İNCEK LİFE

Projeyi Takip Et
Alacaatlı Caddesi No: 1248 Incek Yenimahalle / Ankara
Konut Sayısı : 548
Konut Seçenekleri : 1+1,2+1,3+1,4+1
Metrekare Aralığı : 75-452
Teslim Tarihi : 2014-08-01
Fiyat Aralığı : 290.000 - 2.200.000
SİNPAŞ GYOSİNPAŞ GYO PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Sinpaş GYO İncek Life, bir döneme damgasını vurmuş Cumhuriyet Dönemi Türk mimarisinden ve Ankara’nın kişilik sahibi özgün konut yapılaşması olan Ankara evinden esinlenerek modern mimarinin çok özel peyzaj yaklaşımı ile yorumlanmasıyla tasarlanmıştır. 

 
5 farklı tip blok ve 2 farklı tip villa seçeneğiyle Sinpaş GYO İncek Life, zengin bir yaşam yelpazesi sunuyor. Çocukların özgürce oynayabildiği, anne-babaların keyifle vakit geçirebildiği, gençlerin spor ve sosyal alanlarda kendilerini geliştirebildiği bu özel proje, kendine özgü mahalle yapısı ve zengin sosyal yaşamıyla Ankara’ya geleceği şimdiden sunuyor.
 
 
Ankara’yı yepyeni bir hayata taşıyacak Sinpaş GYO İncek Life'ı, yeşil ve mavinin dengesinden ilham alarak tasarladık. Mavisiyle hayatınıza dinginlik, yeşiliyle huzur getirecek bu özel proje; şehrin stresinden tamamen uzak, gölün kenarında doğayla iç içe bir yaşam sunuyor. 
 
Özellikle Ankara’nın sert kış koşullarına uygun olarak ve kar şartları dikkate alınarak seçilen kırmızı çiçekli at kestanesi, mavi ladin ve dişbudak, gerek yaprakları gerek kaligrafileri gerekse etkili sonbahar renklenmeleri ile dikkat çekicidir.Projede kullanılan diğer peyzaj öğeleri arasında piramit gürgen, sığla, lale ağacı, alıç, gülhatmi, söğüt, ılgın, çınar, meşe, gül gibi birçok farklı türde bitki çeşidi yer almaktadır. 
 
Peyzaj alanında sizi neler bekliyor?
TROPİK BAHÇE – KAFE
Palmiye ağaçlarıyla örtülü tropikal iklimlerde bulunan bitki türlerine ve kuşlara da ev sahipliği yapabilecek özel tasarımlı kapalı bir kış bahçesidir. İçinde ayrıca kafe bulunacaktır. 
 
AKDENİZ BAHÇE
İçinde meyve ağaçlarının bulunacağı Akdeniz bitki örtüsünden örnekler barındıran özel tasarımlı kapalı bir kış bahçesidir. 
 
BOTANİK BAHÇE
İçinde çiçekli ve kokulu özel bitki çeşitlerinin yetiştirilebileceği özel tasarımlı bir kış bahçesidir. 
 
GEZİNTİ GÖLETİ - SANDALLA GEZİNTİ
Sandalla gezintiye özel, içinde adaları barındıran ve iskelesi olan gölet alanıdır. 
 
DİNLENME VE SEYİR ALANLARI
Site alanının farklı noktalarında bitkilerle çevrili ve yansıma havuzlarını barındıran özel alanlardır. Kitap okuyup çevredeki doğal bitki örtüsünün keyfine varılabileceği manzaraya sahip seyir ve dinlenme alanlarıdır. 9 Bölgede tanımlanmaktadır. 
 
DUYU PARKI
İşitme duyusuna yönelik müzik, fıskıye, eko, dokunma duyusunu uyandıran saman, kum, çakıl gibi farklı malzemeden yürüyüş yolları, koklama duyusu için koku yayan bitkiler, görme duyusunu harekete geçiren rengarenk çiçekler ve tat duyusu için meyve ağaçlarının yer aldığı özel park alanıdır. 
 
YEŞİL MEYDAN
Çocuk ve gençlerin uçurtma uçurup minyatür kale futbol oynayabileceği açık alanda ağaçlarla çevrili doğal çim alandır. 
 
BOTANİK GÖL
Park alanının içinde, suyun doğasına uygun olarak tasarlanmış, kimyasal içermeyen ve kendi kendini temizleyen doğanın içinde yüzülebilir doğal bir su ortamıdır. 
 
PLAJ
Göl ile bütünleşik ve gölü kısmen çevreleyen, sırtını park alanının eşsiz doğasına vermiş plaj alanıdır. 
 
RENK BAHÇELERİ
Yılın farklı dönemlerinde renklenmeler gösterecek otsu, soğanlı ve çalı türü bitkilerden oluşan özel tasarımlı bahçelerdir. Mor, pembe, sarı, eflatun gibi renkli çiçeklerle doğanın pastel renklerini taşıyan özel tasarımlı çiçek bahçeleridir. 
 
KOKU VE ŞİFA BAHÇELERİ
Kekik, rosmarin, lavanta, adaçayı gibi şifalı ve kokulu bitkilerin bir arada sunulduğu sağlıklı yaşamdan ilham alan ve doğa unsurlarını maksimum düzeyde yansıtan özel bahçelerdir. 
 
