Işıl Işıl Bahçeler için: Bahçe Aydınlatması

Dekorasyon söz konusu olduğunda aydınlatmalar, küçük ama önemli detaylar olarak karşımıza çıkar.
Işıl Işıl Bahçeler için: Bahçe Aydınlatması

Doğru bir aydınlatma, bulunduğu ortamı çok daha canlı gösterirken aynı zamanda dekorasyonun havasını değiştirebilir. Hem işlevsel özellikleri hem de estetik görünümleri ile bahçe lambası çeşitleri, dış mekan aydınlatmasında ön plana çıkar. Etkileyici bir atmosfer oluşturmak için doğru ürünlere yönelmeli ve evinizin havasını tazelemelisiniz.

Çarpıcı Bahçeler Adına! Dış Mekan Aydınlatması Nasıl Yapılır?

İyi bir bahçe aydınlatması için ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılamak adına, önce alanınızı detaylı şekilde analiz etmelisiniz. Bahçenizde öne çıkarmak istediğiniz kısımlar bulunuyorsa, onları aydınlatacak ürünlere yönelebilirsiniz. Örneğin; bahçe girişinizi aydınlatmak istiyorsanız, minik spotları veya gömme aplikleri değerlendirebilirsiniz. Kapıdan bahçeye ulaşan yolun daha rahat görünmesini istiyorsanız, seyir aydınlatmasını tercih edebilirsiniz. Bahçe lambası koleksiyonu, kişilerin ihtiyaçlarına göre çeşitlenir ve aradığınız modeli zengin ürün yelpazelerinden kolayca bulabilirsiniz.

Nasıl bir aydınlatma istediğinize karar verirken dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör, güç kaynaklarının konumudur. Güç kaynağının konumuna göre aydınlatma bahçe lambası ürününüzün sabit mi yoksa hareketli mi olup olmayacağına karar verebilirsiniz. Şebekeye bağlanan sabit bahçe lambası modelleri, evinizin yakınında sabit olarak konumlanabilir. Daha esnek kullanım imkanı sunan, herhangi bir kısıtlamaya tâbî tutulmayan ve dilediğiniz zaman hareket ettirebileceğiniz modeller de koleksiyonda yer alır. Bu modeller, genellikle pil ile veya güneş enerjisi ile çalışır. Bahçeniz evinizden uzakta ise veya ışığın gücünü inisiyatifinize göre ayarlamak istiyorsanız, bu bahçe lambası modellerine yönelebilirsiniz.

Evinizin Atmosferini Bahçe Lambası ile Yenileyin

Havaların ısınmasıyla birlikte insanların açık havada vakit geçirmeye artan eğilimleri, balkon dekorasyonlarında kullanılan ürünlerinde revaçta olmasını sağladı. Hal böyle olunca, balkon lambası seçenekleri de dış mekan aydınlatmasında rol oynamaya başladı. Tavanlara asılan lambalar, alanı geniş bir perspektiften aydınlatmayı hedefler. Aplikleri andıran çalışma prensipleri vardır. Bahçe lambası koleksiyonundaki aplikler, bahçelerin veya balkonların yan duvarlarına asılarak aydınlatma işlemini gerçekleştirir. Asıldıkları yere göre bahçe lambası, aydınlatma işlemini farklı açılardan sağlayabilir. Alanın tamamının dengeli biçimde aydınlanmasını istiyorsanız, tavana asılan modelleri tercih edebilirsiniz. Belirli bir bölümün aydınlanması ve loş bir ortamın oluşması için ise, apliklere veya direk aydınlatma ürünlerine yönelebilirsiniz. Direk aydınlatma, kullanıldığı alana şık bir aura katar. İçerisinde yer alan ışığı camın saydamlığı ile ışık yayan ürünler, ışığı çoğaltan teknolojisi ile dış mekanları başarıyla aydınlatır. Göz alıcı ışıklardan uzak, sakin bir atmosfer için bahçe meşalesi veya direk aydınlatması ürünleri de sizin için ideal olacaktır.

Bahçe Işığınız ile Dekorasyonun Ritmini Değiştirin

Bahçe ışığı ve ışığın açısı, dış mekan dekorasyonunuzun mihenk taşıdır. Arzuladığınız dekorasyon stilinin oluşmasına önayak olan aydınlatmalar, doğru konumlandığı takdirde sizi oldukça memnun edecektir. Örneğin; evinizde nostaljik bir görünüm elde etmek için bakır ve altın tonlarından oluşan bahçe lambası modellerini inceleyebilirsiniz. Daha modern bir ortam için ise; gümüş veya soft lambalara yönelebilirsiniz. Bahçenizde yürüyüş yolu bulunuyorsa veya girişten itibaren belirli bir mesafe varsa set üstü bahçe lambası modelleri sıkça tercih edilir.

Aydınlatma aksesuarınızı evinizin her köşesinde değerlendirmek ve rengarenk tasarımlarla dekorasyonunuzu zenginleştirmek isterseniz, bahçe feneri çeşitleri tam size göredir. Çeşit çeşit renk seçenekleri ve kolay taşınabilir yapıları, dış mekanları zenginleştirirken iç mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Üst taraflarında bulunan kopçalarından vida gibi küçük çıkıntılara asabilir veya herhangi bir yere koyarak değerlendirebilirsiniz.

Arzuladığınız dekorasyonun oluşmasını sağlayan ve ihtiyacınızı karşılayan aydınlatma ürünleri için Koçtaş'ı ziyaret edebilirsiniz. Bahçenize uygun bahçe lambası modeline Koçtaş sayesinde avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.


Paylaş:

Dekorasyon


Notice: Undefined index: Dosya in /home/yp/public_html/icerik.php on line 331