NeoGölpark İstanbul ’da Neo Center ve Cevizlik Mahallesi Satışta

Neo Yapı tarafından Bolluca’da inşa edilen ve Kuzey İstanbul’un en büyük yatay projelerinden biri olan NeoGölpark İstanbul’un ticari alanı NeoCenter ve beşinci etabı ‘Cevizlik Mahallesi’nin ilk bölümü satışa sunuldu.
NeoGölpark İstanbul ’da Neo Center ve Cevizlik Mahallesi Satışta
NeoGölpark İstanbul sakinlerinin ve bölge halkının her türlü ihtiyacına cevap verecek bir merkez olarak tasarlanan NeoCenter’da dükkanların metrekare fiyatı 8 bin TL, Studio Officelerin metrekare fiyatı ise 5 bin TL olurken, beşinci mahalle Cevizli Mahallesi’nde konut fiyatları 1.300.000 TL ve 1.325.000 TL olarak belirlendi.
 
Neo Yapı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Aydın, projenin şimdiye kadar gördüğü ilgiden son derece memnun olduklarını belirterek şunları söyledi: “2007 yılında inşaatına başladığımız ve 7 etaptan oluşacak olan NeoGölpark İstanbul’da bugün beşinci mahallemizi satışa sunuyoruz. Biz projemizde her etabı bir mahalle olarak adlandırdık. İlk dört mahallemizin satışları tamamlandı ve üç mahallemizde yaşam başlamış durumda.”
 
NeoCenter sadece NeoGölpark İstanbul’un değil bölgenin ihtiyaçlarına da cevap verecek
 
10 adet kiralanabilir dükkan ve ilk kez Neo Yapı tarafından hayata geçirilen 1+1, 2+1 ve 3+1 toplam 26 adet ‘Studio Office’ konsepti ile satışa sunulan NeoCenter, proje sakinleri ile birlikte bölge halkının da ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlandı. NeoCenter toplam 7 bin 500 metrekare alan üzerinde yer alıyor.
 
NeoCenter’da yer alan Studio Office’lerin ticari ruhsata sahip olduğunu belirten Kadir Aydın sözlerine şöyle devam etti: “NeoCenter’da dükkanlardan farklı olarak yer alan Studio Officeler, tapuda konut alanı olarak konumlandırılan ve ancak özel kararlarla ticari alana dönüştürülebilen “Home Office” anlayışından oldukça farklı olarak geliştirildi. İlk kez Neo Yapı tarafından uygulanan bu konseptde ‘Studio Office’ler tapuda ticari alan olarak hayata geçiriliyor ve yatırım yapanlar herhangi bir karar çıkmasını beklemeden, diledikleri zaman bu alanları ticari bir yer olarak değerlendirebiliyor ya da kiraya verebiliyorlar. ‘Studio Office’ler mimari tasarım olarak da studio bir ev gibi aktif bir şekilde yaşanacak bir yaklaşımda dizayn edildi.”
 
Aydın, yatırımcılar için yüksek potansiyel taşıyan NeoCenter’ın yanısıra Studio Officelerin üçüncü havalimanının hayata geçmesi ile beraber hava alanı çalışanları ve sık sık yurtdışı seyahatine çıkan iş insanları için bakımı kolay, standardı yüksek ideal yaşam alanları olduğunu vurguladı.
 
NeoCenter’da kuaför, eczane, restoran, market, kuru temizleme olarak kullanılabilecek dükkanların metrekare fiyatı 8.000 TL iken, studio officelerin  metrekare fiyatı ise 5.000  TL.
 
‘Yeni Şehir İstanbul’ projesinin gündeme gelmesi ile lokasyonu ile dikkat çeken NeoGölpark İstanbul’un beşinci mahallesi Cevizlik Mahallesi, projenin en çok talep gören iki konut tipi olan, L ve M tipi konutlardan oluşuyor. Cevizlik Mahallesi'nin ilk bölümünde; 39 müstakil ev bulunuyor. İkinci bölümün çalışmaları ise devam ediyor.
 
