ZORLU CENTER

Projeyi Takip Et
ZİNCİRLİKUYU Şişli / İstanbul Avrupa Yakası
Konut Sayısı : 584
Konut Seçenekleri : 1+1,2+1,2.5+1,3+1,3.5+1,4+1,4+2,4.5+1
Metrekare Aralığı : 147
Teslim Tarihi : 2014-01-01
ZORLU GAYRİMENKULZORLU GAYRİMENKUL PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

 

İmkansızı Başaran Proje: Zorlu Center
 
Bir hayalle başladık...
 
1953 yılında Babadağ’da başlayan serüvenimizi, bugün Zorlu Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda, en iyisini başarmak için devam ettiriyoruz. Son olarak girmiş olduğumuz gayrimenkul sektöründe de Zorlu Grubu’nun “Yapacaksan en iyisi yap” felsefesini devam ettirmek en büyük hedefimiz.
 
Biz bir hayalin peşinden gidiyoruz: Daha güzel bir İstanbul hayali...
 
Biz, geleceğin İstanbul’una değer katmak için, bir asır sonra bile kendinden bahsettirecek bir proje yapmak için bu yola çıktık.
 
Zorlu Center’da rezidans, alışveriş merkezi, otel, performans sanatları merkezi ve ofisler olmak üzere 5 fonksiyonu bir araya getiriyoruz. Avrupa ve Asya kıtalarının birleştiği noktada yer alan merkezi konumuyla kolayca ulaşılabilecek, yeşil alanlarıyla İstanbullulara nefes almalarını sağlayacak bu projenin uluslararası çekim merkezi olacağına inanıyoruz.
 
2012 yılında tüm fonksiyonları ile İstanbulluların hizmetine açılacak Zorlu Center’la İstanbul’un kamusal mekan kurgusuna yeni bir halka ekleyip, özgün bir kent meydanı oluşturacağız. Zorlu Center projesinin gelişmesini izlerken bir hayalin gerçeğe dönüştünü görmenin; hem İstanbul’a hem de dünyaya iz bırakacak bir projeye imza atmanın gururunu taşıyoruz.
 
İstanbul kadar eşsiz, İstanbul kadar benzersiz Zorlu Center projemizi hayata geçirerek, bize bugüne kadar hep inanmış olan değerli Türk halkına armağan etmekten büyük mutluluk duyacağız.
 
Zorlu Center Projesi’nin Doğuşu
 
Bir hayali gerçekleştirmek...
 
Böylesine güzel bir şehir olan İstanbul’a değer katabilmek en büyük hayalimizdi. Şehrin nefes alabileceği modern bir meydan yaratmak ise önceliğimizdi. İşte bu hayali gerçekleştirme serüvenine, yüzyıllardır cazibe merkezi olan İstanbul Boğazı’nı gören, Zincirlikuyu’daki 100 dönümlük devlet arazisini alarak başladık. Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği bu noktaya, İstanbul’un tam kalbine yeni bir cazibe merkezi kurmayı hayal ettik.
 
Hayalimize yakışır en güzel projeyi bulmak için Haziran-Kasım 2007 tarihleri arasında “Zorlu Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Yarışması”nı düzenledik. Bu yarışmaya, yerli ve yabancı toplam 117 firma başvuruda bulundu ve yarışmayı Emre Arolat Mimarlık-Tabanlıoğlu Mimarlık Ortak Girişim Grubu kazandı.
 
Ödüllerimiz
 
Henüz tamamlanmadan aldığı ödüller bile, Zorlu Center projesinin dünyanın en iyi projelerinden biri olacağının kanıtı...
 
 
İlk ödülümüzü 2008’de gerçekleştirilen “Cityscape Dubai Architectural Awards” yarışmasında jüri özel ödüllerinden “Master Planning” (En İyi Planlanmış Proje) ödülüyle kazandık.
 
Bu ödülü; “International Property Awards” (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) kapsamında düzenlenen, “Europe and Africa Property Awards 2009” (Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri 2009) yarışmasında kazandığımız ödül izledi. Ayrıca, “Commercial Architecture Award” (Ticari Mimarlık Ödülü) dalında Avrupa birinciliği ödülüne hak kazandık.
 
Hayalimizin tüm dünyanın hayali olduğunu görmek ve bunu gerçekleştirdiğimiz için ödüllendirilmekten büyük mutluluk duyuyoruz. 
 
İş Ortakları
 
Mal Sahibi : Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş.
 Zorlu Yapı Yatırım A.Ş
 
Mimari Proje : Emre Arolat Mimarlık  Ltd.Şti.(Lider Büro)
 Tabanlıoğlu Proje Hizmetleri Tic. A.Ş.
 
Statik Proje : Balkar İnşaat Mühendisliği ve Müşavirlik Ltd. Şti.
 
Mekanik Proje : Okutan Mühendislik Yapı Teknolojisi Tasarım ve
   Müşavirlik Çözümleri,
 Beta Teknik T.San.ve Tic.Ltd.Şti.
 
Elektrik Proje             : HB Teknik Elektrik Müh. Proje ve 
 Danışmanlık
 
Altyapı : Sigal Mühendislik Tic. ve San. Ltd. Şti.
 
Peyzaj : DS Mimarlık Restorasyon Peyzaj Mimarlığı San.
 Tic. Ltd. Şti.
 
Aydınlatma Tasarımı : Buro Happold -  ZKLD Aydınlatma Tasarım ve
 Ticaret A.Ş.
 
Yapı Denetim     : Zirve Yapı Denetim Ltd. Şti.
 
Müşavir                         : Yüksel Proje Uluslararası A.Ş.
 
