Rönesans Konut yeni projesi Sayfiye fiyatlar !

Rönesans Konut, İstanbul’daki ilk projesini şehrin yeni gelişen bölgelerinden Kartal’da hayata geçiriyor. Kartal - Yakacık’ta geliştirilen “Sayfiye”, birbiriyle bütünleşik 3 blokta toplam 276 konuttan oluşuyor. Metrekare fiyatları yaklaşık 3 bin TL olan Projede daire fiyatları ise 185 bin TL’den başlayacak.
Rönesans Konut yeni projesi Sayfiye fiyatlar !
Rönesans Konut, İstanbul’daki ilk projesi “Sayfiye”yi Kartal’da hayata geçirdi
 
Türkiye’nin en büyük müteahhitlik guruplarından Rönesans, alışveriş merkezleri, ofisler ve karma yapılar ile ticari gayrimenkul sektöründeki tecrübesini konut sektörüne taşıyor. Rönesans Holding bünyesinde faaliyet gösteren Rönesans Konut, İstanbul’daki ilk projesi “Sayfiye”yi, Anadolu yakasında Kartal’da inşa ediyor.
 
“Sayfiye” Projesi’nin lansmanı dolayısıyla 18 Nisan 2014, Cuma günü gerçekleştirilen basın toplantısına; Rönesans Holding Başkanı Sn. Erman Ilıcak, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İpek Ilıcak ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Sn. Işıl Dinçer katıldı.
 
İpek Ilıcak: “İnşaatta Türkiye’nin en büyük yüklencisiyiz”
Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak, toplantıda yaptığı konuşmasında holding, gayrimenkul yatırım ve inşaat iş kollarındaki faaliyetlerinden bahsederek, holding olarak 31 Aralık 2013 itibariyle toplam aktif büyüklüklerinin bir önceki yıla göre yüzde 76 artarak 12 milyar TL’ye; konsolide cironun ise yüzde 73 artışla 4.5 milyar TL’ye ulaştığını söyledi. Ilıcak, İnşaat Grubu’nun en köklü grupları olduğunu ve konsolide cirodaki payının da yüzde 92 civarında olduğunu belirterek, Türkiye’nin en büyük yüklenicisi olduklarını söyledi.  Ilıcak, aynı zamanda ENR tarafından yayınlanan “Dünyanın En Büyük Uluslararası Yüklenici Şirketleri” listesinde de 2013 yılında 64. sıraya yükseldiklerini belirtti.  Ilıcak, kısa vadede dünyanın ilk 20 müteahhitlik şirketi arasında yer almayı hedeflediklerinin altına çizdi. Ilıcak, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Bu hedefe yönelik olarak attığımız adımlardan biri, geçtiğimiz sene Avusturya merkezli “Hergiswill” firmasının satın alınmasıdır. Bu satın alım ile dünyanın en uzun tüneli olan ve Alp Dağları’nın altından geçerek İsviçre’yi İtalya’ya bağlayan 57 kilometre uzunluğundaki Gotthard Tüneli inşaat projesinde yer aldık.”
 
Rönesans’ın 2001 yılında Türkiye’de gayrimenkul yatırımlarına başladığını hatırlatan Ilıcak, 13 yıllık gayrimenkul deneyimleriyle toplam kiralanabilir alan bazında Türkiye'nin önde gelen ticari gayrimenkul oyuncularından biri konumuna ulaştıklarını söyledi. Ilıcak, şunları söyledi:
 
“Optimum, Kozzy, Piazza markalı alışveriş merkezleri ile RönesansBiz markalı ofis projeleri de dahil olmak üzere kendi bünyemizde çok sayıda alışveriş merkezi, otel, ofis, özel okul, şehir hastaneleri ve konut projelerine imza attık. Türkiye’de halihazırda yatırımı tamamlanmış 10 adet AVM, 1 adet ofis
projesi ve 1 adet otel; Rusya’da ise tamamlanmış 2 AVM, 7 ofis ve 1 otel projesi bulunmaktadır.  Aynı zamanda her iki ülkede devam eden veya geliştirilen çok sayıda yeni projemiz mevcut. Geliştirme süreçleri devam eden 8 ticari gayrimenkul projesi ve 4 proje arsası olmak üzere toplam 25 gayrimenkul ile büyümeye devam ediyoruz.” 
 
