Tema İstanbul CNR Emlak 2013'te ilgi odağı oldu

Tema İSTANBUL başarılarını, Emlak 2013 Fuarı’na da taşıdı
Tema İstanbul CNR Emlak 2013'te ilgi odağı oldu

Türkiye’nin mega karma projesi Tema İSTANBUL, ilk kez katıldığı Emlak 2013 Fuarı’nda da ilgi odağı oluyor. Emlak 2013 Fuarı’nın en büyükleri arasında yer alan ve tek proje tanıtımı ile öne çıkan Tema İSTANBUL standı, fuar girişinde karşıladığı ziyaretçilerin adeta akınına uğruyor.

İnşaat sektörünün önde gelen kurumları MESA, ARTAŞ, ÖZTAŞ VE KANTUR-AKDAŞ Ortaklığıyla hayata geçirilen Türkiye gayrimenkul sektörünün en büyük projesi Tema İSTANBUL, EMLAK 2013 - Konut, İşyeri Satın alma, Kiralama ve Finansman Fuarı'nda ilk defa görücüye çıktı. Henüz yapım aşamasındayken bile gerçekleştirdiği birçok ‘ilk’ ve ‘en’ler ile vaat ettiği değişim ve dönüşümün işaretlerini veren ve yoğun talep gören Tema İSTANBUL, Türkiye gayrimenkul sektörünün en önemli platformlarından Emlak 2013’ün daha ilk gününde, fuarın ilgi odağına oturdu.

Tema İSTANBUL standı fuar ziyaretçilerini karşılayacak

Tema İSTANBUL standı; 5-8 Aralık 2013 tarihleri arasında Yeşilköy’deki CNR Expo Fuar Merkezi’nde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut GYO ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü desteği ile düzenlenen Emlak 2013’ün girişinde yer alarak, fuar ziyaretçilerini karşılıyor. Yalın ancak etkileyici tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan Tema İSTANBUL standı, fuarın en büyük alanlardan birine sahip olması ve sadece tek projenin tanıtılmasıyla da öne çıkıyor. Tema İSTANBUL standında, Emlak 2013 Fuarı’na özel sunulan çok önemli avantajlar da ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor

Tema İSTANBUL üst yönetimi de, Emlak 2013’te ziyaretçileri karşıladı

Tema İSTANBUL üst yönetimi de, bu önemli buluşmanın ilk gününde ev sahipliği yaptılar. Ortak Girişimi oluşturan; MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, ARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, KANTUR-AKDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur ve Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan, Emlak 2013’te Tema İSTANBUL standında ziyaretçilerle yakından ilgilendiler.

Erhan Boysanoğlu; “Tema İSTANBUL’a yoğun ilgi şaşırtıcı değil, olağan”

Fuar ziyaretçilerinin Tema İSTANBUL’a gösterdiği yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Aslında Tema İSTANBUL, daha henüz planlama aşamasında büyük ilgi ve talep gördü. Bugün olduğu gibi henüz hazırlık aşamasının ilk günlerinden bu yana bölgesinin sembol projesi oldu, sektörde referans noktası olarak gösterildi. Tüm bu ilgi ve beğeninin yarattığı yoğun talep, Tema İSTANBUL’a lansman öncesi satışlarda yaklaşık 1.000 konutluk rekor bir rakam getirdi. Satışa çıktığımız süreçte, satış ofisimize aylık ortalama 1.000’den fazla ziyaretçimiz geliyor. Hafta sonları daha da yoğunlaşan bu ilgi sebebi ile satış ofisimizde Qmatic ile hizmet veriyoruz” dedi. Bu yoğun talebin, sert rekabetin yaşandığı pazarda Tema İSTANBUL’da herhangi bir kampanya olmadığı halde, sürekli ve düzenli bir şekilde devam ettiğine de dikkat çeken Erhan Boysanoğlu; Emlak 2013’te karşılaşılan yoğun ilginin aslında şaşırtıcı olmadığını, projenin tüm açılardan yakaladığı kümülatif başarının bu platformdaki yansıması olduğunu belirtti.

