Paladyum Beytepe Sunguard Neutral cam ı tercih etti.

Tercih ettiğimiz Sunguard Neutral cam, normal camlara göre yüzde 50 güneş kontrolü sağlamakla birlikte yazın soğutma giderlerinden de tasarruf sağlıyor"
Paladyum Beytepe Sunguard Neutral cam ı tercih etti.

Kule konut ve plazaların önemli bölümünün dış cephesini de oluşturan camlar, estetiğin yanında aydınlık ferah mekanlar yaratıyor, iklimlendirmeye katkı sağlıyor.
Konut ya da ofis satın alanlar için aranan kriterler son yıllarda hızla değişti. Şimdilerde  konutlarda ferah ortam sağlayan tavan ve kapı yüksekliği ön plana çıkarken ışığı en fazla alacak komple cam dış cepheler tercih ediliyor.
Buna karşın cam binalarda iklimlendirmeye olumsuz etki ve estetik kaybına neden olan kalitesiz camların bombeli görüntüsü bu konuda en büyük handikap.
Ankara’nın ilk çevreci konut kule ve butik iş merkezi olacak Paladyum Beytepe'yi inşa eden Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, 32 katlı kulelerinde her şeyden önce yaşanılabilir, konforlu, aydınlık bir yapı inşa etmek istediklerini kaydetti.
Bu nedenle tavan yüksekliğini 3 metre olarak belirlediklerini, her odanın maksimum ışık alması için özenle çalışma yaptıklarını anımsatan Pala, şunları söyledi:

-İç mekanlarda kamaşmayı azaltıyor-

“Hem sağlıklı olması hem de estetik nedenlerle Paladyum Beytepe'de de cam yapıyı yercih ettik. Ancak kullanılacak cam konusu bizim için çok ama çok önemliydi. Titizlikle süren Paladyum Beytepe projemizde üzerinde en fazla çalıştığımız yapı elemanı cam oldu. Hem iklimlendirme hem de görünüm açısından diğer yapı elemanlarımıza olduğu gibi camda da en iyiye ulaşmak için yaptığımız çalışmada
Sunguard Neutral camda karar kıldık. Bu cam normal camlara göre yüzde 50 güneş kontrolü sağlamakla birlikte yazın soğutma giderlerinden de tasarruf elde ediyor.
Aynı şekilde kışın ısı yalıtımı konusunda da yüzde yüze kadar tasarruf sağlıyor. Yüzde 60’a kadar ışık geçirgenliği sağlayan cam, iç mekanlarda da kamaşmayı azaltıyor.”

-Sağlıklı iklimlendirme-

Ünal Pala, iklimlendirme konusunda daha önce dünya devi Daikin ile el sıkıştıklarını anımsatarak, "Cam tercihimizle de Paladyum Beytepe sakinlerine iklimlendirmede en iyi ortamı hazırlamış olduk. Paladyum Beytepe'den yana tercihlerini kullananlar aydınlık, ferah, kışın sıcak, yazın serin bir mekan bulacaklar. Aynı zamanda estetik görünümlü yapıları ile Ankara'nın en güzide mekanında yaşayacak olmanın ayrıcalığını yaşayacaklar" dedi.

-Paladyum Beytepe-

Uzaltaş AŞ’nin yürüttüğü, Başkent’in ilk çevreci konut kulesi olan Paladyum Beytepe 3 bloktan oluşuyor. A blokta butik iş merkezi, caddeye cepheli B blokta ise 110 metre yüksekliğinde 32 katlı konut kulesi yer alacak. 4 ve 5 katlı C blok ise alçak katlarda oturmak isteyenlere hitap edecek. Projede 110 daire, butik iş merkezinde ise 7 işyeri bulunacak.
 


Paylaş:

HABERLER