Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Türkiye Finans’tan 80 milyon TL’lik kira sertifikası ihracı

Türkiye Finans Katılım Bankası, iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş. aracılığıyla 80 milyon TL’lik, 178 gün vadeli kira sertifikası ihracını başarıyla tamamladı
Mail At
Türkiye Finans’tan 80 milyon TL’lik kira sertifikası ihracı

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans, iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş’nin 18 Nisan tarihinde yurtiçi piyasada ihraç ettiği 80 milyon TL tutarlı yeni kira sertifikası ihracını başarıyla tamamladı. İhraç, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan alınan 2 milyar TL’lik üst tavan onayı kapsamında, OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla yönetim sözleşmesine dayalı olarak tamamlandı.

Nitelikli yatırımcılara satışı gerçekleştirilen kira sertifikasının özel durum açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Şirketimiz tarafından yurt içinde ihraç edilen, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.'nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı 80.000.000 TL nominal değerdeki, 178 gün vadeli kira sertifikalarının satış işlemleri tamamlanmış olup müşteri hesaplarına virmanlar gerçekleştirilmiştir. Kamunun bilgisine arz olunur.”

Yeni kira sertifikası ihracıyla ilgili konuşan Türkiye Finans Hazine ve Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, kira sertifikası ihracının başarıyla gerçekleştiğini dile getirerek şöyle devam etti: “İhraçtan sağladığımız finansmanla ticaretin en önemli oyuncuları olan KOBİ’leri desteklemeyi amaçlıyoruz. Kurduğumuz ikinci bir varlık kiralama şirketi aracılığıyla, Türkiye’de reel sektörün finansmanında kira sertifikası ihracını uygulayan ilk katılım bankası olarak önümüzdeki dönemde de katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak kaynaklarımızı çeşitlendirmeye devam edeceğiz.”

Kuveyt Türk’ten altın biriktiren Sağlam Kart

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk halkının alışveriş alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak geliştirdiği yeni ürünü Sağlam Kart’ı müşterilerinin hizmetine sundu. Kuveyt Türk’ten altın biriktiren Sağlam Kart

Kuveyt Türk’ün yeni nesil kredi kartı Sağlam Kart ile taksit seçeneklerine ek olarak, 12 ay boyunca aylık 200 TL ve üzeri alışveriş yapan kart sahipleri, ekstrelerini düzenli ödediklerinde 50 TL değerinde Altın Puan kazanıyor ve kart ücreti de ödemiyor.

Kuveyt Türk’ün bütçe dostu olma özelliğiyle tanımlanan yeni nesil kredi kartı Sağlam Kart, sektöre farklı bir bakış getiriyor. Sağlam Kart, temel ihtiyaç alanları olan eğitim ve sağlık için yapılan harcamalarda vade farksız 5 taksit seçeneği sunarken, 100 TL ve üzeri alışverişlerde de müşterilerine taksit sayısını 12 aya kadar istedikleri gibi belirleme imkanı veriyor. 12 ay boyunca aylık 200 TL ve üzeri alışveriş yapan kart sahipleri, ekstrelerini düzenli ödediklerinde 50 TL değerinde Altın Puan kazanırken, kart ücreti de ödemiyor.

Sağlam Kart’ın Klasik, Gold ve Platinum olmak üzere 3 ayrı seçeneği bulunuyor. Kart limitinin yüzde 10’u kadar nakit avans imkanı sağlayan Sağlam Kart’ın nakit avans üst limiti Klasik seçeneği için 500, Gold için bin, Platinum içinse 2 bin TL.

