VIA/PORT Venezia’da 60 Aya Kadar Yüzde 0,84 Faiz, 195 bin TL'den başlayan fiyatlarla

Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı’nın hayata geçirdiği Venedik konseptli VIA/PORT Venezia projesinde 195 bin liradan başlıyor
VIA/PORT Venezia’da 60 Aya Kadar Yüzde 0,84 Faiz, 195 bin TL'den başlayan fiyatlarla

Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı’nın Venedik konseptli konut projesi VIA/PORT Venezia’da son bir ayda 100 daire satıldı. Hem yatırım hem de oturum amaçlı ilginin yoğun olduğu projede  fiyatlar 195 bin TL’den başlıyor, 60 aya kadar yüzde 0,84 faiz oranı uygulanıyor.

Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı’nın Gaziosmanpaşa’da inşa ettiği, konut–avm-ofis bölümlerinden oluşan projesi VIA/PORT Venezia’da faiz oranı yüzde 0,84’e düştü. Fiyatların 195 bin TL’den başladığı VIA/PORT Venezia’da yüzde 25’lik peşinat bedelinin yüzde 1’i başlangıçta, yüzde 24’ü teslimde ödeniyor. Geri kalan miktar ise yüzde 0,84 faiz oranı ile 60 ay eşit takside bölünüyor. VIA/PORT Venezia’da konutlar 2014 yılının Kasım ayında teslim edilecek.
 
Son bir ayda 100 daire satıldı, ilgi geniş m2’lere kayıyor
Toplam 2300 daireden oluşan VIA/PORT Venezia’da konutların yüzde 45’inin satışı tamamlanmış durumda. VIA/PORT Venezia Satış ve Pazarlama Direktörü Cenk Hayırlıoğlu sektörde durgun olarak nitelendirilebilecek bir dönemde son bir ayda 100 daire sattıklarını belirterek durumdan memnun olduklarını ifade etti. Satışı yapılan konutların yüzde 50’sinin 1+1 daireler olduğunu ancak son dönemde ilginin 2+1 ve 3+1 dairelere kaydığını söyleyen Cenk Hayırlıoğlu, “1+1 daireler genelde yatırım amaçlı verdiğimiz dairelerdi. Ancak şu anda yoğun olarak 2+1 ve 3+1’lerde ilgi görüyoruz. Oturum amaçlı alımlar yükselişte. Bu projeye ve bölgeye olan güvenin yükselişte olduğunu bize gösteriyor” dedi.
 
Satışın yüzde 20’si yabancılara yapıldı
Büyük m2’lerdeki dairelere olan ilgi artışında yabancıların da etkisinin olduğunun altını çizen Hayırlıoğlu bunun sebebini ise “Yabancılar, özellikle de Ortadoğulular balkonlu, teraslı geniş daireleri tercih ediyor. Mütekabiliyet Yasası’nın çıkması da yabancıların projeye olan ilgisi artırdı. Bugüne kadar yaptığımız toplam satışta yüzde 20’lik payı yabancılar alıyor” sözleriyle açıkladı.
 
Su kanallarında gondollarla gezinti…
Gaziosmanpaşa ilçesi sınırları içinde, TEM Otoyolu üzerinde bulunan VIA/PORT Venezia, 82 bin m2’lik arazi üzerine kuruluyor. Mimari konseptini dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik’ten alan VIA/PORT Venezia; 5 kule, 200 mağazalı açık hava alışveriş merkezi ve 50 bin m2’lik alana sahip modern ofis etaplarından oluşuyor. Mimari konsepti Dome Mimarlık tarafından tasarlanan VIA/PORT Venezia’da tıpkı Venedik’te olduğu gibi yürüyüş yolları, su kanalları, büyük meydanlar inşa ediliyor. Genişliği 12 m olan su kanallarında gondollarla gezintilerin yapılabileceği, meydanlarında Venedik karnavallarının düzenleneceği VIA/PORT Venezia’dan konut sahibi olanlar, tüm bu güzelliklerin yanı sıra açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, buhar odası, sauna, oyun sahaları, çocuk parkları gibi tüm sosyal imkânlardan da faydalanabilecek.
 
70 m2’den 217 m2’ye kadar…
VIA/PORT Venezia’da daire tipleri 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak değişirken daire büyüklükleri ise 70 m2’den 217 m2’ye kadar çeşitlilik gösteriyor. TEM Otoyolu’nun hemen yanında, Eski Edirne Asfaltı üzerinde, Habipler-Topkapı tramvay hattının yanı başında olan proje, ulaşım noktasında avantaj sunuyor. Proje aynı zamanda yeni yapılacak Mecidiyeköy-Havalimanı arası metro hattından direkt bağlantı alıyor.


Paylaş:

HABERLER