Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

TOKİ, Ağustos’ta 252 Milyon Kazandı

Mülkiyetindeki konut, iş yeri ve arsaların satışını müzayede yoluyla gerçekleştiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ), Ağustos ayının ilk yarısında emlak pazarlama şirketi Turyap aracılığıyla düzenlediği açık artırmalarda 252 milyon lira kazandı.
Mail At
TOKİ, Ağustos’ta 252 Milyon Kazandı

Alıcılar arasındaki fiyat artırma yarışıyla taşınmazlar bir ay içinde değerleme raporlarının üzerinde satıldı. Arsa müzayedesinde 55 arsa 228 milyon 252 bin liraya satılırken; konut ve iş yeri müzayedesinde 93 taşınmaz 24 milyon 200 bin liradan işlem gördü.

Konut ve iş yeri müzayedesinde; Adana, Afyon, Çorum, Gaziantep, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Sivas ve Trabzon’da alıcıya sunulan konutların ve Karaman’daki AVM’de yer alan dükkanların tamamı iki saatte satıldı.

Uşak kentsel dönüşüm alanındaki dükkanlar açık artırmada

397 adet iş yerinin tanıtım ofisinin açılışı yapıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin Uşak Merkez 1. ve 2. etap kentsel yenileme alanında açık artırmaya sunulan 397 adet iş yerinin tanıtım ofisinin açılışı yapıldı.

Uşak Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile hayat bulan kentsel dönüşüm projesi alanında yer alan iş yerlerini alıcılarıyla buluşturacak tanıtım ve satış ofisinin açılışına Uşak Valisi Salim Demir, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Toplu Konut İdaresi Finansman Şube Müdürü Süleyman Sulak, Turyap Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar ve vatandaşlar katıldı.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ın yeni yaşam merkezinin inşa edildiğini belirtti. Cahan: ‘‘Sanayiden konut ve iş yerine dönen ilk kentsel dönüşüm projesi, devlet tarafından Uşak’a yapılmış en büyük yaşam merkezi olarak da ilk olma özelliği taşıyor.  Yeni bir yaşam ve ticaret merkezi kuruluyor. Uşak Belediyesi, Uşak Defterdarlığı ve kamu kuruluşlarının bir kısmı da burada yer alacak’’ dedi.

Yaklaşık 5000 kişinin ikamet edeceği yeni yaşam merkezinde ticari anlamda sirkülasyon yaşanacak. Giyim, gıda, hızlı tüketim malları satışı, büro mobilyaları, ofis, ev tekstili, beyaz eşya, ayakkabı, market, banka, sigorta, mimarlık büroları, fabrikaların iletişim ve operasyon merkezleri gibi ticaret ve iş kolları için 30 m2’den 472 m2’ye kadar iş yeri tercihleri sunulacak.

Uşak’ta 397 adet dükkan 24 Ağustos 2017 Perşembe günü saat 10:00’da Ramada Hotel-Uşak’ta satılacak. Muhammen bedeli 77 bin liradan başlayan dükkanlar %25 peşin, 120 ay vade ile açık artırmada olacak.

Açık artırmaya katılmak isteyenler müzayede tarihine kadar Halkbankası Uşak Şubesi’ne teminat yatıracak. Katılımcılar; iş yerleri m2’leri, konumları, başlangıç fiyatları ve diğer tüm koşullar hakkında ayrıntılı bilgilere www.turyap.com.tr üzerinden ulaşabilecek.

Proje alanında yer gösterme hizmeti verilecek. Müzayedeye katılmak isteyenler 0534 011 86 42 ve 0534 011 86 53 numaralı telefondan Turyap tanıtım ofisi ile iletişime geçerek 24 Ağustos’a kadar projeyi inceleyebilecek.

Depremden Korunmanın Tek Çaresi: Kensel Dönüşüm!

Türkiye’nin yaşadığı büyük felaketlerin başında gelen 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin 18’inci yıldönümünde, yapılardaki riskleri değerlendiren Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, “Türkiye’de halen 7 milyondan fazla riskli konumda yapı var.  Depremden Korunmanın Tek Çaresi: Kensel Dönüşüm!