Bütçe dostu Sağlam Kart’ın hem temel ihtiyaç harcamalarında sunduğu taksit seçenekleri hem de altın hediye özelliğiyle rakiplerinden ayrıştığını vurgulayan Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral Türkiye’de yaklaşık 58 milyon kredi kartı bulunuyor ve 2016 yılı verilerine baktığımızda kart sahiplerinden yaklaşık 2 milyon kişinin borcunu geri ödemede problem yaşadığını görüyoruz. Bu rakamlar kredi kartı kullanımında özenli olmanın önemini ortaya koyuyor. Sağlam Kart’ı tam da bu noktadan hareketle tasarladık. Bu kart ile hem ihtiyaç duydukları an müşterilerimizin yanında olmayı hem de gereksiz harcamaları önleyerek gerçek ihtiyaçtan kaynaklanan harcamalar için avantaj sağlamayı planlıyoruz. Sektöre yeni bir bakış açısı getireceğine inandığımız Sağlam Kart ile Kuveyt Türk’ün ‘Sağlam Bankacılık’ anlayışı doğrultusunda attığımız adımlara bir yenisini daha eklemekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Altın Puan’lar altın hesabında tasarrufa dönüşüyor

Sektördeki diğer kredi kartlarından farklı olarak bilinçli harcamayı teşvik etmeyi amaçladıklarını belirten Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, “Bu kredi kartı ile müşterilerimize kısıtlı ve süreli puanlar yerine, diledikleri şekilde kullanabilecekleri veya tasarruf edebilecekleri hediye altın sunmayı ve eğitim, sağlık gibi temel ihtiyaçlardan kaynaklanan harcamalarını vade farksız taksitlendirmeyi hedefliyoruz. Sağlam Kart’ın kazandırdığı Altın Puan’lar 10 TL’yi aştığında müşterilerimizin Altın Cari Hesabı’na aktarılıyor. Sağlam Kart sahipleri, bu hesaptaki altınlarını isterlerse biriktiriyor, Türk Lirası’na çevirebiliyor ya da gram altın olarak Kuveyt Türk şubelerinden alabiliyorlar dedi.

Sağlam Kart her an müşterilerinin yanında

Sağlam Kart, sunduğu hizmetlerle de ihtiyaç duydukları her an müşterilerinin yanında olmayı hedefliyor. Kart sahipleri, konut, seyahat, yol yardımı ve concierge hizmetleri gibi pek çok konuda Sağlam Kart asistan hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Tüm Sağlam Kart kullanıcıları, Kuveyt Türk anlaşmalı kuruluşlarının faturalarını otomatik ödeme talimatı ile ücretsiz olarak ödeyebiliyor. Platinum Sağlam Kart kullanıcıları ise yurtdışı restoranlarda yüzde 10, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havaalanı otoparklarında ise yüzde 20 indirim avantajından yararlanabiliyor. Sağlam Kart ile ilgili tüm detaylı bilgilere 4440123 çağrı merkezinden ve  www.kuveytturk.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.


TEB’den uygun faizli, 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı. TEB, başlattığı yeni kampanya kapsamında %1,25’ten başlayan faiz oranlarıyla 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi sunuyor.TEB’den uygun faizli, 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), baharın gelmesi ve düğün sezonunun başlamasıyla beyaz eşya ve diğer tüm ihtiyaçlara özel yeni bir kampanya başlattı. TEB, yeni ihtiyaç kredisi kampanyasıyla 1,25’ten başlayan faiz oranının yanı sıra, 3 aya kadar öteleme ve 48 aya kadar vade imkanı sunuyor.

3 aya kadar öteleme fırsatı

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi kampanya ile ilgili şunları söyledi: “Kampanyamız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını değil ödemelerini ertelemesini sağlıyoruz. TEB olarak, yeni ihtiyaç kredi kampanyamız kapsamında müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre kendilerini zora sokmayacak en uygun çözümü üretmeyi hedefledik. Müşterilerimize ÖTV indirimiyle beyaz eşya alımları dahil bütün ihtiyaçları için aylık %1,25’ten başlayan faiz oranlarıyla 3 aya kadar erteleme imkanıyla 48 ay vadeli kredi sağlıyoruz.”


Merkez Bankası'nda flaş ayrılık!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası PPK üyesi Ahmet Faruk Aysan istifa etti.Merkez Bankası'nda flaş ayrılık!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Üyesi Ahmet Faruk Aysan görevinden istifa etti. Aysan, "Daha çok akademik çalışmalarıma zaman ayırmak için akademiye geçtim. Sayın Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ile konuştum. Konuşularak, danışılarak alınan bir karardır" dedi.