Rönesans Gayrimenkul olarak 2013 yıl sonu itibariyle aktif büyüklüklerinin 7 milyar TL’ye ulaştığını söyleyen Ilıcak, “Tamamlanmış ve geliştirilmekte olan projelerimiz dikkate alındığında AVM’de 800 bin metrekare, ofis projelerinde 200 bin metrekare kiralanabilir alan büyüklüğü ile en büyük özel yerli gayrimenkul geliştiricisi olduğumuzu söyleyebilirim” dedi.
 
Rusya dahil konut projelerinin toplam değeri 1.5 milyar dolar
Rönesans Gayrimenkul’ün uzun yıllara dayanan tecrübesini konut sektörüne taşıyarak, Rönesans Konut’u kurduklarına dikkat çeken Ilıcak, konut sektöründe de iddialı olduklarını vurguladı. Ilıcak, “Rusya portföyümüzle birlikte tamamlanmış ve devam etmekte olan konut projelerimizin toplam değeri  1.5 milyar dolara ulaştı” dedi.
 
Türkiye’de Ankara’nın en seçkin projelerinden biri olan, “Rönesans Neva Konakları” ile Ankara konut sektörüne “Doğada Yeniden Doğuş” konseptini getirdiklerini anlatan Ilıcak, Rusya’nın 3 farklı metropolünde yaklaşık 140 bin metrekarelik alanda inşa projesi geliştirdiklerini söyledi. Ilıcak, “Hedeflerimiz doğrultusunda Rönesans Konut olarak, sadece yükselen değil, yükselme potansiyeli olan bölgeleri de en iyi şekilde değerlendirmeyi planlıyoruz. Bu çerçevede Kartal projesinin yanı sıra, Maltepe, İzmir/Konak İzmir/Turan gibi geliştirmekte olduğumuz projeler mevcut. Uluslararası yatırımcılar ve ortaklarla geliştirdiğimiz önemli inşaat projelerindeki tecrübemizi, Sayfiye projemize de  yansıtacak olmanın mutluluğunuz yaşıyoruz” diye konuştu.
 
Rönesans Konut’un İstanbul’daki ilk projesi Kartal’da
Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Işıl Dinçer, kaliteli, sosyal nitelikli ve sürdürülebilir konutlar üretme hedefiyle yola çıktıklarını ve İstanbul’daki ilk projelerinin de Kartal’da yer aldığına dikkat çekerek, şunları söyledi:
 
“Kartal sizlerin de bildiği üzere şehrin gelişen bir bölgesi olarak değerini her geçen gün artırmayı sürdürüyor. Biz de İstanbul’un eski sayfiyesinde, Aydos Ormanı’nın yanı başında, bir tarafı yemyeşil orman bir tarafı ise zemin kattan itibaren kapanmayacak Adalar manzarasına sahip “Sayfiye” projemizle bölgeyi farklı bir imza atıyoruz. Bugün, İstanbul’un eski sayfiyesi Kartal’da, sayfiye hayatına uygun sosyal olanakların düşünüldüğü, geniş balkonları ve terasları ile Adalar manzarasının keyfini yaşatacak şekilde planladığımız projemizi sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”
 
Sayfiye, sakinlerine “sayfiye tadında bir hayat” sunuyor. Burada yaşamanın keyfi, huzuru ve doğal konumundan gelen özellikleri yaşayanlara “rahat bir hayat” vadediyor. İstanbul’un balkonu olarak da bilinen bölgede yer alan Sayfiye, Aydos Ormanı’na yürüme mesafesinde yükseliyor.
 