Yüklenici                     : Aktürk Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş.
 
Genel Danışmanlık       : Buro Happold
 
Yangın Danışmanı       : Prof.Dr. Abdurrahman Kılıç
 
Trafik Danışmanı          : Hartek Harita Teknoloji İnşaat ve Dış Tic.Ltd.Şti.
 
Cephe Danışmanı : MFC  - Metall und Fassaden Consulting
 
Otel Danışmanı       : Ferit Volkan
 
AVM Danışmanı : Jones Lang Lasalle
 
Asansör Danışmanı : Ersan Barlas
 
Performans Sanatları Merkezi Danışmanlığı :  Anne Minors Performance Consultants
 
Sahne Akustiği Danışmanlığı  : SSD Sound Space Design
 
İhale ve Teknik Dokümantasyon : IMS
 
İşletme Danışmanı : TSP- Total Solution Provider
 
Türkiye’nin İlk ve Tek 5 Fonksiyonlu Karma Kullanım Projesi
 
Geçmişten günümüze, hem İstanbul’un simgesi olan meydanlardan, hem de dünyanın her yerindeki şehirlere ait, ünlü meydanlardan yola çıkılarak yaratılan Zorlu Center, modern mimari anlayışı ile Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği noktada adeta bir köprü görevini üstleniyor. Zorlu Center, İstanbul Boğazı’nın en güzel noktasındaki konumu ve yeşile verdiği değerle (75.220 m²’ lik yeşil alan ve 120.000 m²’ lik rekreasyonel alan ve bahçe) “uluslararası çekim merkezi” olmaya aday.
 
Zorlu Center projesi ile 5 farklı fonskiyonu ilk kez bir araya geliyor. Zorlu Center’da yapılması planlanan yaklaşık 50.000 m², 3.050 kişi kapasiteli Performans Sanatları Merkezi dev bir başyapıt niteliğinde... Ayrıca, İstanbul’a prestij ve turizm değeri katacak Raffles Istanbul ve farklı ihtiyaçlar için farklı seçenekler sunan yüzlerce dünya markasının, gurme restoranların yer alacağı alışveriş merkezi de proje dahilinde bulunuyor. Benzersiz bir manzaraya sahip olan Kule Rezidans’ları ve her evin kendine ait bahçe ve teraslarının bulunduğu Teras Ev’leri sakinlerine, hem şehrin merkezinde olma ayrıcalığını sunmak hem de şehirden uzaktaymış hissiyatını yaşatmak için tasarlandı. Proje genelinin bütünleşik bir parçası olarak planlanan ve 20.000 metrekarelik A tipi ofisler ise yatay düzlemde tek bir katta yer alıyor.
 
Zorlu Center projesi ile hedefimiz, bir asır sonra bile dünya çapında kendisinden bahsettirecek bir esere imza atmak ve ülkemizin bir cazibe merkezi haline gelmesine katkı sağlamak.
 
İstanbul’un eşsiz manzarasını yüzlerce seçkin aileyle buluşturmak üzere Zorlu Center projesi yepyeni bir yaşam anlayışı sunuyor. İstanbul’a hâkim bir noktada yeşille bütünleşen daireler, Türkiye’den ve dünyadan çok özel konuklara ev sahipliği yapacak.
 
İstanbul’un eşsiz manzarasını seçkin ailelerle buluşturmak üzere Zorlu Center projesi içinde 3 rezidans kulesi, büyüklükleri 100 m² ile 700 m² arasında değişen daireler, 4 açık, 1 kapalı yüzme havuzu ve 2.000 m²’lik spor merkezi tasarlıyoruz. Ayrıca Zorlu Center rezidanslarında yaşamayı seçenler, bilinen bütün rezidans hizmetlerinin yanında, kişiye özel hobi ve ayrıcalıklardan faydalanabilecek. Geniş balkonların bulunduğu Kule Rezidanslar, eşsiz İstanbul manzarası ve yemyeşil parklarıyla dünyanın en ünlü markalarına, elit restoranlara, İstanbul’un en büyük Performans Sanatları Merkezi’ne sadece birkaç adım mesafede konumlanmasıyla çok özel bir yaşam deneyimi sunacak. Hem şehir merkezinde, hem bahçeli, hem de Boğaz manzaralı bir ev neden olmasın? Her evin kendine ait terasının bulunduğu Teras Evler, eşsiz manzaranın yanı sıra şehrin tam kalbinde olma ayrıcalığı sunuyor. Zemin katlarındaysa her eve özel bahçesiyle sizlere hayalini kurduğunuz yemyeşil bir dünyanın imkânsız olmadığını gösteriyor. Modern mimariyi geleneklerimizle buluşturan Zorlu Center kapılarını, özlenen İstanbul’u mahalle havasında yaşamak isteyenler için açıyor.
 
Teras Ev
 
Hem şehir merkezinde, hem bahçeli, hem de Boğaz manzaralı bir ev neden olmasın? Her evin kendine ait terasının bulunduğu Teras Ev‘ler, eşsiz bir manzaranın yanı sıra şehrin tam kalbinde olma ayrıcalığı sunuyor. Zemin katlarında ise her eve özel bahçesiyle sizlere hayalini kurduğunuz yemyeşil bir dünyanın imkansız olmadığını gösteriyor. Modern mimariyi geleneklerimizle buluşturan Zorlu Center; kapılarını, özlenen İstanbul’u bir mahalle havasında yaşamak isteyenler için açıyor.

İç Resimler

ZORLU CENTER İle İlgili Haberler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasisisli-zincirlikuyuyeni-konut-projelerizorlu-gayrimenkul-zorlu-center): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451