Ali KANTUR, “Referans proje Tema İSTANBUL’u tercih edin”

Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’un, yakınında ya da uzağında diğer birçok başka proje tarafından dahi referans noktası olarak gösterildiğini belirten KANTUR-AKDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur da, “Tema İSTANBUL, her açıdan başarılı ve doğru bir yatırım olduğunu kanıtlayan bir proje. Öncelikle Tema İSTANBUL’u hayata geçiren Ortak Girişim Grubu; MESA, ARTAŞ, ÖZTAŞ, KANTUR-AKDAŞ gibi alanlarında çok güçlü ve öncü kuruluşlardan oluşuyor. Bu önemli güç birliği; konutun yanı sıra farklı Alışveriş Konsepti, Ticari ve Sosyal Etkinlik Alanları ve Türkiye’nin ilk gerçek anlamda Temalı Eğlence Parkı’nı barındıran Tema İSTANBUL’u yarattı. Türkiye’nin mega projesi Tema İSTANBUL, sadece bulunduğu bölgenin kaderini değiştirmekle kalmayacak, ulusal ve uluslararası arenada Türkiye’nin sembol projesi olacak” diyerek, konut almayı planlayanlara; “Tema İSTANBUL’un yakınından değil, kendisinden ev alın” çağrısında bulundu.

Mesut Arslan; “Kazandıran projemize yatırım için gelenler, yaşamak için ev alıyor”

Tema İSTANBUL’un eşsiz donatılarıyla, Türkiye’de bugüne dek inşa edilmiş gayrimenkul projelerinden çok farklı ve özgün bir yere sahip olduğunu belirten Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan da; “1 milyon 500 bin metrekarelik devasa bir arazi üzerine kurulan Tema İSTANBUL, master plana sahip ilk ve en büyük özel sektör projesi konumunda. Henüz hazırlık ve yapım aşamasındayken dahi birçok açıdan literatüre geçti. Her açıdan çok değerli, benzersiz bir proje. Bu nedenle Tema İSTANBUL’un, gayrimenkul sektörünün vitrinine ilk kez çıktığı Emlak 2013’te büyük ilgi ile karşılanması da bunun bir kanıtı” dedi. Tema İSTANBUL konutlarının, yaşam fırsatlarının yanı sıra sunduğu önemli değer kazanımına da dikkat çeken Mesut Arslan, “Tema İSTANBUL, yaşam için olduğu kadar, yatırım için de önemli fırsatlar sunuyor. Henüz bugüne kadar geçen kısa sürede %10’un üzerinde bir değer yaratan Tema İSTANBUL, ‘kazandıran’ bir proje olmayı da hedefliyor. Tema İSTANBUL’un, yapım aşamasında dahi, bugünkü 3.450 TL’lik ortalama metrekare fiyatı üzerinden en az %35-40’lık bir değer kazanacağı öngörülüyor” dedi. Arslan, görünen bu değer kazancına karşın, ‘yatırım’ amacıyla gelen birçok müşterinin, Tema İSTANBUL’daki eşsiz olanaklarını inceledikten sonra ‘yaşam’ için ev aldıklarını da sözlerine ekledi. Tema İSTANBUL şantiyesinin adeta bir ‘konut üretim fabrikası’ gibi çalıştığını belirten Mesut Arslan, “Tema İSTANBUL konut bölgesi hafriyat çalışmaları da rekor kırdı. Günde 1.500 kamyon, hafriyat için çalıştı. Tema İSTANBUL şantiyesinin günlük üretim kapasitesi 14 dairelik bir apartmanın kaba inşaatına denk geliyor. Diğer bir deyişle Tema İSTANBUL şantiyesinde, her gün 5 adet tamamen bitmiş - anahtar teslim daire üretimi gerçekleştiriyor” açıklamasında bulundu.

Tema İSTANBUL standında fuara özel çok önemli avantajlar sunuluyor

Emlak 2013 Fuarı’nda Tema İSTANBUL standını ziyaret edenleri, konut kredisi faizlerinde indirimler de bekliyor. Tema İSTANBUL standında kısa bir form dolduran ziyaretçiler, çok önemli ödeme avantajlarına kavuşuyor. Tema İSTANBUL ziyaretçileri, formun kendilerinde kalacak kısmı ile Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası şubelerine giderek, kullanacakları konut kredilerinde önemli değerlere varan faiz indirimleri alacaklar.                                                                                                                                                                             

Ziyaretçilerinin %41’i kaparo bırakıyor, müşterilerin %27’si tamamını peşin ödüyor