Konutların yüzde 70’ten fazlası da risk taşıyor. Ayrıca yenilenmesi gereken 10 milyona yakın bina mevcut” dedi.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen acılar hala tazeliğini koruyor. Çürük ve denetimsiz yapılaşmanın doğurduğu faciaların başında gelen Marmara depremini, inşaat sektörünün 40 yıllık tecrübeli şirketi Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka değerlendirdi. Türk halkını depreme karşı bilinçli olmaya davet eden Okka, “17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıldönümünde, geride bıraktığımız büyük felaketin acısını bir kez daha içimizde yaşıyoruz. 18 yıl önce yaşanan facia aslında depreme karşı ne denli hazırlıksız olduğumuzu bizlere acı bir biçimde gösterdi” dedi.

Okka: “Daha çok yolumuz var”

Depremin değil çürük binaların zarar verdiğinin altını çizen Okka, “Deprem sonrası kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayan ülkemiz, geçen yıllar içinde büyük yol katetti. Ömrünü doldurmuş, deprem ve afetlere karşı dayanıksız binaların yıkılıp yerlerine sağlam ve yüksek teknoloji ürünü yeni binalar yapılması adına başlatılan kentsel dönüşüm hareketi Türkiye için bir dönüm noktası oldu.

Türkiye’de halen 7 milyondan fazla riskli konumda yapı var. Konutların yüzde 70’ten fazlası da risk taşıyor. Ayrıca yenilenmesi gereken 10 milyona yakın bina mevcut. Bu anlamda depreme karşı dayanıklı binalar yapmak için ortaya konan kentsel dönüşüm projelerini destekliyor ve Okkalar İnşaat olarak bu alanda çalışmalar yapmaktan gurur duyuyoruz. Şirket olarak ülkemize karşı görevimiz; depreme ve doğal afetlere karşı dayanıklı, kaliteli ve yüksek teknoloji ürünü yapılar ortaya koymaktır. 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin 18’inci yıldönümünde yitirdiğimiz 17 binden fazla canımızı bir kez daha rahmetle anıyor ve bir daha böylesine büyük bir acının yaşanmamasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

 


Greenist yüzde 12 indirim fırsatıyla çifte bayram yaşatacak

Bayrama kendi evinizde girin!Greenist yüzde 12 indirim fırsatıyla çifte bayram yaşatacak

İstanbul’un hızla gelişen ve her geçen gün daha da değerlenen Basın Ekspres-Güneşli bölgesinde yer alan Greenist, Kurban Bayramı sonuna kadar satış ofisine gelen müşterilerine yüzde 12 indirim fırsatı sunuyor. Greenist satış ofisi, Kurban Bayramı’nda ev sahibi olmak isteyenler için 31 Ağustos Perşembe ve 4 Eylül Pazartesi günleri de açık olacak.

Doğayla iç içe ve aynı zamanda şehrin merkezinde bir yaşamın kapılarını aralayan Greenist evleri, bayrama kendi evinizde girmeniz için yeni bir fırsat sunuyor. Şehirden uzaklaşmadan İstanbul’u ve 4 mevsimin en canlı renklerine uyanma keyfini bir arada sunan Greenist, Kurban Bayramı’na özel yüzde 12 indirim fırsatıyla yeni sahiplerini bekliyor. Üstelik Greenist satış ofisi, 31 Ağustos Perşembe ve 4 Eylül Pazartesi günleri de ev sahibi olmak isteyenleri ağırlayacak.

Şehirden izole edilmiş yaşam alanı ve tertemiz havasıyla bol oksijen ve huzura davet eden Greenist, 2800 metrekarelik sosyal alanda, ailenin tüm fertlerini her mevsim zengin aktivite seçenekleri ile buluşturuyor. 14 bin metrekare peyzaj alanı ve etrafını çevreleyen 80.000 metrekarelik Bahçelievler Semt Korusu ile bölgenin en yeşil projesi olan Greenist, ev sahibi olmak isteyenlere tatil köyü tadında bir yaşam vadediyor. Açık ve kapalı havuz, fitness salonu, pilates ve yoga odaları, sauna, buhar ve masaj odalarının yanı sıra çocukların özgürce eğlenebileceği oyun parkları, hobi odaları, özel çocuk kulübü, çok amaçlı spor sahası, bisiklet parkuru, okul servisi bekleme alanı ve Greenist’in 7/24 güvenlik ayrıcalığı ile hayat çok daha keyifli bir hale geliyor.