AA

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para  Politikası Kurulu (PPK) Üyesi Ahmet Faruk Aysan görevinden istifa etti.

AA muhabirine konuşan Aysan, akademik çalışmalarına epey süre ara  verdiğini ve istediği kadar zaman ayıramadığını söyledi. İstifanın uzun süredir  aklında olduğunu ifade eden Aysan, "Daha çok akademik çalışmalarıma zaman ayırmak  için akademiye geçtim. Zaten profesörlüğüm de gelmişti." dedi.

Aysan, Merkez Bankasından kendi isteğiyle ayrıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Sayın Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası  Başkanı Murat Çetinkaya ile konuştum. Konuşularak, danışılarak alınan bir  karardır. İstek tabii ki benden geldi. İstanbul Şehir Üniversitesi'nde ekonomi  bölümünün kurulması için nisanın başında başvuru gerekiyordu. O nedenle nisan  başında üniversiteye geçtim."

Milliyet


DenizBank’tan Avukatlar Günü’ne özel ihtiyaç kredisi

DenizBank, 5 Nisan Avukatlar Günü’ne özel ihtiyaç kredisi kampanyasını sundu.Buna göre avukatlar Nisan ayı sonuna kadar geçerli olacak kampanya kapsamında %1,09’dan başlayan avantajlı faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. DenizBank’tan Avukatlar Günü’ne özel ihtiyaç kredisi

Banka ayrıca Afili Bankacılık hizmetleri ile avukatlara avantajlar sunmaya da devam ediyor. Türkiye Barolar Birliği ile yapılan ve Türkiye’deki tüm baro ve avukatları kapsayan işbirliği ile Afili Bonus alan avukatlar Mesleki Sorumluluk Sigortası’na ücretsiz sahip oluyor.

Meslek gruplarına özel hazırlanmış ürün ve hizmetleri ile sektörde farklılaşan DenizBank çalışmalarını genişleterek sürdürüyor. Banka 5 Nisan Avukatlar Günü’ne özel hayata geçirdiği ve Nisan ayı boyunca sürecek kampanyası kapsamında avukatlara %1,09’dan başlayan avantajlı faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı sunuyor.

DenizBank bununla birlikte Türkiye Barolar Birliği işbirliği ile Türkiye’deki tüm barolara üye avukatlara, “Afili Bankacılık” ürün ve hizmetlerinden ayrıcalıklı olarak yararlanma şansı sunuyor. Yüksek limitli, avantajlı faizli ve sadece avukatlara özel kredi paketlerinin yanı sıra; kişiye özel bireysel danışmanlık hizmeti de bu çerçevede sunulan avantajlar arasında yer alıyor.

Söz konusu anlaşma kapsamında Afili Bonus Platinum Kredi Kartı alan avukatlar piyasa değeri 1.000 TL olan 100.000 TL teminatlı Mesleki Sorumluluk Sigortasına ücretsiz sahip oluyorlar. Ayrıca halihazırda Afili Bonusu bulunan ve 1 yıl boyunca aylık 1.000 TL harcama sözü veren avukatlar da “Mesleki Sorumluluk Sigortası” hakkı kazanıyor.

“Tüm Türkiye’deki avukatları Deniz’in ayrıcalıklı dünyası ile buluşturuyoruz”