195 m² ve 4 +1 müstakil bahçeli konutlar olan M tipi konutlar 2 katlı olup 450 -550 metrekare arasında değişen parsele oturuyor. M tipi konutların fiyatı ise 1.325.000 TL. Yine 2 katlı, 4+1 müstakil bahçeli konutlar olan L tipi konutlar ise 192 metrekare ve  450-550 metrekare arasında değişen parsele oturuyor. L tipi konutların fiyatı ise 1.300.000TL.
 
NeoGölpark İstanbul’un her geçen gün yatırımcısına kazandırdığını dile getiren Kadir Aydın, şehrin gürültüsünden uzak, 2 bin dönümlük ormanın yanı başında yer alan projenin özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edildiğini söyledi. Aydın,“NeoGölpark İstanbul, şehir içinde daire fiyatına orman içinde bahçeli konut sahibi olma imkanı sunuyor. Lokasyon olarak her geçen gün değer kazanıyor. Diğer taraftan ev sahiplerimiz burada günümüzde ne yazık ki unutulmaya yüz tutan samimi komşuluk ilişkilerini yaşıyor” dedi.
 
Toplam 550 bin m² üzerinde kurulu NeoGölpark İstanbul’da her etap bir mahalle olarak konumlandırıldı ve isimlendirmesi de yine bu şekilde yapıldı. Mahalleler etap sırası ile; Limon Dalı, Sakızlık, Vişnelik, Nar Çiçeği, Kiraz Dalı ve Cevizlik olarak adlandırıldı.   Projenin 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor.
 
Bahçeli Ev Keyfi NeoGölpark İstanbul’da Yaşanır
 
Göllerle çevrili muhteşem bir ormanın hemen yanında yer alan NeoGölpark İstanbul, büyüklüleri 172 m² ile 400 m² arasında değişen ve C, D, L, M ve N olmak üzere 5 farklı tipte, toplam 315 müstakil bahçeli konuttan oluşuyor.  Her konutun 350 m² ile 1200 m² arasında değişen parsel içerisinde olduğu projede ev sahipleri bahçeli ev keyfini tam anlamıyla yaşayabiliyor. İsteyen ev sahipleri bahçesine havuz yaptırabilirken, doğaya ilgi duyanlar ise bahçelerinde oluşturdukları botanik bahçeleri ile kendi cennetlerini yaratabiliyor.  
 
NeoGölpark İstanbul, Yeni Şehir İstanbul ile her geçen gün değer kazanan lokasyonda
 
NeoGölpark İstanbul, inşa edilmeye başlandığı günden bu yana lokasyonu ile değer kazanmaya devam ediyor. Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzakta, doğa ile iç içe bir hayat yaşamak isteyenlerin tercihi olan NeoGölpark İstanbul, ‘Yeni Şehir İstanbul’ projesi ile birlikte üçüncü köprü ve havalimanının da gündeme gelmesi ile de yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Karadeniz’in kuzey şeridinde 40 bin hektar alan üzerine kurulacak olan Yeni Şehir İstanbul’un nüfusunun 1 milyon kişi olması bekleniyor. Olimpiyat Köyü, teknoloji üssü, üniversite, hastane gibi büyük yatırımların yapılacağı bölgeye hızlı tren ve metro sisteminin de yapılması planlanıyor. NeoGölpark İstanbul ise tüm bu gelişmelerle birlikte değerine değer katıyor.
 
