Uzaltaş, hem iyi ev hem de iyi komşu vadediyor

Uzaltaş’ın hayata geçirdiği Ankara’nın ilk çevreci konut kulesi projesi Paladyum Beytepe’de , geleneksel komşuluk kültürünün korunması için özel çaba sarf ediliyor
Uzaltaş, hem iyi ev hem de iyi komşu vadediyor

Uzaltaş yönetim kurulu başkanı Ünal Pala: ‘’Projemizde yer alan sosyal tesislerle, öncelikle insanları evlerinden çıkaracak, daha sonra da biraraya gelmelerini sağlayacağız’’

Uzaltaş Şirketler Grubu, hayata geçirdiği Ankara’nın ilk çevreci konut projesi Paladyum Beytepe’de, kaliteli ve konforlu yaşamın yanı sıra iyi komşu da vadediyor.

Uzaltaş Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı Ünal Pala, doğma büyüme Ankaralı olarak, komşuluk ilişkilerinin çok yoğun yaşandığı eski Ankara’yı özlediğini, bu nedenle Paladyum Beytepe’de geleneksel komşuluk kültürünün korunması için özel çaba sarf ettiklerini söyledi.

İnsanların ailesinden sonra en yakın çevresinin komşuları olması gerektiğini anlatan Pala, şunları söyledi:

‘’Kentleşme, komşuluk ilişkilerini olumsuz etkiliyor. İnsanlar giderek yalnızlaşıyor, çocuklar duvarlar arasına sıkışıyor. Ailenin toplumdan soyutlanması ve çocuğunu sokağa çıkarmaya korkup, arkadaş edinmesine engel olması, önümüzdeki yıllarda insanların birbirinden tamamen kopmasına neden olabilir. Aynı apartmanda yaşayıp, birbirini tanımayan insanlar, birbirlerine yabancı gözlerle bakan çocuklar var. Paladyum Beytepe, bu olumsuzlukları gidermek, komşuluk kültürünü yaşatmak için hayata geçirilmiş bir proje. Atalarımız ev alma komşu al derler. Paladyum Beytepe’de biz hem iyi ev hem de iyi komşu vadediyoruz’’

Paladyum Beytepe projesini uygularken öncelikle bu konuya dikkat ettiklerini kaydeden Pala, ‘’Projede 1+1 konutlara özellikle yer vermedik. Çünkü bu konutlar ya home ofis olarak kullanılıyor ya da buralarda tek başına yaşamayı tercih edenler kalıyor. Paladyum Beytepe’de çocuklu ailelere hitap eden 2+1, 4+1 ve 5+1 konutlar yer alıyor. Projemizde yer alan sosyal tesislerle, öncelikle insanları evlerinden çıkaracak, daha sonra da biraraya gelmelerini sağlayacağız. 50 kişilik barbekü alanını, yüzme havuzunu, fitnessi, çocuk oyun alanlarını, yeşil alanları, yürüyüş yollarını bu amaçla projeye koyduk’’ diye konuştu.

-Paladyum Beytepe projesi-

Başkent’in ilk çevreci konut kulesi Paladyum Beytepe, Çayyolu’nu İncek’e bağlayan bulvar üzerindeki 15 bin 750 metrekarelik alanda inşa ediliyor. 3  bloktan oluşan Paladyum Beytepe’de  A blokta butik iş merkezi, İncek Bulvarı’na cepheli B blokta ise 110 metre yüksekliğinde 32 katlı konut kulesi yer alıyor. 4 ve 5 katlı C blok ise alçak katlarda oturmak isteyenlere hitap ediyor.
Çevre aydınlatmasında güneş enerjisi, bahçe sulamasında ise atık suların kullanılacak olması, Paladyum Beytepe’yi bir yandan çevre dostu bina yaparken, diğer yandan da elektrik, su gibi ortak giderlerin en önemli kalemlerinde yapılacak tasarrufla aidatların yüzde 25 düşmesi sağlanıyor. Tavandan, tabana cam cephesi ile Ankara’yı panoramik olarak izleme şansı veren Paladyum Beytepe, malzeme ve işçilik kalitesi, sosyal tesisler ve sunacağı hizmetlerle de dikkati çekiyor.
Projede 110 daire, butik iş merkezinde ise 7 işyeri bulunacak. Her daireye deponun yanı sıra 5+1 daireler 3, diğerlerine 2 otopark tahsis edilecek.
350 metrekarelik lobisiyle Ankara'da gerçek anlamda otel gibi lobi hizmeti verecek ilk residence olacak PaladyumBeytepe'de,  ıslak zeminlerde, ustaların maharetli ellerinde şekillenen ve genellikle ABD'ye  ihraç edilen çok özel bir mermer kullanılıyor, mutfak ve banyo dolapları ile kapıların imalatı da tamamen el işçiliği ile yapılıyor.
3 metrelik tavan yüksekliği ile de rakip projelerden farklı olarak, metrekare değil, metreküp değeri ile satışa sunulan Paladyum Beytepe’de kısa sürede yüzde 50 satış başarısına ulaşıldı.


Paylaş:

HABERLER