Tema İSTANBUL’da, ziyaretçi sayısına oranla gerçekleştirilen satış rakamları da oldukça yüksek. Tema İSTANBUL’un Satış Ofisine gelen her 100 kişiden 41’i, kaparo vererek daire tercihini yapıyor, satış için ilk adımı atıyor. Herhangi bir kampanyanın bulunmadığı Tema İSTANBUL konutlarında, %25 peşinat ve anlaşmalı bankalar üzerinden %75 konut kredisi ile satış gerçekleştiriliyor. Buna karşın Tema İSTANBUL’da, peşin satışlar da yine sektör ortalamalarının üzerinde gerçekleşiyor. Tema İSTANBUL’dan konut satın alan 100 müşteriden 27’si, tamamı peşin ödeyerek ev sahibi oluyor.

Tema İSTANBUL başarılı satış grafiği ile parmak ısırtıyor

İnşaat sektörünün MESA, ARTAŞ-ÖZTAŞ VE KANTUR-AKDAŞ gibi çok önemli kurumlardan oluşan Ortak Girişim Grubu’nun imzasını taşıyan Türkiye’nin eşsiz projesi Tema İSTANBUL, başarılı ve istikrarlı satış grafiği ile de dikkatleri üzerine topluyor. Bugüne kadar 5 aylık süreçte toplam 2.457 konutun ön satışı gerçekleştirildi, bunların 1.520’si ise şimdiden netleşti. Toplam 16 bin kişiye çağdaş yaşam alanları ve binlerce kişiye de istihdam sağlayacak olan Tema İSTANBUL’un konut bölgesi, 600 milyon dolarlık yatırım değerine sahip. Tema İSTANBUL konut etabının inşa edildiği 330 bin m²’lik arazinin %84’ü ise yeşil alan olarak düzenleniyor.

Farklı konut alternatifleriyle ailelerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor

Tema İSTANBUL konut bölgesi, 3-12 kat arasında ve 18-30 kat arasında değişen alçak ve yüksek katlı bloklarda yer alan toplam 3.614 konuttan oluşuyor. Tema İSTANBUL’da, 1+1’den 4+1’e kadar farklı tipte ve 68 m² ile 195 m² arasında değişen büyüklüklerdeki zengin konut seçenekleri ile tüm ailelerin ihtiyaçları karşılanıyor. 3.000 m² büyüklüğünde Sosyal Tesis’in bulunduğu Tema İSTANBUL konutlarında; beş açık ve bir kapalı yüzme havuzu, fitness center, kapalı ve açık spor ve aktivite alanları, çok amaçlı spor sahası ve tenis kortları ile sosyal olanaklar da en üst seviyede yer alıyor. 285.500 m²’lik devasa bir yeşil alana sahip olan Tema İSTANBUL konutlarında, yaklaşık 6.000 araçlık kapalı ve 650 araçlık açık otopark da bulunuyor.

Eğlence Parkı, yılda 3 milyon ziyaretçi ağırlayacak

Karma kullanımı ve özgün donatılarıyla fark yaratan Tema İSTANBUL’da, dünya çapında bir Temalı Eğlence Parkı da yer alıyor. Benzerlerinin çok ötesinde, Türkiye’nin gerçek anlamda ilk Temalı Eğlence Parkı olacak proje, 400 bin metrekarelik büyüklüğü ile rekor bir alan üzerine, yaklaşık 400 milyon dolarlık bir yatırımla inşa edilecek. Kurgulanmış hikâyeleri, birbirinden farklı ve renkli temaları, heyecanlı aktiviteleri ile hayalle gerçeği buluşturacak olan Temalı Eğlence Parkı, her yaş grubundan tüm aile bireylerine hitap edecek. Temalı Eğlence Parkı’nda, yıllık ortalama 3 milyon yerli ve yabancı ziyaretçinin eğlenmesi bekleniyor.

Emlak 2013’te yerli ve yabancı binlerce ziyaretçi bekleniyor

Türkiye gayrimenkul sektörünün en önemli ulusal ve uluslararası tanıtım platformları arasında yer alan ve büyük bir ilgi ila başlayan Emlak 2013 - Konut, İşyeri Satın alma, Kiralama ve Finansman Fuarı’na; başta AB ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, BDT, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, İran, Irak, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün olmak üzere bir çok ülkeden binlerce ziyaretçinin ilgi göstermesi bekleniyor.


Paylaş:

HABERLER