fiyatları 270 bin lirayla 463 bin lira arasında, rezidanslar da 461 bin lirayla 702 bin lira arasında değişiyor.”
 
Arşiv odası hediye
5.111 metrekare arsa üzerinde yapılan ve 1. kattan itibaren deniz göre Monumento Kartal projesinde toplantı odaları, spor alanları, vale park, SPA ve kapalı yüzme alanları bulunuyor. Projedeki home-ofisler ve rezidanslar beyaz eşyalarıyla birlikte anahtar teslim ediliyor. Projede ofislere 1 araçlık otopark ile 3 metrekarelik arşiv verilirken, rezidanslara ise 2 araçlık otopark ve 6 metrekare arşiv alanı veriliyor. Projeye Garanti Bankası tarafından uygun faiz oranlarından konut kredisi de veriliyor. 15 katlı ve 60 metre yüksekliği olan Monumento Kartal’da fiberoptik kablolar sayesinde çok hızlı internet kullanmak mümkün olacak.


Paylaş:

HABERLER