Greenist, sonbaharı yüzde 12 indirim fırsatıyla karşılıyor

14 bin metrekare peyzaj alanı ve etrafını çevreleyen 80.000 metrekarelik Bahçelievler Semt Korusu ile bölgenin en yeşil projesi olan Greenist’te daireler 77 metrekareden başlayıp 350 metrekareye kadar ulaşıyor. 2+1, 3+1, 4,5+1, 5+1 ve 5,5+1 geniş dubleks evlerin yanı sıra, 1+1 den 4,5+1’e, teras veya kat bahçeli daire seçenekleri bulunuyor. Bölgenin en geniş dairelerinin yer aldığı projede, Kurban Bayramı’na özel gerçekleştirilen yüzde 12 indirim kampanyasıyla dairelerin metrekare fiyatları 5.030 TL’den başlıyor. Bayram tatilinin sonuna kadar devam edecek olan kampanya, Greenist evlerinin konfor ve ayrıcalığını kolaylıkla erişilebilir kılıyor.


Kartal’da Royal Group hareketliliği devam ediyor...

Hızlı bir ivme yakalayan inşaat sektörü, 2017’in ikinci yarısında büyümesini sürdürüyor. Büyümenin kendini gösterdiği en hareketli bölge ise Anadolu Yakası’nın yeni cazibe merkezi Kartal. Kartal’da Royal Group hareketliliği devam ediyor...

Bu bölgenin en dikkat çeken projelerine imza atan Royal Group’ta ise satışlar hız kesmeden devam ediyor. Royal Garden Kartal Residence projesinde %70 satış oranına ulaşan firmanın farklı mimarisiyle dikkat çeken projesi Royal Marin Business Center’da ise satışların %75’i gerçekleşti.

Çağdaş mimari anlayışının önemli temsilcilerinden Royal Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli ile hem sektörü hem de Royal Group’un sektör içindeki konumu hakkında görüşlerini aktarıyor.

Türkiye inşaat sektörü hızlı bir yükselişte

Türkiye inşaat sektörünün son 15 yılda ciddi bir büyüme gösterdiği dile getiren Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli “İnşaat sektörü; canlı, hareketli ve likiditenin döndüğü bir sektör. Hatta bazı çevrelerde lokomotif sektör olarak da değerlendiriliyor. Özellikle büyük kentlerdeki kentsel dönüşüm hamleleri, inşaat sektörünün uzun bir süre canlı ve yüksek performansta devam edeceğine işaret ediyor. Biz de bu isabetli öngörüyle yapısal tedbirlerimizi alarak kendimizi geleceğe hazırlıyoruz. Sektörün; yakın, orta ve uzun vadedeki geleceğinin oldukça iyi olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Ekonominin lokomotifi inşaat sektörü!

Kendisine bağlı 200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratan inşaat sektörünün ekonomide itici güç olduğunu vurgulayan deneyimli iş adamı inşaat sektörünün giderek ivme kazandığını söyledi. Bu büyümenin hükümet politikaları ve uluslararası kredi kurumlarının kararlarının büyük ölçüde etkili olduğu ifade eden Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli, “Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için inşaat ekonomiyi domine eden bir sektördür.” İfadelerini kullandı.

Referandum sonrası sektör hareketlendi

Referandumun tüm sektörlerde olduğu gibi inşaat sektörünü de etkilediği söyleyen Tolga Çehreli “Ülkemizin içinden geçtiği siyasi çalkantılar elbette sektörümüzü etkiliyor. Referandum öncesinde bir durgunluk hakimdi. Fakat referandumdan sonra bu durgunluk bir nebze olsun hareketliliğe dönüştü. Ramazan ayında belli bir yavaşlama mevcut olsa da bayram sonrası için güzel ve olumlu sonuçlar yaşadığımızı söyleyebilirim.” dedi.

Yeni nesil bir mimari anlayışı geliyor

Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli değişen mimari anlayışı şu sözlerle ifade etti. “ Dünya hızlı bir dönüşüm evresi içinde. Bu dönüşümün gereği olarak yapılar değişiyor ve kalıplaşmış mimari anlayış yerle bir oluyor. Artık sınırların ötesinde ve kalıpların dışında bir mimari anlayışın egemenliği altındayız. Biz de tüm yapılarımızda bu felsefeyle ilerliyor ve ‘denenmemişi denemek’ için çalışıyoruz.”

