Yenitepe Kadıköy metrekaresi 5.450 TL'den başlayan fiyatlarla

Anadolu Yakası’nın ışığı ‘Yenitepe Kadıköy’den yükseliyor
Yenitepe Kadıköy metrekaresi 5.450 TL'den başlayan fiyatlarla
 
20 yılı aşkın süredir gayrimenkul sektöründe çok özel projelere imza atan Nuhoğlu İnşaat ve Gülsa İnşaat, İstanbul’un merkezi Kadıköy Fikirtepe’deki “Yenitepe Kadıköy” projesinde tecrübelerini bir araya getirdi. Türkiye’nin sembol yapıları arasına giren pek çok projede imzası bulunan Nuhoğlu İnşaat ve Gülsa İnşaat, İstanbul Anadolu Yakası’nın en merkezi lokasyonu Kadıköy Fikirtepe’de yer alan “Yenitepe Kadıköy” projesinde talep toplamaya başlıyor. Tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından yürütülen modern çizgilere sahip proje, 5 kat baza ve 21 katlı 4 adet bloktan oluşacak. Geniş ölçekli proje, 24 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak.  Metrekaresi 5450 TL’den başlayan fiyatlarla talep toplamaya başlanan “Yenitepe Kadıköy” projesi kapsamında 1.100 konut inşa edilecek. “Yenitepe Kadıköy”de A+ kalitesindeki konutlar B, B+ fiyatlarla sunulacak. Farklı ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde dizayn edilen “Yenitepe Kadıköy” projesinde büyüklükleri 67 - 250 metrekare arasında değişen 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri mevcut.
 
Nuhoğlu İnşaat ve Gülsa İnşaat, Kadıköy Fikirtepe’de konut, ofis ve ticari alanların bulunduğu “Yenitepe Kadıköy” karma projesini hayata geçiriyor. Merakla beklenen projede A+ kalitesinde 1.100 konut inşa edilecek. Metrekaresi 5450 TL’den başlayan fiyatlarla talep toplanan “Yenitepe Kadıköy” ile ilgili olarak konuşan Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde halkımızın güvenli konutlarda yaşayabilmesi Nuhoğlu İnşaat olarak bizim en temel önceliklerimizden bir tanesi. Bu proje ile bölgenin bugünkü çehresi, yeni, modern şehircilik kapsamında değişecek. Fikirtepe, İstanbul’un en gözde semti olacak. Yenitepe Kadıköy’e ilgi çok büyük. Şu aşamada talep topluyoruz. Kısa bir süre sonra da satışlara başlayacağız. Çok yakın zamanda projemizdeki metrekare fiyatları 10.000 TL’yi bulacak. 5 yıl içinde 1.5 milyon metrekare alanda 40-50 bin konutun yer alacağı Fikirtepe, İstanbul’un merkezinde modern yaşamın tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek semt olacak. İstanbul’un en önemli caddelerinin ışığını  tek bir semte toplayacağız. Bölgenin Bağdat Caddesi gibi insanların sokağı soluduğu, eğlence merkezleri olan bir yere dönüşmesini hayal ediyoruz. Fikirtepe adı güzel, algısı çok da olumlu olmayan bir muhit. Adına yaraşır bir şekilde kentsel dönüşüm yaşanacağına inancımız tam. Kentsel mantığa uygun mimari ve dış çözümlemelerin hayata geçirilmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz.  Fikirtepe'deki dönüşüm sıradan bir değişim değil. Bölge, yapılaşmada İstanbul'un yeni yüzü olacak. 1 buçuk milyon metrekarelik bir alanda, tümünde iddialı birbiriyle yarışan son teknolojinin kullanıldığı projeler var. Projemizi master anlamda, yollarından parklarına sosyal donatı alanlarına kadar tümünü bitmiş olarak düşününce modern kentleşmenin yeni adı “Yenitepe Kadıköy” olacak.
 
