Gül İnşaat, Katar'da Villa Kuveyt'te Kule İnşa Edecek

40 yıllık firma yurt dışına açılıyor.
Gül İnşaat, Katar'da Villa Kuveyt'te Kule İnşa Edecek

İnşaat sektöründe 40 yıldır faaliyet gösteren Gül İnşaat, yönetimini ailenin genç üyesi Yunus Emre Gül’e devretmesinin ardından yurtdışı ofisleriyle büyüyor. İstanbul’da iki noktada büyük konut ve ofis projelerinin satışına devam eden Gül İnşaat, Katar’da aralık ayında açtığı ofisiyle hem Türkiye projelerinden satış gerçekleştiriyor, hem de bu ülkede inşaat işleriyle sektörünü yerini sağlamlaştırıyor.

 

Şirketin genç Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Gül, Katar’da ruhsat aşamasında olan 34 villalık projenin ardından Kuveyt’te de bir kule projesi için çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Yunus Emre Gül, inşaat sektörünün ekonomideki durgunluktan en hızlı biçimde etkilenen sektör olduğuna değinerek “Biz 40 yıl boyunca alt yapıdan konuta tüm alanlarda edindiğimiz inşaat tecrübemizle yaşama kalite katmayı hedefledik. İstanbul, Ankara, Antalya, Bodrum, İzmir gibi yerlerde pek çok projeyi tamamladık ve sahiplerine teslim ettik. Halen Liman Park Ambarlı, Rose Garden Kavaklı projelerimizin inşaatını sürdürüyoruz. Bir girişimci olarak ekonomi yükselişteyken gelen başarının sonuçlarını deneyime dönüştürüp yeni projelere güç sağlaması için kullanmayı tercih ediyorum. Yurtdışı yatırımcılarını çekmek bu bakımdan çok önemli. Ayrıca inşaat tecrübemizi başka ülkelerde değerlendirmek konusundaki fırsatları da takip ediyorum.” dedi.

 

Son sekiz ayda Katar’da 25 milyon TL’lik satış yaptıklarını ifade eden Yunus Emre Gül, bu ülkedeki ruhsat aşamasında 34 villalık toplamda 220 milyon TL değerinde bir proje için hazır olduklarını kaydetti. “Katar’da açtığımız ofisin ardından Antalya EXPO’da yer alan Katar Evi’nin sponsoru olarak da bu ülkeye ilişkin çalışmalarımızı güçlendirdik” diyen Gül, yurtdışı müşterilerine yüzde 20 indirim ve 24 ay sıfır faizli satış kampanyası sunarak ekonomiye destek olduklarını söyledi.

 

Ambarlı Limanı’nda iş merkezi, Kavaklı’da konut projesi
Gül İnşaat’ın hayata geçirdiği Liman Park Ambarlı projesi 9 katlı tek bloktan meydana geliyor ve bu bölgedeki ofis ihtiyacına yanıt veriyor. Ambarlık Gümrük Müdürlüğü’nün bulunduğu yerde inşa edilen Liman Park projesi nakliye ve gümrükçülerin ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlandı. Metrekare fiyatı 3500 dolar olan Liman Park’ta yüzde 50 peşinatla firma bünyesinde 12 ay vade farksız taksit yapılıyor.

 

Proje, 146 ofis ve 7 dükkandan oluşuyor
1.723 metrekarelik arsa üzerine kurulan projenin 8 katında ofisler, bir katında ise mağazalar yer alıyor. Liman Park’ta ofisler brüt 33 ila 86, net 19,5 ila 50 metrekare büyüklüğe sahip. Projenin inşaat alanı 8 bin 778 metrekare olarak belirlendi. Ulaşım açısından avantajlı bir noktada yükselen Liman Park projesi E-5, TEM, sahil yolu, bağlantı yollarına oldukça yakın. Projeden metrobüse 2 dakika, havaalanına ise 5 dakikada ulaşmak mümkün.

 

Firmanın satışta olan bir diğer projesi Rose Garden’da metrekare fiyatları 4500-6000 TL arasında değişiyor. 2+1, 3+1, 4+1 olmak üzere 135 metrekareden 192 metrekareye dek daire seçenekleri içeren Rose Garden, Aile Yaşam Sitesi olarak tasarlandı. Deniz manzaralı daireleri de olan Rose Garden Kavaklı’da 24 saat güvenlik, kapalı otopark, havuz, çocuk parkı, fitness center, sauna, soğuk duş konforu da yaşanacak. Projede 126 daire ve 35 dükkan yer alıyor. Projenin yakınında Eğitim Vadisi, Anadolu ve Fen Liseleri yer alırken, E-5 karayoluna 2.5, sahile ile 4 kilometrelik mesafesiyle lokasyon olarak da avantaj sunuyor.


Paylaş:

Emlak Gündemi
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48