NeoGölpark İstanbul, çağdaş standartlardaki alt yapısı, kişi başına düşen 450 m²’lik yeşil alanı, yanı başındaki yine Neo Yapı tarafından özenle ağaçlandırılan 2.000 dönümlük ormanıyla, ev sahiplerine doğayla iç içe olmanın tüm keyfinin yaşatıyor. Şehre ve birçok noktaya bağlanan, yeni ulaşım ağının ortasındaki konumuyla NeoGölpark İstanbul, Atatürk Havalimanı’na ve Maslak’a 30 dakika, Göktürk - Kemerburgaz’a 10 dakika, İstinye Park ve Kanyon’a sadece 25 dakika uzaklıkta yer alıyor.
NeoGölpark İstanbul’da yaşam ilk etap olan Limon Dalı mahallesindeki konutların sahiplerine teslim edilmesi ile 2009 yılında başladı. Limon Dalı Mahallesi, büyüklükleri 278m2 – 412m2 arasında değişen 80 daireden oluşuyor.
 
Limon Dalı Mahallesi’nin hemen ardından satışa sunulan Sakızlık Mahallesi’ndeki geniş bahçelere sahip 50 adet konut da yoğun ilgi ile karşılaştı ve kısa süre içinde sahiplerine kavuştu. Bu konutların büyüklüğü ise 190 m² ile 384 m² arasında değişiyor.
Büyüklükleri 183 m² ile 195 m² arasında değişen, 60 adet müstakil ev ile üçüncü etabı oluşturan Vişnelik Mahallesi’ndeki L ve M tipi evlerin satışları tamamlandı; daha küçük aileler için planlanan Sıra Evlerin satışları ise devam ediyor. Ortalama 592 m² bahçesi olan L ve M tipi evler projenin en çok ilgi gören evleri arasında.
 
Dördüncü etap olarak planlanan ve 86 konutu içeren Nar Çiçeği ve Kiraz Dalı Mahalleleri, “Doyasıya Yaşamak İstiyorum... Bundan Doğal NEOlabilir ki?” sloganıyla 2012 yılının Eylül ayında satışa sunuldu. Daha önce satışa çıkan Vişnelik Mahallesi’nin gördüğü yoğun ilgi ve gelen talepler doğrultusunda titizlikle planlanan Nar Çiçeği ve Kiraz Dalı Mahalleleri ile NeoGölpark İstanbul, yepyeni bir hayatın kapılarını sonuna kadar açıyor. Nar Çiçeği ve Kiraz Dalı evlerinin büyüklüğü 173 ile 378 m2 arasında değişiyor ve 1.045.000 TL ile 2.035.000 TL arasında satışa sunuluyor. Dördüncü mahallenin ilk bölümünün Kasım 2014’te, ikinci bölümünün ise Haziran 2015’te teslim edilmesi planlanıyor.
 
Neo Yapı hakkında
Yapı sektöründe inşaattan mimari tasarıma, statik dizayndan pazarlamaya kadar çok birimli bir yapıya sahip olan Neo Yapı, sektörde 2000 yılından bu yana hayata geçirdiği yenilikçi ve seçkin konut projeleri ile tanınıyor. Neo Yapı Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca gibi İstanbul’un gelişen ve değer kazanan akslarında 200 bin metrekareden fazla konutu, yaklaşık 250 bin dolarlık bir yatırım ile kullanım ve yatırım amaçlı satın alan ev sahiplerinin yüzünü güldürecek şekilde planlayıp hayata geçirdi. Şehrin doğal görüntüsüne ve mimari dokusuna uygun projeleri ile tanınan Neo Yapı’nın tamamlanmış projeleri arasında Neo Vista, Neo Çarşı, Neo Garden, Neo Park, Neo Studio ve Neo Yaşam yer alıyor. Bolluca’da yer alan ve 7 etaptan oluşan NeoGölpark’ta ise ilk dört etap tamamlanmış olup beşinci etap olan ‘Cevizli Mahallesi’nin ve NeoGölpark sakinleri ile bölge halkının her türlü ihtiyacına cevap verecek dükkanları ve stüdyo ofisleri ile NeoCenter’ın satışları devam ediyor. 

Paylaş:

HABERLER