Hayata geçirdikleri kampanya ve sundukları işbirliklerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark 81 ilde 15 bine yakın çalışanı ile müşterilerinin ve paydaşlarının hayatlarına değer katan, fark yaratan Banka olma amacıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti. Özark şöyle devam etti; “Ülkemizin gelecek atılımı için stratejik öneme sahip 3. köprü, 3. havalimanı gibi dev kamu projelerinde ana finansör konumunda bulunarak sürdürülebilir kalkınmaya destek verirken, diğer yandan kültür - sanat, spor ve eğitim gibi öncelikli alanlarda üstlendiğimiz sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz ile de toplumsal gelişime katkı sunmaya gayret gösteriyoruz. Bu noktada meslek gruplarına yönelik çalışma ve işbirliklerimiz yine Bankamızın sektöründe öne çıktığı alanların başında geliyor. 5 Nisan Avukatlar Günü vesilesi ile Nisan ayı sonuna kadar sürecek avantajlı ihtiyaç kredisi kampanyamızı başlattık. Yanı sıra  Türkiye’de 50 Baro ile yakından çalışıyoruz. Türkiye Barolar Birliği ile yaptığımız anlaşma ile tüm Türkiye’deki avukatlara DenizBank’ın ayrıcalıklı hizmet anlayışını sunuyoruz. Bu yöndeki fark yaratan çalışmalarımız önümüzdeki dönemde de sürecek.”

Afili Bonus Platinum kart sahibi avukatlar sosyal hayatlarına değer katan fırsatların da sahibi oluyor. Türkiye’nin her yerinde pazar kahvaltılarında ve hafta sonu tiyatro, sinema harcamalarında %30 indirim, havalimanı vale ve otopark ödemelerinde %50 indirim kazanıyorlar, Bununla birlikte avukatlar, DenizBank ve Adalet Bakanlığı arasında yapılan anlaşma kapsamında Adalet ve Baro Kart’a; DenizBank internet şubesi, DenizBank ATM’leri kolayca yükleme işlemi yapabiliyorlar.

Afili Bankacılık Avantajları

 • Mevduat ve Yatırım Ürünlerinde özel fiyatlamalarla avantajlı getiri imkânı,
 • Tüm kredilerde avantajlı faiz oranı,
 • Türkiye’nin her yerinde Bireysel Danışman’lardan öncelikli hizmet,
 • 50.000 TL üstü nakit yatırma işlemlerinde, şubeye gelinmesine gerek kalmaksızın gönderilecek özel güvenlikli ekiple, herhangi bir ücret ödemeden para yatırma avantajı,
 • Ücretsiz kiralık kasa hizmeti*,
 • Afili Bankacılık müşterilerine özel 3.000 TL ATM günlük çekim limiti,
 • Afili İletişim Hattı–0212 340 21 21 ile 7/24 kesintisiz ve öncelikli hizmet

*Ücretsiz kiralık kasa hizmeti belirli kriterlerin sağlanmasıyla geçerlidir.


Bankacılık sektörü 2017’de ‘ekosistemi güçlendirme’ye odaklanacak

EY’nin Küresel Bankacılık Görünümü 2017 Raporu sonuçlarına göre; sektör liderlerinin önümüzdeki 12 ay için en önemli gündem maddesi büyük ölçekli bir banka olmak değil, daha güçlü bir ekosistem inşa etmek olacak. Bankacılık sektörü 2017’de ‘ekosistemi güçlendirme’ye odaklanacak

Yöneticilerin %60’ı müşteri ile birebir iletişimde kullanılan yeni teknolojilere yatırım yapmayı planlarken, %62’si verimliliğin artırılması ve maliyetlerin azaltılması gerektiğini belirtiyor

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY, dünya genelinde bankaların önümüzdeki 12 ay için stratejik önceliklerini mercek altına alan Küresel Bankacılık Görünümü 2017 Raporu’nun sonuçlarını açıkladı. Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya-Pasifik bölgelerinden olmak üzere 29 farklı ülkeden yaklaşık 300 bankacılık sektörü liderinin görüşleri alınarak oluşturulan raporun sonuçlarına göre; önümüzdeki dönemde başarının anahtarı büyük ölçekli bir banka olmak değil, daha güçlü bir ekosistem inşa etmek olacak.  Sektör için 2017 yılı, küresel olarak bankaların karlılığı ve performansı yükseltmek için ciddi adımlar atması gereken bir yıl olacak. Finansal performansın geliştirilmesinde özellikle inovasyon yatırımları ön plana çıkacak.