Bir yaşam alanı değil bir yaşam tarzı vadediyoruz

Sınırların dışında mimari anlayışıyla fark yaratan Royal Group, Kartal ve çevresinde önemli projelere adını yazdırıyor. Birçok yönden rakiplerinden ayrılan ve Kartal’ın siluetini değiştirecek yapılara imzasını atan Royal Group’u bu kadar ayrıcalıklı kılan özelliği hayallerden ilham alması…  Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli bu konuyu şöyle açıklıyor. “Royal Group olarak farkımız, sadece iyi yapılar inşa etmek değil. Farkımız hayallerden ilham almak.  Siz hayaller kurarken biz o yapılardan ilham alarak yeni yaşam alanları inşa ediyoruz. Amacımız müşterilerimize sadece bir konut değil bir yaşam tarzı sunmak.”

Kartal’da çok önemli projelere imza attık

Son günlerde sıklıkla duyduğumuz ‘Kartal’ın silüeti Royal Group ile değişiyor.’ cümlesiyle adından söz ettiren projelere imza atan Royal Group tamamlanan projeler dışında 2 yeni projeyle daha geliyor. Tüm projeleri şu cümlerlere özetleyen Tolga çehreli bu konuda iddialı olduklarının da altını çiziyor. “Royal Garden Kartal projesiyle mutluluğu yeniden tanımlarken, Sky Blue Residence ile sizi ayrıcalıklı bir dünyanın kapısını aralamaya davet ediyoruz. Denenmemişi denemek ve kalıplardan sıyrılmak felsefesinin rehberlik ettiği yolculuğumuzda ise Royal Marin ile iş dünyasının dümenini Kartal’a çeviriyoruz.”

www.royalgroup.com.tr


Nef Vizyon Atölyesi ile Mahalleler Nefes Alacak

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ve Kentsel Strateji Kurucusu A. Faruk Göksu tarafından hayata geçirilen “Vizyon Atölyesi” kapsamında, 17 Ağustos Büyük Marmara Depremi’ne özel bir program geliştirildi. Nef Vizyon Atölyesi ile Mahalleler Nefes Alacak

Depremin 18’inci yıldönümünde geliştirilen “Kentsel Bulmaca” ile  mahallelerde park, kültür ve ibadet merkezleri gibi kamusal alanlar yaratılması hedefleniyor.

Kentlerin geleceğini kurgulamak amacıyla kurulan Vizyon Atölyesi; ‘vizyon’, ‘tasarım’ ve ‘sosyal etki’ temalarına ilave olarak, 2017 yılında odaklanılan ‘kamusal alan’ teması ile 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 18’inci yılında “Kentsel Bulmaca” programını kamuoyu ile paylaşıyor.

Yapı ve yaşam riski bulunan mahallelerde kamusal alan yaratmak ve artırmak amacıyla geliştirilen “Kentsel Bulmaca” programı, başta açık alan ve park olmak üzere kültür, sağlık ve ibadet alanlarının yaratılmasını amaçlıyor.

4 Mahalle 4 Öneri

“Kentsel Bulmaca” programı için Sultangazi, Küçükçekmece, Kartal ve Bahçelievler ilçelerinden 1kmx1km’lik yani 100 ha’lık çerçeve içinde, kamusal alan yaratma kapasitesi test edilerek kamusal alan ve  yapıların yeniden dağılımı için planlar hazırlandı.  

Üniversiteler, belediyeler, planlama ve tasarım ofisleri ile mahallelilerden oluşan katılımcılar, maket üzerinde fikir tartışması yaparak kamusal alan yaratma senaryoları geliştirirken, daha sonra seçilen örnek mahalle için kamusal alan dağılım şemaları üretildi.