Kadıköy’de yaşamanın tüm avantajlarını barındıran Proje, Anadolu yakasının en merkezi lokasyonlarından birinde yer alyor. Konutların çoğunluğu boğaz, tarihi yarımada, Marmara Denizi ve Adalar manzarasına sahip olacak. Asya-Avrupa geçiş noktasında köprülere ve tüm bağlantı hakim, toplu taşıma araçlarına çok yakın olan kolay erişilebilen konumuyla ulaşımı sorun olmaktan çıkarıyor. D100 karayoluna çok yakın bir mesafede yer alacak projede toplu taşıma ile rahat bir şekilde ulaşılabiliyor.  E-5 Karayolu ve TEM otoyollarına, Boğaziçi ile FSM köprülerine, Metrobüs, Deniz Otobüsü, Marmaray ve 2015 yılında açılacak Avrasya Oto Tüneli’ne çok yakın bir noktada yer alan Yenitepe, ulaşım açısından çok merkezi bir noktada bulunuyor. Bu bölgede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptırdığı şehir planında dairesel tramvay hattı ve finiküler hattı da mevcut. 
 
Mahalle kültürü site düzeniyle sunuluyor
 
“Yenitepe Kadıköy”, Kadıköy’lü olmanın avantajlarını sunarken; mahalle yaşamının sıcaklığını site yaşamının kolaylığıyla birleştiriyor. “Yenitepe Kadıköy” birbirine bağlanan bulvarları ve sosyal donatıları ile ortak bir mahalle kültürünü içinde barındıran, şehirden yalıtılmamış bir yaşam sunuyor. Konut, home-ofis, ticari alan ve sosyal alanları bir arada bulunduruyor. Bunların yanı sıra, metro ve metrobüs gibi ulaşım araçlarına yürüyüş mesafesinde. Yenitepe Kadıköy, üçgen forma sahip mimari yapısı, bakış açısındaki fark yaratan perspektifi ve yine farklı ışık açıları ile mimarinin getirdiği ayrıcalığı yaşama katıyor. Deniz manzaralı dairelerin yanı sıra, bahçeli ve geniş balkonlu, yüksek tavanlı galerili - dubleks daireler ile konut sahibi olmak isteyenlerin ve yatırımcıların tercihi oluyor. Projede kullanılan tüm malzemeler çevreci anlayışa uygun olarak seçiliyor. Yenitepe Kadıköy’de doğaya uygun seçimlerin kalitesini belgelemek için Leed Gold sertifikası almak üzere yola çıkıldı.    
 
Proje 21 katlı blokları ile çok yüksek olmamasına rağmen, Fikirtepe’nin en yüksek tepesinde yer almasıyla kot farkı avantajına sahip olarak öne çıkıyor. Bu özelliğiyle belirli katlar itibariyle daireler Çamlıca, İstanbul Boğazı ve Tarihi Yarımada manzarasına sahip. Gün ışığından optimum yararlanan atriumlar konut sahiplerinin paylaşımına açık ve geleneksel komşuluk ilişkilerini yeniden canlandıracak ortak sosyal alanlar mevcut. İki kuleyi birbirine bağlayan köprüde oluşturulan sosyal tesis, konut sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını her mevsim karşılayacak şekilde planlandı. Açılır kapanır tavanıyla hizmet verecek havuzun yanında, fitness merkezi, sauna ve vitamin bar sunulan ayrıcalıklı hizmetlerden sadece bir kaçı. 
 
İstanbul’un merkezinde doğayla buluşan proje
 
İki komşu ada arasında yeşil alanın sürekliliği sağlanarak birbirine bağlanan proje alanında, peyzajla desteklenen doğal bir rekreasyon ve gezi alanı oluşturuluyor. Kullanılacak tüm bitki örtüsünün 12 aya yayılan renklenme ile insan bioritmine ciddi bir katkı sağlamak üzere seçildiği “Yenitepe Kadıköy”de ayrıca, tüm bahçeler olabildiğince az su ihtiyacı olan bitki türleri ile de doğaya eş bir yaşantıya odaklanılıyor.
 
Kafe, dinlenme alanları ve özellikli terasları ile her yaştan sakinin bir araya gelebileceği alanları da içeren projenin sosyal tesislerinde yaz-kış kullanıma uygun kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, dinlenme ve vitamin bar alanları da yer alıyor. Sakinlerine tüm ihtiyaçları için market, kuaför, kuru temizleme ve restoranları içeren ticari ünitenin sunulduğu “Yenitepe Kadıköy” ayrıca, bölgedeki tüm üniversite, hastane ve AVM’lere yakınlığı ile de merkezi konumunun tüm avantajlarını yansıtacak. 
 
www.yenitepe.com.tr

Paylaş:

HABERLER