Risk ve düzenlemeler bankaların gündemindeki yerini koruyor 

Rapora göre; itibar risklerinin yönetimi, düzenlemelere ve raporlama standartlarına uygunluk genel olarak bankaların en büyük öncelikleri olmayı sürdürüyor ve bu durum bankalarda risk yönetimi ile büyüme arasında denge bulma ihtiyacının halen devam ettiğine işaret ediyor. Raporda ayrıca bankaların büyüme için işe alım, yeteneği elinde tutma ve müşteri ile birebir iletişimde kullanılan yeni teknolojilere yatırım yapmaya odaklandıkları vurgulanıyor.

Bankaların stratejik öncelikleri

Banka yönetimleri için en üst sırada yer alan 5 gündem maddesi şöyle;

 1. İtibar riskinin yönetimi
 2. Düzenlemelere ve raporlama standartlarına uygunluk
 3. Siber güvenlik ve veri güvenliğinin güçlendirilmesi
 4. Sermaye, likidite ve kaldıraç oranı yükümlülüklerinin yerine getirilmesi
 5. İşe alım ve yeteneği elde tutmak

Küresel belirsizlikler bankacılıkta finansal performansı sınırlıyor

Bankacılık sektöründe karlılığın geçen yıl zayıf bir seyir izlediğine dikkat çekilen raporda; küresel ekonomideki yavaşlama ile birlikte finansal performansın, büyüme olanaklarının gelişmiş ülkelere göre daha yüksek olduğu gelişmekte olan ülkelerde dahi gerileme gösterdiği vurgulanıyor. Raporda 2017 yılı görünümü içinse Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden çıkması (Brexit) ve ABD’de gerçekleşmesi beklenen düzenlemelerin bankacılık sektörü üzerindeki etkilerinin belirsizliğini koruduğu ifade ediliyor. Öte yandan banka yöneticilerinin sadece %11’i finansal performansta önümüzdeki bir yıl içerisinde kayda değer bir iyileşme yaşanmasını bekliyor.

“Bankalar karlılık için koşulların normale dönmesini bekleyemez”

EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Bölüm Başkanı ve Finansal Hizmetler Sektör Lideri Selim Elhadef konu ile ilgili şunları söyledi:

“Raporumuz küresel bankaların bu yılki gündemleri ile ilgili çarpıcı bir tablo çiziyor. Küresel bankacılık sisteminin küresel krizden bu yana ciddi bir yeniden yapılanma içinde olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar karlılıkta anlamlı bir iyileşme için koşulların normale dönmesini bekleyemeyeceklerinin farkına vardılar. Ekonomik büyümenin arzulandığı kadar yüksek olmaması ve düşük faizler küresel sistemi karlılık açısından baskılıyor. Diğer taraftan, küresel krizin önemli unsurlarından olan türev ürünlere yönelik düzenlemeler ve ek sermaye gerektiren yasal değişiklikler sektör açısından kritik eşikler olarak öne çıkıyor. Sektör, bir yandan daha verimli hale gelmek diğer yandan da düzenlemelere uyum sağlamak için büyümede inovasyona odaklanmak ve faaliyetlerini optimize etmek durumunda. Bankalar, küresel ortamdaki belirsizlikler ve zayıf büyüme beklentileri göz önünde bulundurulduğunda; dar kapsamlı değişikliklerin ötesine geçmeli ve tüm organizasyon genelini kapsayan inovasyonları etkin şekilde hayata geçirmeli.”

“Türk bankacılığı için KOBİ ve işletme kredileri önemli gelişme alanları olabilir”

Türkiye’de bankacılığın pek çok alanda küresel ortalamalara göre büyüme potansiyeli taşıdığını dile getiren Elhadef şu değerlendirmede bulundu:

 “Türk bankacılık sistemine baktığımızda regülasyon etkisinin uzun süredir benzer şekilde öne çıktığını görüyoruz. Global bankacılık yeni dönem FinTech sisteminin yaratacağı etkilere şimdilik daha açık gibi gözüküyor; bu dalganın gelişimini gözlemlediğimizde Türkiye’ye biraz daha gecikme ile ulaşacağını düşünebiliriz. Global bankalar genel olarak sermaye ve aktif kalitesi baskısını daha çok hissederken, Türk bankalarının bu açılardan göreceli olarak daha rahat oldukları da söylenebilir. Ekonomik gelişmeler, finansal piyasaların derinleşmesi ve veri kalitesinin artması ile bankaların erişebileceği alanlar büyüyebilir ve yeni fırsatlar oluşabilir. Yeni teknolojik gelişmelerin etkin şekilde iş süreçlerine yerleştirilmesi de mevcut iş alanlarını kökten etkileyebilir. Bu açıdan bireysel bankacılık teknolojinin etkin uygulanmasına yönelik açılımlarla büyüyebilir. Yatırım bankacılığı Türk bankalarının küresel ortalamalara göre potansiyel taşıdığı bir alandır. KOBİ ve mikro seviyede verilen işletme kredileri de ekonomik gelişmelere göre önemli gelişme alanları olabilir.”

Bankaların önümüzdeki dönemde odaklanacağı 5 temel alan

Raporun sonuçlarına göre bankalar; önümüzdeki dönemde yeniden yapılanma, kontrol, korunma, optimizasyon ve büyüme olmak üzere 5 temel alanda gelişime odaklanacak.

Yeniden yapılanma: Temel organizasyon yapısı ile birlikte birleşme-satın alma stratejilerinin yeniden değerlendirilmesi, düzenlemeler ve piyasa baskıları karşısında karlı bir şekilde büyümek için yeni yollar bulunması gerekiyor. Rapora göre; banka yöneticilerinin %43’ü operasyonları sadeleştirmeyi veya yeniden yapılandırmayı bir öncelik olarak görürken, %39’u finansal teknoloji (FinTech) şirketleri ile işbirlikleri geliştirilmesi gerektiğini düşünüyor. %24’ü ise diğer finansal kuruluşlarla ortaklıklar yapmayı planlıyor.

Kontrol: Finansal risk ve performans tekil olarak değerlendirilmeli, ölçümlenmeli ve raporlanmalı. Banka yöneticilerinin %66’sı düzenleme gereksinimleri ve raporlama standartlarını yerine getirmenin bir öncelik olduğunu belirtirken; %57’si vergide bilgi raporlama yükümlülüklerinin yerine getirilmesinin, %54’ü ise risk yönetiminin geliştirilmesinin önem taşıdığına vurgu yapıyor.

Korunma: Siber saldırılar ve finansal suçlar gibi iş sürekliliğine tehdit oluşturan iç ve dış faktörler bir bütün olarak değerlendirilmeli. Katılımcıların %69’u itibar riskinin yönetimi, %64’ü siber güvenlik ve veri güvenliğinin güçlendirilmesi ve %63’ü ise sermaye, likidite ve kaldıraç oranı yükümlülüklerinin yerine getirilmesinin öncelikler arasında yer aldığını belirtiyor.

Optimizasyon: Yeni iş modelleri ve teknolojiler, kar baskısının aşılmasında ve müşteri deneyiminin iyileştirilmesinde kullanılabilir. Katılımcıların %63’ü hizmet kanallarında dijitalleşmenin önemine vurgu yaparken, %62’si stratejik verimliliğin artırılması ve maliyetlerin azaltılması gerektiğini belirtiyor. %56’sı ise verimlilik amaçlı olarak robotik süreç otomasyonu gibi yeni teknolojilere yatırım yapmanın önemli olduğunu ifade ediyor.

Büyüme: Çalışana ve teknolojik altyapıya yatırım yapılması rekabet gücünün ve piyasa payının korunmasına yardımcı olabilir. Katılımcıların %63’ü işe alım ve yeteneğin elde tutulmasının öncelikli olduğunu söylerken, %60’ı müşteri ile birebir iletişimde kullanılan yeni teknolojilere yatırım yapmayı planlıyor. %40’ı ise yeni ürünler geliştirmeye odaklanacaklarını belirtiyor.
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