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, şehirlerin ve özellikle İstanbul’un yaşanabilir olması için her mahalleye ayrı bir plan yapılması gerekiğini belirterek, “Kentsel Bulmaca aslında bunu amaçlıyor. Aksi takdirde plansız bir imar anlayışı ile sadece aynı bölgede daha fazla nüfusun yaşamasının önü açılır. Bu da İstanbul’un zaten yoğun olan nüfusunu artırmaktan ve hayatı daha az yaşanabilir kılmaktan başka bir işe yaramaz." değerlendirmesinde bulundu.
Kentsel Strateji Kurucusu A. Faruk Göksu ise “Kentlerimizi yeniden düşünmek söylemi’ ile 17 Ağustos 2013 tarihinde, Büyük Marmara Depreminin 14. yılında başlattığımız bu hareket,  depremin 18.yılında; yaptığı çalışmalarla Anadolu’ya yayılmış, 600’ün üstünde tasarımcısı ile gündem oluşturmuştur. Kentsel Bulmaca da bunun son örneği oldu.” ifadelerini kullandı.

3 adımda hazırlanan “Kentsel Bulmaca” rehberinde;

1. Adımda; Anlama bölümünde çalışma alanı, sayılar ve yerleşim dokuları ile analiz edildi.

2. Adımda; Planlama bölümünde ise kamusal alanların dağılımı için Eşitlik, Etkileşim ve Erişim temel temaları belirlendi.

3. Adımda; Tasarım bölümünde, yaratılan kamusal alanların tasarım ilkeleri çıkarıldı ve örnek tasarımlar yapıldı.

200’ün üzerinde katılımcının yer aldığı programda, katılımcıların yüzde 70’ini çeşitli üniversitelerin planlama ve tasarım öğrencileri oluştururken, yüzde 10’unun tasarım ofisleri, yüzde 20’sinin ise belediyede çalışan yönetici ve uzmanlardan oluştuğu belirtiliyor.

“Kentsel Bulmaca” programından elde edilen deneyim, mahalle ölçeğinde kentsel dönüşüm projeleri için yeni tasarım ilkelerinin ortaya çıkarılması ve yeni ekonomik modellerin geliştirilmesinde önemli rol oynayacak.

Kentsel Vizyon 5 Yaşında

17 Ağustos 2013 yılında kurulan Kentsel Vizyon, tasarım,  sosyal etki ve kamusal alan temaları dikkate alarak geliştirildi. Özellikle kent gündeminde yer alan ve acil çözüm gerektiren sorunlar önceliğe alındı.

  1. 81Kent81Vizyon programı ile tüm kentlerin “Vizyon Planları” hazırlanarak planlar merkezi ve yerel yönetimler ile üniversitelerle paylaşıldı.
  2. Kağıthane Mahalle Rehberi ile Kağıthane Belediye yönetimi ile işbirliği mahalle ölçeğinde kentsel dönüşüm tasarım ilkeleri hazırlandı.
  3. Edirne Kent Modeli çalışması ile Edirne’nin gelecek stratejileri, Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi ile birlikte hazırlanarak program ve proje önerileri geliştirildi.
  4. 39Kent1İstanbul programı ile İstanbul’un tüm ilçelerinin kimlik kartları hazırlanarak öneri gelişim strateji şemaları tasarlandı.
  5. On Proje Onlarca Etki programı ile İstanbul’da 10 kentsel dönüşüm ve yenileme projelerindeki olumsuz etkiler incelendi.
  • Sosyal etki Değerlendirme Rehberi hazırlandı ve kamuoyu ile paylaşıldı.
  • Seyrantepe Sanayi Sosyal Etki Değerlendirmesi (SED) raporu hazırlandı.
  1. Yeşil Yol Projesi,  İstanbul’un deprem riskini minimize etmek için gerekli açık alan yaratılması ve deprem odaklı dönüşüm modeli geliştirmek üzere hazırlandı.
  2. Kentsel Bulmaca programı, mahalle ölçeğinde kamusal alan yaratma ve yerel odaklı dönüşüm modelinin test edilmesi için hazırlandı.

