WİND ANKARA

Projeyi Takip Et
Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Park Caddesi. No:2 Yenimahalle / Ankara
Konut Sayısı : 33
Konut Seçenekleri : 5+2 , 6+2
Metrekare Aralığı : 295 m2 - 462 m2
Teslim Tarihi : Aralık 2017
Fiyat Aralığı : 3 milyon 250 bin TL-6 milyon 450 bin TL
TAHA İNŞAATTAHA İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Wind Ankara projesi Ankara’nın son dönemde yoğunlukla tercih edilen ve üst düzey gelir grubuna yönelik şekilde yapılaşan Çayyolu bölgesinde, bölgenin merkezi olarak adlandırılabilecek Park Caddesi üzerinde yer almaktadır. Başlangıçtan itibaren, projenin ana fikri olarak sadece konumuyla değil, barındırdığı tüm öğeler ile bulunduğu alan içerisinde farklı bir proje elde etme tavrı hedeflenmiştir. Topoğrafya anlamında oldukça rahat bir bölgede konumlanması sebebiyle arazi içerisindeki tüm yapılar merkezde yer alan, yeşilin ön plandan tutulduğu, ortak kullanım alanlarını aynı ölçüde hissedebilmektedir. Bununla birlikte, motorlu araç trafiğinin arazi içerisinden bağımsız hale getirilmesi ile tüm alan nitelikli yeşil kurgusunu ve sakinliğini koruyacak şekilde, yaya kullanımına bırakılmıştır. Araçlar ise yer altında, mümkün olan en rahat hareket şekli ile konumlandırılmıştır.

Yapılaşmanın net şekilde tarif edildiği bir planlamaya sahip alana bir adet orta-yüksek katlı konut bloğu ile on dört adet, birbirine eş müstakil konut yapısı yerleştirilmiştir. Kule, yerleşimi ve açısı itibari ile güneye bakan ve yılın tüm aylarında ışık alan, aynı zamanda villa grubu ile ortak yeşil alana gölge yaratmayacak şekilde konumlandırılmıştır. Nadiren uygulanan bir konut üretim biçimi olarak her katta tek daire bulunacak şekilde planlanan yapısı ile bölge içerisinde de eşi bulunmayan bir tipoloji elde etmek hedeflenmiştir. Böylelikle her bir daire dört cephesi ile arazinin panoramik manzarasına hakim hale getirilmiştir.

Oda sayısı ve büyüklüğü gibi nicelik anlamındaki yeterliliklerin baştan sağlandığını öngörerek ve projeyi bir adım ileriye taşıyarak, nitelik anlamında da kullanıcıların konforunu sağlayacak her türlü unsur, mimari ve iç mimari anlamda projeye entegre edilmiştir. Tek katlı daireler, geniş yönden ortak alana hâkim manzaraya açılan salonu, kendi içinde ayrı bir yaşam alanı barındıran mutfağı, tümü özel banyoya sahip yatak odaları ve servis alanları ile eksiksiz bir konut planı olarak ortaya konulmuştur.

Müstakil konutlar ise ortak alana bakan cepheleri ile her konutun kendisine ait olan sakin bahçeleri arasında tamamen geçirgen ve derinlikli şekilde planlanmıştır. Hacim, ışık, derinlik gibi kavramları yorumlayan ve tüm mekânların ihtiyaca yönelik olarak, ayrı ayrı düşünülerek düzenlendiği bir yapıya sahiptir. Bodrum katında yer alan dinlenme alanları, zemin katında bulunan geçirgen ve derinlikli yaşam alanları ve tüm araziye hâkim, özel teraslı ebeveyn süiti ile benzersiz bir konut deneyimi hedeflenmiştir.

Wind Ankara, mükemmellikle donatılmış ve huzur dolu bir yaşam için hazırlanmış göz kamaştıran halini alarak; kendi dünyanı bul bakış açısı içinde yepyeni bir yaşam vaat ediyor.

Dış Resimler

İç Resimler

Kat Planları

WİND ANKARA İle İlgili Haberler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomyeni-konutwind-ankara-fiyatlari-nerede-teslim-tarihi-kat-planlari-resimleri): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451