Sayfiye’nin tüm dairelerinde isteyenlere orman, isteyenlere deniz manzarası sunuyoruz. Manzara keyfini pencerelere bağımlı olmaktan çıkararak geniş balkonlar, teraslar ve kat bahçeleri ile açık alana taşıyoruz.  Zemin kattan itibaren sizi karşılayan deniz manzarası, ormanın içinde yürüyüş ayrıcalığı Sayfiye hayatında sunulan standartlardan sadece birkaçı...
Projenin bulunduğu lokasyon itibariyle de avantajlı bir konuma sahip olduğunu belirten Dinçer, “TEM-E5 bağlantı yolu üzerinden Projemize direkt erişilebilme kolaylığı ile ile rahat bir ulaşım imkanı sunulmakta. Bununla birlikte Sayfiye bulunduğu konum itibariyle, E-5 ve Kartal Metro istasyonuna 3 km, TEM’e ise 4 km uzaklıkta. Özel araçla ulaşımın yanısıra toplu taşıma ile de ulaşım rahatlığına sahip” dedi.
 
Proje hakkında detaylı bilgileri aktaran Dinçer, Sayfiye’nin birbiriyle bütünleşik 3 blok olmak üzere 276 konuttan oluştuğunu söyledi. Dinçer, “Sayfiye’de konumunun avantajıyla hem doğayla iç içe bir hayat, hem de düzenlediğimiz geniş peyzaj alanlarıyla sakinlerine keyifli bir yaşam sunacağız” dedi.
 
Sayfiye’de dairelerin metrekare fiyatı 3 bin TL’den başlıyor
Sayfiye’de dairelerin ortalama metrekare fiyatları yaklaşık 3.000 TL’den başlıyor. Daire fiyatları ise 1+1’ler 185 bin TL’den başlarken, 3+1’lerin ise maksimum satış fiyatı 595 bin olacak. Dinçer, yüzde 1 KDV fırsatıyla satışa sunulan dairelerin, lansman için başlangıçta yüzde 5 peşinat kampanyasıyla satışa sunulduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
“Ödeme planı yüzde 5 peşin, yüzde 5 Eylül 2014, yüzde 5 Mart 2015 ve yüzde 10’luk bölümü ise teslimde ödenecek şekilde planlandı. Toplam yüzde 25’lik bu ödemenin haricinde müşterilerimiz anlaşmalı bankalarımızdan konut kredisi kullanabilecekler. Bunların yanı sıra projemiz teslim süresi ile de farklılık yaratarak, 18 ay gibi kısa bir zamanda teslim edilecek. Sayfiye’de daire sahipleri Aralık 2015 itibariyle dairelerini teslim alabilecekler.”
Dinçer, son olarak projenin toplam değerinin 75 milyon USD olduğunu belirtti.
 
Sayfiye’de sayfiye tadında yaşam
Sayfiye hayatında olduğu gibi geniş balkonların, terasların, kat bahçelerinin yer aldığı Projede, farklı daire seçeneklerinden oluşan tercih imkanları sunuluyor. Bahçeli 1+1, bahçeli dubleks, kat bahçeli dubleks, teraslı 2+1, teraslı 3+1 gibi geniş daire seçeneklerinin bulunduğu Sayfiye’de, 1+1’den 3+1’e kadar 68 ile 186 m2 arasında farklı tip ve büyüklükte daireler yer alıyor.
 
Hem Adalar hem de orman manzarasının keyfini doyasıya sunmak üzere, Sayfiye’de bazı dairelerde 10 m2 büyüklüğe varan geniş balkonlar bulunuyor. Teraslar ise 20 m2’den başlayıp 70 m2’ye kadar çeşitlilik gösteriyor.
 
Yaklaşık 14 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen Sayfiye’nin 8 bin 500 metrekare yeşil alanı, bin 500 metrekare ise sosyal tesis alanı bulunuyor. Projenin toplam inşaat alanı ise yaklaşık 50 bin metrekare.
 
Yazın açılabilir kapalı havuzun bulunduğu sosyal tesiste, sauna, fitness, yoga, pilates odaları; basketbol, voleybol ve tenis oynanabilen çok amaçlı saha, sinema salonu, çardaklar, yürüyüş alanları, koşu parkurları ve çocuk oyun alanları gibi geniş sosyal imkanlar, Sayfiye’yi bölgedeki diğer projelerden ayıran özellikler olarak öne çıkıyor.
 
Çok seçenekli daire büyüklükleri ile bazı daire tiplerinde mutfaklarda yer alan kiler alanları, çamaşır odaları, kullanıcılara özel tahsisli depo alanları ise daire sahiplerine sunulan önemli avantajlar olarak yer alıyor.

Paylaş:

HABERLER