 


Bahçeşehir Göleti, 240 Milyon TL’ye 2 katı büyüyecek

Adem Atmaca : “Bahçeşehir Göleti’ne bir çivi dahi çakmadık, çakmayacağız”Bahçeşehir Göleti, 240 Milyon TL’ye 2 katı büyüyecek

Türkiye’de 1979 yılından bu yana Atmaca Elektronik A.Ş. olarak çalışmalarını sürdüren ve bünyesinde Sunny, Jumbo gibi markaları barındıran Atmaca Şirketler Grubu, son günlerde gündemi meşgul eden Bahçeşehir Göleti’yle ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, gölete şimdiye kadar çivi bile çakmadıklarını kaydetti. Atmaca, “ Bahçeşehir Göleti altyapı ve peyzaj çalışmalarıyla birlikte 2 kat daha büyüyecek. Belediye ihale bedeli ve yatırım maliyetimizle birlikte 240 Milyon TL’lik bir bütçe ayırdık.  Parkın içinde botanik bahçeler, macera parkı ve hobi alanları gibi detaylar yer alacak. Haziran 2018’de teslim etmeyi planlıyoruz” Dedi.    

Bahçeşehir Hayat projesiyle Eylül 2017’de lansmana hazırlandıklarını kaydeden Atmaca “ Bu projemiz de yine Bahçeşehir’de konumlanacak. Bahçeşehir Hayat adını vereceğimiz projemizde 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri yer alacak.  Kat yüksekliklerimizi 6 kat olarak belirledik. Yaklaşık olarak 150’ye yakın bağımsı bölümden oluşacak. 3 bin metrekare civarında da ticari alanı olacak.” Dedi.

Gayrimenkul sektöründe 2011 yılından bu yana Bahçeşehir bölgesinde Atmaca Gayrimenkul markasıyla konut üretimine devam eden Atmaca Gayrimenkul hızla büyümeye devam ediyor. Şimdiye kadar 7 projede 1.592 adet bağımsız bölümün teslimini yapan şirket 816 adet bağımsız bölümün inşaatına devam ediyor. Şirket konut sektöründe Bahçeşehir Konakları’yla yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Konut sektöründe hızlı bir giriş yaptıklarını kaydeden Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, satış grafiğinden memnun olduklarını ifade etti. Adem Atmaca, “Biz sanayici bir aileden geliyoruz. Elektronik sektöründe biz bir önceki üründen farklı ve rakiplerden farklı ürün geliştirme hedefimiz var. Konut sektörüne ilk giriş yaptığımızda da bu fikir ve hedefle yola çıktık. Projeyi geliştirirken mutlaka rakiplerimizden farklı projeler geliştiriyoruz. Kullanım ihtiyaçlarına gör projeler çiziyoruz. Rakiplerimizden ayrıştığımız en büyük özelliğimiz ise 4+1 daire seçeneğine yer verdik. Brütte 300 metrekarelerden başlayan daire seçeneği sunuyoruz. Bu daireleri çizerken de vatandaşlarımıza geniş ve ferah bir yaşam alanı sunma hedefiyle hareket ettik. Bu da bize satış grafiği olarak geri döndü. Bugün baktığımızda projelerimizde hızlı satış grafiğini yakaladık. Atmaca Gayrimenkul’den daire alan vatandaşlarımıza sadece kazançlı yatırım değil, aynı zamanda aile yaşantısı olan site yaşantısının kapılarını da araladık. Özetle oturum ihtiyacına uygun daireler tasarladık.” Dedi.

Bahçeşehir’e “Hayat” geliyor

Projelerin ürün seçiminde ince eleyip sık dokuduklarını kaydeden Atmaca,  mümkün olan en üst standartta proje geliştirdiklerini kaydetti. Sadece 6 yıllık gayrimenkul geçmişinde bölgedeki konut üreten firmalar arasında üst sıralarda oldukların hatırlatan Atmaca, mevcut projeleriyle ilgili bilgiler verdi. Atmaca; “Şu anda devam eden devam eden Bahçeşehir Konakları ve Bahçeşehir Atmaca projelerimiz yer alıyor Eylül Ayı’nda bir projeye daha çıkacağız.  Bu projeyi de ilave ettiğimizde 3 projenin toplam değeri 1 milyar TL civarında olacak. Yeni projemiz ise yine Bahçeşehir Bölgesi’nde Arnavutköy mevkiinde konumlanacak. Bahçeşehir Hayat adını vereceğimiz bu proje önceki iki projemize kıyasla çok daha butik bir proje olacak. Kat yüksekliklerimizi 6 kat olarak belirledik. Yaklaşık olarak 150’ye yakın bağımsı bölümden oluşacak. 3 bin metrekare civarında da ticari alanı olacak. Bu projemizde 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerimiz yer alacak. 1+1 daire seçeneğimiz bu projemizde de yer almayacak. İnşaat maliyetindeki artışlar ve kredi faizlerindeki artışlar İstanbul’da ev almayı biraz zorlaştırdı. O yüzden mümkün olduğunca evdeki kullanım ve fonksiyonelliği hiç etkilemeyecek şekilde olabildiğince küçük daireler yaptık. Böylece ev sahibi olmak isteyenlere avantajlı fiyatlar sunacağız. Ortak kullanım alanları, yürüyüş alanları, sosyal donatılarıyla, yeşil alanlarıyla yine konforlu bir yaşam sunacak.

