Zorlu Center'ın rezidans kulesine 3 yabancı fon talip

Zorlu Gayrimenkul Zorlu Center'daki dört kule arasında rezidansların yer aldığı kulenin satışı için üç uluslararası gayrimenkul fonuyla görüştüklerini söyledi.
Zorlu Center'ın rezidans kulesine 3 yabancı fon talip

Zorlu Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Even, Zorlu Center'daki dört kule arasında rezidansların yer aldığı kulenin satışı için üç uluslararası gayrimenkul fonuyla görüştüklerini söyledi.

Even Reuters'a yaptığı açıklamada, Uzakdoğu ve Ortadoğu'dan fonların yanı sıra, kendileriyle ortaklık kurmak isteyen büyük bir Avrupalı kurumla da görüşmeler yürütüldüğünü belirtti.
 
Even, "Bazı uluslararası fonlar ve kurumlarla görüşme halindeyiz. Öncelikli yaklaşımımız kalitenin korunması ve satış fiyatının piyasaya yapacağımız satıştakiyle aynı seviyede gerçekleşmesi" dedi.
 
Bünyesinde bir sanat merkezi, lüks otel, alışveriş merkezi, ofisler ve Boğaz manzaralı daireler bulunduran komplekste dairelerin yaklaşık yüzde 40'ı satılırken; açılışın ise 2013'ün ilk çeyreğinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.
 
Kulenin potansiyel alıcısının kuleyi kendi konsept ve markasına göre geliştirebileceğini belirten Even, "Satış konusunda hiçbir sorun yaşamadığımız için ek ürün ve araçlar oluşturmaya çalışıyoruz. Bu, şu ana kadar hiç ulaşılmamış nitelikte bir ürün" şeklinde konuştu.

Paylaş:

HABERLER