Sinpaş GYO Ankara'ya 400 milyon dolar yatıracak

Sinpaş GYO, Ankara’daki ‘İnceklife’ projesinin tanıtımını yaptı. 100 milyon TL’lik yatırımla hayata geçen projede 548 konut yer alıyor. Daire fiyatları 266 bin ila 2.2 milyon TL arasında değişiyor.
Sinpaş GYO Ankara'ya 400 milyon dolar yatıracak

 

Anadolu’ya en fazla gayrimenkul yatırımı yapan şirket olan Sinpaş GYO, Ankara’da hayata geçirdiği ‘İnceklife’ projesinin lansmanını sanatçı Erol Evgin’in katılımıyla gerçekleştirdi.
100 milyon liralık yatırım bedeli olan ve Ankara’nın en büyük ikinci projesi olma özelliğini taşıyan İnceklife, 548 konuttan oluşuyor. Daire fiyatlarının 266 bin TL ile 2 milyon 200 bin TL arasında değiştiği projenin satışa çıktığı Nisan 2012’den bu yana yüzde 60’ı satıldı. İnceklife dışında Ankara’da Çankaya ve Gaizosmanpaşa’da da konut projelerinin olduğunu söyleyen Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik “Ankara’daki proje tanıtımlarımızı Erol Evgin ile yapıyoruz. Büyük ilgi gördük. Kendisi de zaten çok sıcakkanlı bir insan. Önümüzdeki 3 yıl içinde Ankara’ya 400 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi.
 
Suriye konusu satışları etkiledi
 
Suriye’de yaşanan olaylar nedeniyle yatırımcının biraz daha temkinli davrandığını söyleyen Çelik, şöyle devam etti: “Genel ekonomi böyle bir şey; bir belirsizlik, bir tereddüt oluştuğu anda yatırımcı veya para harcayacak insan biraz kendini kenara çekiyor. Ne yapıyor? Şu belirsizlik bir ortadan kalksın, ondan sonra güvendeysem paramı harcayayım veya yatırım yapayım veya elbise alayım veya ev alayım veya araba alayım diyor. Suriye meselesi patladı, patladıktan sonra yavaş yavaş ofislerdeki gelişler azalmaya başladı. Ama böyle ortamlardan biz faydalandık. Nasıl faydalandık, işler kötü gitmeye başlayınca. Bu sektör güven esasına dayalı bir sektör. Yani insanlar daha arazideyken, hafriyattayken geliyor maketten para veriyor, ev alıyor. Güven ortamı olduğu zaman müşteri ben bu firmaya gideceğim, paramı vereceğim ama sonunda da evimi teslim alacağım.  O zaman seçici olmaya başlıyor. Daha marka, daha geçmişi olan, daha köklü firmalardan geliyor daha kolay alıyor. Diğer firmalar biraz daha tereddütlü gidiyor.”

Paylaş:

HABERLER