Mevcut inşası devam eden projelerle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Adem Atmaca, “Bahçeşehir Atmaca projemizi Mart 2018’de teslim etmeyi planlıyoruz. İnşaatın yüzde 70’i bitmiş durumda. Satışta da yüzde 80 seviyesine geldik. Projemizde toplamda 309 bağımsız bölüm yer alıyor. Tüm sokakların altında 2 metre yüksekliğinde herhangi bir alt yapı sorunu ya da değişikliğini göz önünde bulundurarak galeri sistemini devreye soktuk. Böylece teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin altyapı çalışmasına ihtiyaç duyulduğunda hiçbir şekilde kazma vurmadan müdahale edeceğiz. Öte yandan yine projemizde A sınıfı enerji sistemine yer verdik. Kullanılan beyaz eşyaların yanı sıra camlarda argon gazı teknolojisine ve A sınıfına uygun dış cephe tercih ettik. Bir diğer projemiz olan Bahçeşehir Park projemiz ise sadece Bahçeşehir’in değil, tüm İstanbul geneline baktığımızda üst standartlarda bir projeyi hayata geçireceğimizi söyleyebilirim. Bu da başarılı satış grafiği olarak satışlarımıza yansıdı. Projemiz toplamda 190 daireden oluşuyor. Bahçeşehir Park projemizde 11 bin metrekare ticari alanda yaklaşık 100 adet bağımsız ticari ünitemiz yer alıyor. Bu projeyi tasarlarken kendimiz bu projede oturacakmışız gibi dizayn ettik. Hiçbir ayrıntı ve detayı sakınmadık. Örneğin dairelerimizde marküteri parke ve doğal mermer kullandık. Yine dairelerimizde 2.30 kapı yüksekliğini standart olarak sunduk.” Dedi.

Bahçeşehir Park projesinin ticari alanlarıyla ilgili olarak üstlenici firma olduklarını kaydeden Atmaca,  Başakşehir Belediyesi’yle hasılat paylaşımı şeklinde ticari alanların inşasına devam ettiklerini söyledi. Adem Atmaca, “Bahçeşehir Park projemizi 3 etap halinde geliştiriyoruz. Bu projemizde de doğru stratejiler geliştirdik ve başarılı bir satış grafiği yakaladık. Şimdiye kadar da projemizin yüzde 30’un üzerinde satışını gerçekleştirdik. Ticari ünitelerimizin ise yüzde 60’lık bir diliminin satışını yaptık. Buradaki brüt metrekare birim fiyatlarımız 15 ila 18 bin TL bandında satılıyor.” Dedi.  

“2018’den sonra Bahçeşehir daha da değerlenecek”

Lokasyona oldukça önem verdiklerini ifade eden Adem Atmaca Bahçeşehir’de uzun yıllar boyunca proje geliştirmek istediklerini söyledi. Adem Atmaca “Bahçeşehir’i seçmemiz tesadüf değil. Bahçeşehir bu bölgenin en prestijli ve en elit semtleri arasında kabul ediliyor. 2018 yılı sonuna doğru raylı sistemin de gelmesiyle birlikte bölgenin tüm dengeleri değişecek. Bahçeşehir’in en büyük sorunlarından olan ulaşım, bir nebze de olsa çözülmüş olacak.” Dedi.

Gölete bir çivi dahi çakmadık; çakmayacağız

Uzun süredir Türkiye’nin gündemini meşgul eden Bahçeşehir Göleti ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, gölete bir tane dahi çivi çakmadıklarını söyledi.