Projedeki ağaç sayısı: ~ 6000*
Farklı bitki türleri adedi: ~ 60
*Projede bulunan çit çalıları, ağaççık ve ağaçlar dahildir. 
 
Yeşilin Tam Ortasında...
Şehrin Merkezine Yakın Konumda...
Tertemiz havası ve özel konumuyla Ankara’nın gelecek vaat eden yeni cazibe merkezi İncek, birçok sosyal yaşam merkezine yakın konumda bulunuyor.
 
Adeta bir vaha değerinde yüzülebilir biyolojik göleti, sayısız spor aktivitesi ve zengin bitki örtüsüyle tertemiz ve doğal bir ortamda keyifli bir yaşam vadediyor. Ayrıca çevre düzenlemesi ve peyzajında, engelli sakinlerin çoğu sosyal alandan rahatlıkla yararlanabilmesi düşünüldü. 
 
 
 
Aktivite alanlarında sizi neler bekliyor?
 
 
YOGA VE PİLATES ALANI
Doğanın içinde manzaraya hakim bir noktada ağaçlarla dolu park alanının ortasında topluca yoga ve pilates aktivitelerinin yapılabileceği, içinde Uzakdoğu esintilerini barındıran bitkiler ile çevrili doğal çim ile örtülü özel alandır. 
 
BİSİKLET-YÜRÜYÜŞ-KOŞU PARKURU
Koşu, bisiklet ve yürüyüş yollarının ayrı ayrı tanımlanmış ve kullanıma özel zemin malzemeleriyle kaplanmış yaklaşık 850 m uzunluğunda bir parkurdur. 
 
TENİS KORTU
Çevresinde yeşil alana sahip park alanı içindeki tenis kortudur. 
 
GOLF PRATİK ALANI
Golf alanında kum, tepe ve su gibi doğal öğeleri içeren golf pratiği yapılabilecek doğal çim alandır. 
 
ADRENALİN ARENA
Yazın konser, tiyatro gibi açık hava etkinliklerinin yapılacağı, kışın ise buz pateni pisti olarak da kullanıma imkan veren ve bir seyir amfisinin olacağı performans alanıdır. 
 
KULÜP EVİ
İçinde bilardo ve masa tenisi gibi sporlar ile bilgisayar oyunlarının da oynanabileceği, TV’si ve kafe’si olan sosyalleşme alanıdır. 
 
OKSİJEN KULÜP
İçinde kapalı yüzme havuzunun da olacağı profesyonel bir grup tarafından işletilecek fitness, wellness, spa tesisidir. Yaklaşık 2700 metrekaredir. 
Proje gelişim süreci devam eden bu tesisin içinde bulunması planlanan birimler: 
 
SPA Alanı
Hamam, Sauna ve Buhar Odaları
Çocuk Kulübü
Fitness Alanı
Stüdyolar
Yarı olimpik kapalı havuz
Squash salonu
Basketbol alanı
 
 
MACERA PARKI
İçinde tırmanma parkuru, ağaç evler ve oyun mağaralarını barındıran özel alandır. 
 
Ağaç Evler : Ağaçların arasında ahşaptan yapılmış oyun evleridir.
Oyun Mağraları: Doğal çim alanının içerisine gizlenmiş oyun alanlarıdır.
Tırmanma Parkuru: Farklı yaş gruplarına özel tırmanma pratik alanlarıdır.
 
 
ÇOCUK OYUN ALANLARI
Salıncak, kaydırak ve tahteravalli gibi çocuk oyun elemanlarının yer alacağı alanlardır. 
 
ATÖLYE İNCEK
İçinde kafe’si olan, çocukların bakımına ve farklı türde aktivitelere ev sahipliği yapabilecek atölyeye sahip alandır. Önünde peyzaj alanına sahip oturma terası bulunmaktadır. 
 
PİKNİK-BARBEKÜ ALANI
Site sakinlerinin aileleriyle ve misafirleriyle açık alanda ağaçların altında mangal keyfini yaşayabilecekleri özel bir alandır. 
 
ALIŞVERİŞ
Sinpaş GYO İncek Life’ta bulunan kuaför, market ve eczane gibi çeşitli dükkanlarda günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sinpaş GYO İncek Life,benzersiz mimari konseptinin yanında sosyal yaşamı ve alışveriş zenginliği ile hayatınızı keyifle yaşamanızı sağlayacak. 
 
EĞİTİM
Sinpaş GYO’nun Bosphorus City, Bursa Modern projelerinde olduğu gibi İncek Life projesinin de yanıbaşında kaliteli ve seçkin eğitimin ön planda tutulduğu Bahçeşehir Kolejleri bulunacaktır. Bahçeşehir Eğitim Kurumları’nın "Eğitimde Önce Kalite" yaklaşımı ile öğrenciler, "kaliteli bir yaşama" yenilikçi, çözümleyici, bireysel yetenekleri geliştirici eğitim ve öğretim sürecinde hazırlanırlar. 

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomankarayenimahalle-incekyeni-konut-projelerisinpas-gyo-incek-life): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451