Dekorasyonun Görünen Yüzü: Yemek Masası Seçiminde Öne Çıkanlar

Engince, yemek masası seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri paylaştı.
Dekorasyonun Görünen Yüzü: Yemek Masası Seçiminde Öne Çıkanlar

Yemek odalarındaki dekorasyonun en önemli parçası olan yemek masaları, keyifli sofralarınıza ve hoş sohbetlerinize eşlik ediyor. En çok zaman geçirdiğiniz evinizin demirbaş eşyalarından olan yemek masasını seçerken karar vermekte zorluk çekebilirsiniz. Engince mobilya; zevkinize ve evinize en uygun çeşitleri sunmanın yanı sıra fonksiyonel ergonomik tasarımları ile keyifli bir kullanım imkanı sunuyor.

 

Yapacağınız detaylı araştırma ile kullanım alanınıza en uygun masayı tercih etmelisiniz ve bu arada evinizin ölçülerini çok iyi bilmelisiniz. Masanızı kullanma şekliniz çok önemlidir. Ayrı bir alana koyacağınız, misafirlerinize özel bir yemek masası mı yoksa günlük kullanımda daha aktif rol alacak bir masa mı seçeceğinizi ayırt etmeniz gerekiyor. Yeni alacağınız yemek masanızın, evin bütün eşyaları ve yemek odası mobilyaları ile uyumlu ve bütünlüğü bozmayan tasarıma sahip olması gerektiğini de unutmamalısınız.

Yemek Masası Seçerken Şunlara Dikkat!

 

Yemek masası modelleri seçerken birçok ayrıntıya dikkat etmeli ve araştırma yapmalısınız. Bakımı ve temizliği kolay olan lake tasarımlı yemek masalarına herhangi bir şey döküldüğünde altındaki ahşaba asla geçişi olmaz ve bu size uzun yıllar kullanım vadeder. Fiyatlarına bakıldığında, bütçelere en uygun olan yemek masasının plastik yüzeye sahip olduğunu görüyoruz. Plastik yüzey masaların temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken sert içerikli, aşındırmaya sebep olabilecek temizlik malzemelerini kullanmamanızdır. Güçlü temizlik malzemeleri plastiğe zarar vererek, aşındırır ve kullanım ömrünü kısaltır. Yemek masanızı gün ışığına, kalorifer peteğine ya da ısıtıcıya direkt maruz kalması söz konusu ise de masif ahşap malzemeye sahip olmayan ürünleri tercih etmeniz gerekir.

 

Tarzınızı Yemek Masanız ile Yansıtın

 

Masanızın kullanım alanını ve ölçüleri netleştirdikten sonra seçim yapmaya başlayabilirsiniz. Yemek masasını, tarzınıza ve evinize en uygun olanı seçmelisiniz.

 

Modern ve endüstriyel bir yaşam alanı için seçeceğiniz masa, cam yüzeye ve metal ayaklara sahip olmalıdır. Trend bir yemek masası ile hem şıklığı evinize taşıyabilir hem de modern bir dekorasyonun anahtarına sahip olabilirsiniz. Endüstriyel bir masayı ofisinizde de kullanabilirsiniz.

 

Modern vintage görünüm ile dekoratif görüntü sağlayan, Country tarza sahip bir yemek odası masası için ise boyası yapılmış ahşap ürünleri tercih etmelisiniz.

Rahatına düşkün ama şıklığından ödün vermeyenler, spor tarzda olmasını istedikleri yemek masaları için sandalye yerine bench seçerek doğru bir tercih yapabilirler.

 

Az olan aslında çok olandır anlayışı ile hareket edilerek, dizayn edilen minimalist tarzdaki odalar için en uygun yemek masası ise net ve temiz çizgilere sahip olan yalın tasarımlardır.

 

Evinize alacağınız masayı bir türlü seçemiyorsanız, klasik tasarımlar ile modası eskimeyen bir modeli seçebilirsiniz. Klasik yemek odası takımı için tercih edeceğiniz yemek masasında, koyu tonlara sahip mermerin şıklığını tercih edebileceğiniz gibi üzerinde ki eskitmesi dore ya da lame ile yapılmış oyma detayları olan bir masayı da tercih edebilirsiniz. Klasik model yemek masası birçok konseptinize uyum sağlayacaktır.

 

Rengine karar veremediğiniz masanızı tercih ederken ahşap görünümünden yararlanabilirsiniz. Ahşabın tüm renkler ile uyumunu da kullanarak salonunuzu her daim değişen modaya yakışır bir hale getirebilirsiniz. Sandalyelerin minderlerine veya koltukların yastıklarına yapacağınız renk değişimleri, ahşap ile eşsiz uyum sağlayacaktır.

 

Yaşam alanlarınızdaki tüm gerekli eşyaları karşılayan Engince mobilya, kullanışlı ve şık tasarımlara sahip yemek masaları ile de evinize şıklık katacak. Akıllı arama ile yemek masası fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak filtreleyebilir ve bütçenize uygun masaya kolayca ulaşabilirsiniz. Engince web sitesini ziyaret ederek yenilikçi çizgilerin kalite ile birleştiği yemek masası çeşitlerine göz atabilirsiniz.


Paylaş:

Dekorasyon


Notice: Undefined index: Dosya in /home/yp/public_html/icerik.php on line 331