Adem Atmaca konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Bahçeşehir Göleti ile ilgili olarak hep sessizliğimiz koruduk. Öncelikli olarak gölette proje yapmadığımızın altını çizmek isterim. Gölet hiçbir şekilde zarar vermediğimizi aksine rekreasyon ve niş yeşil alanlarla göleti hacmen 2 katı kadar büyüteceğimizi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Hatta buradaki çalışmaları Bahçeşehir halkına ve vatandaşlarımıza sorduk. Projeyle ilgili goleticinfikrimvar.com internet sitesinden yarışma düzenledik. Burada Bahçeşehir halkına nasıl bir gölet istediklerini sorduk. Onlardan gelen fikirler doğrultusunda gölete son halini verip çalışmalara başladık.  Bölgenin tek yeşil alanının gölet olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu düşünceyle birlikte gölete hiçbir çivi bile çakmadık ve çakmayacağız. Aksine göleti daha fonksiyonel ve daha verimli bir hale getirmek üzere bir proje geliştiriyoruz. 1.5 yıldır inşaatımız göletin hemen yanında devam ediyor. Haliyle bölgede yaşayan ve göleti kullanan vatandaşlarımız tarafından inşaatın gölete de uzayacağı düşünülüyor. Bu tamamen yanlıştır. Gölete inşaat yapmamız sözkonusu bile değil.” Dedi.

Bahçeşehir Göleti, 240 Milyon TL’ye 2 katı büyüyecek

Bahçeşehir Göleti’ne yaklaşık 240 Milyon TL’lik bir bütçe ayırdıklarını ve çalışmalar sonucunda göletin 2 katı büyüyeceğini kaydeden Adem atmaca konuşmasını şöyle sürdürdü:

 “Teknik olarak bilgi vermek gerekirse, Bahçeşehir Göleti şu anda 162 bin metrekare büyüklüğünde. Göletin yanında yaklaşık 100 bin metrekarelik bakımsızlıktan dolayı kullanılmayan, atıl bir vaziyette duran özel bir arazi vardı. Belediye bu araziyi satın aldı. Bunlara ek olarak Atmaca Gayrimenkul olarak 130 bin metrekarelik bir peyzajını yapıp, Bahçeşehir Göleti’ne ilave edeceğiz. Bu alanda hatta botanik ağaçlar, hobi bahçeleri, macera parkı gibi detaylara yer vermeyi planlıyoruz. Böylece gölet, 2 katı büyümüş olacak. Bu rekreasyon alanıyla birlikte Bahçeşehir Göleti’nin büyüklüğü yaklaşık 240 bin metrekare civarında olacak. Bahsi geçen inşaat alanımız ise bu alanın 11 bin metrekarelik diminde yer alıyor. Diğer taraftan belediyenin düzenlemiş olduğu ihaleye biz de Atmaca Gayrimenkul olarak teklif verdik ve 103 milyon TL + KDV’ye peyzaj alanının ihalesini almış olduk. 1.5 kilometrelik derenin ıslah çalışmaları yine Bahçeşehir Göleti için Atmaca Gayrimenkul tarafından yapılıyor.  Buradaki genişletme, altyapı ve ıslak çalışmalarının yatırım maliyeti ise 125 milyon TL civarında.”

“Hukuk ne dediyse biz onu uyguladık”

Danıştayın durdurma kararına ilişkin açıklamalarda bulunan Atmaca, hukukun kararlarını harfiyen uyguladıklarını kaydetti. Atmaca, “Bize ulaşan her hukuki kararı anında uyguladık ve Hukuk burasıyla ilgili ne karar verdiyse neyse biz de onu harfiyen yerine getirdik. Bu süreçte asla fırsatçılık zihniyeti gütmedik. İnşaatı yapalım nasılsa süreç işler diyerek hareket etmedik. Danıştay bize “dur” dendiği gün 1 ay boyunca durduk. Hukuka aykırı hiçbirşey yapmadık. 1 ay boyunca süreci takip ettik ve sonrasında alınan Danıştay kararına iptal kararından sonra inşaat çalışmalarına devam ettik.”

 

 


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Tuncay Mollaveisoğlu

Bir kağıt parçasına 700 bin TL!

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttıyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