Konut almak 6 ay öncesine göre daha avantajlı

Aralık başlarında yüzde 1'lerde seyreden konut kredi faizleri 0,7'nin altına kadar düştü
Konut almak 6 ay öncesine göre daha avantajlı

Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala:
"100 bin liralık 5 yıl kredide kazanç 11 bin lirayı buluyor"

"Hem konut faizlerindeki düşüş, hem de sektördeki hareketli günler fırsat üzerine fırsat yaratıyor"

Konut kredi faizlerinde 6 ay öncesine göre, yüzde 0,3'ün üstündeki faiz indirimi, 100 bin liralık 5 yıl kredide 11 bin liraya kadar kazanç sağlıyor.
Alınan bilgiye göre, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de konut faiz oranları hızla düşmeye devam ediyor. Uzmanların dip nokta olarak yorumladığı 0,7 civarındaki faiz oranları konut alımını daha da cazip hale getirdi.

En son 6 ay önce yüzde 1'lerde seyreden faiz oranıyla 100 bin liralık konut kredisi çekmek isteyenler 60 ay boyunca aylık 2 bin 224 lira ödeme yaparak toplam 133 bin 440 lira öderken, şu an 0,7'den kredi çekenler aynı süre içinde aylık 2 bin 41 lira ödüyor. Yani şu an aynı miktarda krediden elde edilen kar 11 bin lirayı buluyor.
Bu meblağ yaklaşık 500 bin liradan başlayan lüks konut projelerinde 50 bin lirayı aşkın avantaj sağlıyor.

Yüzde 10 civarındaki avantajın konut almak isteyenler için ciddi bir fırsat olduğunu vurgulayan Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu BaşkanıÜnal Pala, "Hem konut faizlerindeki düşüş, hem de sektördeki hareketli günler fırsat üzerine fırsat yaratıyor"dedi.
Pala, iyi projelerin her geçen ay değer kazandığının da altını çizerek, şöyle devam etti:
"Altın, döviz, borsanın gel gitler yaşadığı bir ortamda iyi konut projeleri her yönüyle kazandırıyor. Örneğin bizim Paladyum Beytepe projesi 6 ay öncesine göre yüzde 10 ile 12 oranında değerlendi. Şu an proje konutlardan satın alacak kişiler, konutlarını teslim aldıklarında hem faiz avantajı hem de değer kazanı ile çok iyi yatırım yapmış olacaklar. Emlak her zaman kazandırır ama şu anlar rakipsiz en iyi kazanç aracı."

-Paladyum Beytepe projesi-

Uzaltaş AŞ’nin İncek Bulvarı’nda yaşama geçirdiği Başkent’in ilk çevreci konut kulesi Paladyum Beytepe'de, kısa sürede yüzde 50'yi geçen satış rakamlarına ulaşıldı. Paladyum Beytepe, 3 bloktan oluşuyor. A blokta butik iş merkezi, İncek Bulvarı’na cepheli B blokta ise 110 metre yüksekliğinde 32 katlı konut kulesi yer alıyor. 4 ve 5 katlı C blok ise alçak katlarda oturmak isteyenlere hitap ediyor.

Çevre aydınlatmasında güneş enerjisi, bahçe sulamasında ise atık suların kullanılacak olması, Paladyum Beytepe’yi bir yandan çevre dostu bina yaparken, diğer yandan da elektrik, su gibi ortak giderlerin en önemli kalemlerinde yapılacak tasarrufla aidatların yüzde 25 düşmesi sağlanıyor. Tavandan, tabana cam cephesi ile 110 metre yüksekten Ankara’yı panoramik olarak izleme şansı veren Paladyum Beytepe, malzeme ve işçilik kalitesi, sosyal tesisler ve sunacağı hizmetlerle de dikkati çekiyor.


Paylaş:

KONUT KREDİSİ